czwartek, 11 października 2018 17:48

Ostatnia sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego tej kadencji

 
Ostatnia sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego tej kadencji fot. Rafał Wichniewicz

Sześćdziesiąte, wspólne posiedzenie działaczy samorządu na szczeblu powiatowym, zostało zakończone. Tym samym V kadencja częściowo oficjalnie przeszła do historii.

Na ponad tydzień przed wyborami samorządowymi odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. W trakcie roboczej sesji, tradycyjnie nie brakowało dyskusji na tematy poszczególnych uchwał i sprawozdań, jednakże całość przebiegła w trybie niewiele "odbiegającym" od innych spotkań w tej kadencji, choć bywały i takie, które trwały do późnych godzin nocnych. 

Pod koniec posiedzenia przyszedł czas na podsumowania i podziękowania skierowanych od Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego do radnych oraz w drugą stronę. Wszystkich 27 działaczy, pełniących swoją funkcję radnego w V kadencji, zdecydowało się wystartować w nadchodzących wyborach samorządowych. Stąd też nie brakowało także słów "powodzenia" w rozstrzygnięciu, które będzie miało miejsce 21 października. 

Z okazji zakończenia pracy samorządu i jednocześnie przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, wszyscy otrzymali medale wybite z tej okazji, a później wykonali wspólne zdjęcie.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Jaśko niedziela, 14 października 2018 15:25 napisane przez Jaśko

  a kto byl kięrownikiem gs spoldzielni samopomoc ?

 • Link do komentarza wyborca sobota, 13 października 2018 21:57 napisane przez wyborca

  Tarczyńska - najgorszy starosta w historii powiatu .
  Dobrze że kończy kadencje i już nigdy nie powinna w historii zaistnieć

 • Link do komentarza ! sobota, 13 października 2018 18:55 napisane przez !

  Do sprawy Kowalskiego i podobnych spraw z obsadzaniem stołków to powinna powstać komisja śledcza. To jest granda że tak obsadzono stołek prezesa TBS z podwyższeniem pensji + ekwiwalent za urlop, do tego do obsługi tego jednego jedynego bloku zatrudniono zewnętrzną obsługę !

 • Link do komentarza Telewizory sobota, 13 października 2018 12:31 napisane przez Telewizory

  Co z tym Pilakiem i Kowalskim ?!

 • Link do komentarza nie moja bajka sobota, 13 października 2018 11:34 napisane przez nie moja bajka

  Misio, katecheta powinien byc ktos, kto nie tylko zna wymieniony przez Ciebie temat, ale takze go przestrzega, by stanowic wzór dla takich, co nie przestrzegają i sa przykładem hipokryzji.wystarczy rozejrzec sie naokolo, w samym Gnieźnie. Ludzie chodzą niby do kosciola, a publicznie trzymają sztamę z jego przeciwnikami.

 • Link do komentarza bajarz sobota, 13 października 2018 11:26 napisane przez bajarz

  do yyy a jak myślisz kto mógł być przed Kowalskim w TBSie ? no przecież nikt inny jak tylko swojak. W tym mieście tylko tak to się kręci. A dlaczego nagle zrobili tą koalicję niby obywatelską przeciwko PISowi a dlaczego SLD do nich należy chociaż na szczeblu krajowym Czarzasty ma inne zdanie w tej materii ?Tu u nas czują ogromne zagrożenie więc się jednoczą w nadziei że jeszcze się uchowają oni i ich pociotkowie i koledzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza hehehehehehehehehehehehehehehe sobota, 13 października 2018 11:03 napisane przez hehehehehehehehehehehehehehehe

  @yyy - jak to kto był prezesem TBS przed Kowalskim, to żadna tajemnica , to był jego kolega, dawny prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z czasów komuny gdzie Kowalski był wiceprezesem tejże spółdzielni. Zdaje się że ktoś z rodziny tamtego prezesa nadal zajmuje wysokie stanowisko w UM. Dzyń dzyń teraz sprawny budzik budzi , obudź się tu jeden drugiego od lat popycha z tego na tamten stołek, ciągle ci sami na zmieniających się stołkach . Oni ciągle mają ciepło , im nie zależy na geotermii , dla nich ważne by ludzi ogłupiać tymi igrzyskami w cieniu których w zaciszu gabinetów dzieją się inne ważne sprawy ale dla nich . Historii takich i podobnych ci u nas dostatek w tym Gnieźnie , o tym ktoś powinien książkę napisać , coś na wzór "Wszyscy ludzie prezydenta" to by się młodym ludziom dopiero oczy otworzyły i to bez żadnych budzików.

 • Link do komentarza yyy sobota, 13 października 2018 10:03 napisane przez yyy

  sprawa Kowalskiego ale tez kto był przed nim???? bo ktos byl chyba - kiedy i za ile????

 • Link do komentarza Misio piątek, 12 października 2018 23:14 napisane przez Misio

  Czy to prawda, że Pilak ma po wyborach obiecaną robotę katechety w SP 10 u Andrzejewskiego jako wybitny znawca przykazań boskich i kościelnych ?

 • Link do komentarza Mieszkanka piątek, 12 października 2018 06:43 napisane przez Mieszkanka

  Jaki miała finał sprawa Kowalskiego z TBS i pisma mieszkańców TBS do prokuratury w związku z pensją i kosztami ? Budasz może nam wytłumaczy ?

 • Link do komentarza prezio czwartek, 11 października 2018 20:06 napisane przez prezio

  Przypadkiem nie zostało trochę tych medali dla radnych z miasta ?

 • Link do komentarza spod lasu czy cos tam czwartek, 11 października 2018 18:25 napisane przez spod lasu czy cos tam

  pro publico bono...

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 11 października 2018 18:12 napisane przez wyborca

  Mała lekcja przepisów mody przydałaby się niektórym z nich :-(

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane