czwartek, 11 października 2018 17:48

Ostatnia sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego tej kadencji

 
Ostatnia sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego tej kadencji fot. Rafał Wichniewicz

Sześćdziesiąte, wspólne posiedzenie działaczy samorządu na szczeblu powiatowym, zostało zakończone. Tym samym V kadencja częściowo oficjalnie przeszła do historii.

Na ponad tydzień przed wyborami samorządowymi odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. W trakcie roboczej sesji, tradycyjnie nie brakowało dyskusji na tematy poszczególnych uchwał i sprawozdań, jednakże całość przebiegła w trybie niewiele "odbiegającym" od innych spotkań w tej kadencji, choć bywały i takie, które trwały do późnych godzin nocnych. 

Pod koniec posiedzenia przyszedł czas na podsumowania i podziękowania skierowanych od Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego do radnych oraz w drugą stronę. Wszystkich 27 działaczy, pełniących swoją funkcję radnego w V kadencji, zdecydowało się wystartować w nadchodzących wyborach samorządowych. Stąd też nie brakowało także słów "powodzenia" w rozstrzygnięciu, które będzie miało miejsce 21 października. 

Z okazji zakończenia pracy samorządu i jednocześnie przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego, wszyscy otrzymali medale wybite z tej okazji, a później wykonali wspólne zdjęcie.

13 komentarzy

 • Link do komentarza Jaśko niedziela, 14 października 2018 15:25 napisane przez Jaśko

  a kto byl kięrownikiem gs spoldzielni samopomoc ?

 • Link do komentarza wyborca sobota, 13 października 2018 21:57 napisane przez wyborca

  Tarczyńska - najgorszy starosta w historii powiatu .
  Dobrze że kończy kadencje i już nigdy nie powinna w historii zaistnieć

 • Link do komentarza ! sobota, 13 października 2018 18:55 napisane przez !

  Do sprawy Kowalskiego i podobnych spraw z obsadzaniem stołków to powinna powstać komisja śledcza. To jest granda że tak obsadzono stołek prezesa TBS z podwyższeniem pensji + ekwiwalent za urlop, do tego do obsługi tego jednego jedynego bloku zatrudniono zewnętrzną obsługę !

 • Link do komentarza Telewizory sobota, 13 października 2018 12:31 napisane przez Telewizory

  Co z tym Pilakiem i Kowalskim ?!

 • Link do komentarza nie moja bajka sobota, 13 października 2018 11:34 napisane przez nie moja bajka

  Misio, katecheta powinien byc ktos, kto nie tylko zna wymieniony przez Ciebie temat, ale takze go przestrzega, by stanowic wzór dla takich, co nie przestrzegają i sa przykładem hipokryzji.wystarczy rozejrzec sie naokolo, w samym Gnieźnie. Ludzie chodzą niby do kosciola, a publicznie trzymają sztamę z jego przeciwnikami.

 • Link do komentarza bajarz sobota, 13 października 2018 11:26 napisane przez bajarz

  do yyy a jak myślisz kto mógł być przed Kowalskim w TBSie ? no przecież nikt inny jak tylko swojak. W tym mieście tylko tak to się kręci. A dlaczego nagle zrobili tą koalicję niby obywatelską przeciwko PISowi a dlaczego SLD do nich należy chociaż na szczeblu krajowym Czarzasty ma inne zdanie w tej materii ?Tu u nas czują ogromne zagrożenie więc się jednoczą w nadziei że jeszcze się uchowają oni i ich pociotkowie i koledzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza hehehehehehehehehehehehehehehe sobota, 13 października 2018 11:03 napisane przez hehehehehehehehehehehehehehehe

  @yyy - jak to kto był prezesem TBS przed Kowalskim, to żadna tajemnica , to był jego kolega, dawny prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska z czasów komuny gdzie Kowalski był wiceprezesem tejże spółdzielni. Zdaje się że ktoś z rodziny tamtego prezesa nadal zajmuje wysokie stanowisko w UM. Dzyń dzyń teraz sprawny budzik budzi , obudź się tu jeden drugiego od lat popycha z tego na tamten stołek, ciągle ci sami na zmieniających się stołkach . Oni ciągle mają ciepło , im nie zależy na geotermii , dla nich ważne by ludzi ogłupiać tymi igrzyskami w cieniu których w zaciszu gabinetów dzieją się inne ważne sprawy ale dla nich . Historii takich i podobnych ci u nas dostatek w tym Gnieźnie , o tym ktoś powinien książkę napisać , coś na wzór "Wszyscy ludzie prezydenta" to by się młodym ludziom dopiero oczy otworzyły i to bez żadnych budzików.

 • Link do komentarza yyy sobota, 13 października 2018 10:03 napisane przez yyy

  sprawa Kowalskiego ale tez kto był przed nim???? bo ktos byl chyba - kiedy i za ile????

 • Link do komentarza Misio piątek, 12 października 2018 23:14 napisane przez Misio

  Czy to prawda, że Pilak ma po wyborach obiecaną robotę katechety w SP 10 u Andrzejewskiego jako wybitny znawca przykazań boskich i kościelnych ?

 • Link do komentarza Mieszkanka piątek, 12 października 2018 06:43 napisane przez Mieszkanka

  Jaki miała finał sprawa Kowalskiego z TBS i pisma mieszkańców TBS do prokuratury w związku z pensją i kosztami ? Budasz może nam wytłumaczy ?

 • Link do komentarza prezio czwartek, 11 października 2018 20:06 napisane przez prezio

  Przypadkiem nie zostało trochę tych medali dla radnych z miasta ?

 • Link do komentarza spod lasu czy cos tam czwartek, 11 października 2018 18:25 napisane przez spod lasu czy cos tam

  pro publico bono...

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 11 października 2018 18:12 napisane przez wyborca

  Mała lekcja przepisów mody przydałaby się niektórym z nich :-(

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski