piątek, 12 października 2018 08:23

Wspólna integracja klas pierwszych w III LO

  mn
Wspólna integracja klas pierwszych w III LO zdjęcie nadesłane

Tradycyjnie już, w III Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, odbyła się uroczystość z tej okazji, połączona z integracją klas pierwszych.

Najpierw, w auli szkoły spotkali się przedstawiciele wszystkich klas, by obejrzeć krótki montaż słowno-muzyczny, którym Samorząd Uczniowski podziękował nauczycielom za ich pracę dydaktyczno-wychowawczą. Pani dyrektor Beata Czechańska podkreśliła wagę tego święta słowami:Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich, dla których czymś istotnym jest wiedza i wykształcenie, albowiem, jak mawiał Epiktet: "tylko ludzie wykształceni są wolni".  To właśnie szkoła przygotowuje na przyjęcie wolności, jaką są umiejętnie podejmowane decyzje i świadome życiowe wybory, te już w dorosłej rzeczywistości. Bycie nauczycielem to zaszczyt, ale to także trudna umiejętność, która wymaga poświęcenia się i oddania. To kierowanie się niejedną dewizą życiową, jak chociażby słowami: "tyle jest człowiek wart, ile osiągnie i ile po sobie zostawi”. Wprowadzono sztandar szkoły, na który przewodniczący klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.

Dalsza część spotkania miała zupełnie inny charakter. Wystąpili najmłodsi uczniowie, których zadaniem było wcześniejsze przygotowanie tekstu piosenki, najczęściej dotyczącego wybranego przez nich profilu, do motywu muzycznego z utworu „Początek”. Spisali się znakomicie, wykazując się wielką inwencją twórczą. Po wystąpieniach przyszedł czas na prawdziwą integrację. Pierwszoklasiści, wraz z wychowawcami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, wsiedli do autokarów, by pojechać do „Karczmy na Lednicy” na wspólne ognisko. Tam też czekały na nich różne konkurencje, także sportowe, przygotowane przez starszych kolegów. Było wiele emocji, zabawy, tym bardziej, że pogoda dopisała. Niestety, trzeba było wracać i przygotować się do następnego szkolnego dnia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane