piątek, 12 października 2018 10:18

Katedra w Gnieźnie jednym z Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości

 
Katedra w Gnieźnie jednym z Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości archiwum redakcji

Bazylika stojąca na Wzgórzu Lecha, będąca świadkiem wielu historycznych wydarzeń w dziejach naszego kraju, znalazła się w gronie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”.

Wyniki rankingu, który organizowany był przez Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show, zostanie zaprezentowany podczas ich organizacji w dniach 19-21 października w Nadarzynie koło Warszawy. Odbywa się ono pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiej Izby Turystyki. Wśród oferty 800 wystawców, w tym 300 zza granicy, także katedra w Gnieźnie będzie promowana na dwóch stoiskach - strefie turystycznej oraz branżowej.

Jednocześnie w trakcie wydarzenia ogłoszony zostanie oficjalnie wynik rankingu w plebiscycie „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Do pierwszego etapu wytypowanych było 64 miejsc z całego kraju, a następnie internauci wybierali po jednej atrakcji turystycznej z każdego województwa - w sumie 16, do których dopisano kolejne 16. Spośród 32 przedstawionych do drugiego etapu, Bazylika Prymasowska znalazła się w gronie siedmiu najwyżej ocenionych obiektach turystycznych w Polsce.

źródło: archidiecezja.pl

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Przemysław Kujawski niedziela, 14 października 2018 21:12 napisane przez Przemysław Kujawski

    Dziękuję pracownikom Wzgórza Lecha za zawsze profesjonalną , i co bardzo ważne życzliwą pomoc w organizacji zwiedzania wycieczek ,które tym bardziej będę zachęcał do poznawania uroków ,,Perły Gniezna''.
    Pozdrawiam
    Przemysław Kujawski

  • Link do komentarza Guide piątek, 12 października 2018 16:33 napisane przez Guide

    Gratulacje dla całej ekipy ze Wzgórza Lecha! Tak trzymać dalej!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski