piątek, 12 października 2018 11:04

Wspinacz odpowie za swoje wejście na komin

 
Wspinacz odpowie za swoje wejście na komin archiwum redakcji

Wobec "pana Bogusia", który w minioną środę wspiął się na komin parowozowni, wszczęte zostało postępowanie z kodeksu wykroczeń.

Zdarzenie, które miało miejsce 10 października, zwróciło uwagę nie tylko kierujących, przejeżdżających wiaduktem nad torami, ale także po naszej publikacji wywołało sporą falę komentarzy w sieci.

Tymczasem kilkanaście godzin temu, gnieźnianin znany wszystkim jako "pan Boguś", opublikował film nakręcony w trakcie swojej wspinaczki na 52-metrową konstrukcję. Jak przekazał w nim, swoim wyczynem nawiązał do historii z okresu stanu wojennego, kiedy to wspólnie z kilkoma znajomymi podjął inicjatywę zawieszenia na tym samym kominie sztandaru "Solidarności", a do czego ostatecznie jednak nie doszło, mimo rozpoczęcia wchodzenia do góry. Teraz postanowił swój wyczyn poświęcić zwróceniu uwagi na konieczność większej dbałości o Jezioro Jelonek ("Weneję") oraz stan zieleni w Gnieźnie. Ujawnia przy tym iż jest to też swojego rodzaju happening wyborczy.

Przypomnijmy iż o sprawie służby zostały zawiadomione przez postronnych świadków. Z uwagi na fakt iż nikt nie zgłaszał żadnej takiej "akcji", na miejsce razem z policją przyjechała także straż pożarna, gdyż istniało przypuszczenie iż mężczyźnie może się coś stać. Po zejściu z komina, "pan Boguś" został zabrany przez pogotowie do szpitala "Dziekanka", który to jednak opuścił po kilku godzinach. 

Teraz policjanci, po konsultacji z prokuraturą, postanowili wszcząć postępowanie w tej sprawie. Jak się okazuje, nie nastąpi to z tytułu zakłócania porządku publicznego, ale z art. 140 Kodeksu Wykroczeń, który dotyczy nieobyczajnego wybryku. Za ten czyn grozi kara aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych lub karze nagany. 

15 komentarzy

 • Link do komentarza Komin sobota, 13 października 2018 23:43 napisane przez Komin

  Brak słów

 • Link do komentarza Franek Kimono sobota, 13 października 2018 08:45 napisane przez Franek Kimono

  Gnieznem i tak rządzi prezydent, a radni? Popatrzmy sami, co oni takiego "zarzadzili"przez te 4 lata? A prezydent i tak robił, co chciał. Żadnego rozkwitu, żadnych turystycznych atrakcji, bo króliki to przecież wstyd i obciach.

 • Link do komentarza avalon sobota, 13 października 2018 02:08 napisane przez avalon

  A co on właściwie złego zrobił? Porzucona od dziesięcioleci ruina, wszedł po stopniach na górę. Inni codziennie łażą po dachach i nikt się tym nie interesuje. Reżim PO-PiSu (AWS)...

 • Link do komentarza Benek (bezdomny po fachu) sobota, 13 października 2018 01:35 napisane przez Benek (bezdomny po fachu)

  Trzeba sprawdzić osobę która, używała drona czy miała na to zezwolenie jednostki wojskowej. Jest to przestępstwo jeśli takiego pozwolenia nie było, wtedy Bodzia można powołać na świadka i w razie palenia głupa, że nie wie kto drona obsługiwał dowalic obydwum z kk. Jeśli pozwolenie było to napewno nie w takim charakterze. Może być gorąco. Kolejny dowód na to, że można wyjść z bezdomności czy pijanstwa jednak z pewnych zachowań nie...

 • Link do komentarza Misio piątek, 12 października 2018 23:01 napisane przez Misio

  Współczuję GPS i Lubbemu - to ma być kandydat na radnego ? Czekam na kolejne "wyczyny" BB - ciekawych miejsc do wspinaczki w Gnieźnie nie brakuje, a może coś jeszcze pomaluje ?

 • Link do komentarza alpinista piątek, 12 października 2018 22:21 napisane przez alpinista

  prosport! ty tak na poważnie te głupoty? Dzieciaki to trzeba pilnować, a Bentyn jest dorosły. I on nie wzywał tych służb. On sprawdzał, czy ten komin jest cały i czy lada dzień przy pierwszym lepszym podmuchu wiatru nie spadnie na głupie łby, które piszą takie głupoty i sa bardziej papiescy jak niejaki np. Leon, jak sam papież.

 • Link do komentarza as piątek, 12 października 2018 19:01 napisane przez as

  To są kandydaci do rządzenia Gnieznem. Słuszna reakcja służb: Dziekanka.

 • Link do komentarza Leon piątek, 12 października 2018 18:51 napisane przez Leon

  To jakaś głupota drapać się na komin, aby zwrócić na siebie uwagę wyborców. Bo i co chciał "pan Boguś" udowodnić, że jeszcze może? Bo chęć pokazania ludziom Gniezna z góry i to jego oczami: miasta, zieleni, jeziora, to absurd na 60 fajerek. Nie lepiej wykorzystać do pokazania tego wszystkiego drona, który mu latał nad głową. Zauważyłem na facebooku, że ludzie mu gratulują, ale żaden nie zastanawia się i nie pisze czego mu gratulują, czy też nie wystarczało im intelektu? No bo i czego gratulują, Że się nie bał? Że wlazł? Że na kominie się modlił, by nie spaść, Że przemawiał do swoich dzieci jakby nie mógł im tego powiedzieć wprost. Jakaś beka śmiechu. Dziwni ci wyborcy, którym tak mało trzeba, żeby bezmyślnie piać z zachwytu nad wyczynem p.B. Chyba brak innych możliwości intelektualnych, bo włażenie na komin trudno z nimi połączyć. Czemu jest tyle głupoty w narodzie, bezmyślności itd. Dlaczego nie chcą się "zhańbić" samodzielnym myśleniem i trochę mądrzejszym spojrzeniem, ale wiem, że z tym są kłopoty. Więc nie ma co się dziwić, że w Polsce jest dzisiaj taki burdel. Jakie społeczeństwo taki kraj!

 • Link do komentarza prosport piątek, 12 października 2018 17:21 napisane przez prosport

  To był nieodpowiedzialny czyn. B. Bentyn powinien ponieść znaczącą karę . Po pierwsze za zaangażowanie służb, po drugie aby nie zachęcać innych. Jak wiele potrzeba aby kilkuletnie dzieciaki poszły naśladować " dorosłego"? Zero odpowiedzialności u 61 - letniego faceta.

 • Link do komentarza tiritomba piątek, 12 października 2018 16:07 napisane przez tiritomba

  Czy był zakaz wchodzenia na komin? czy teren jest ściśle ogrodzony? czy jest napisane, że nie wolno tam wchodzić? Facet ma fantazję, niczego tym razem nie zepsuł, nie bardzo rozumiem, gdzie tu nieobyczajność.

 • Link do komentarza Krychaa piątek, 12 października 2018 13:18 napisane przez Krychaa

  I super bardzo dobrze.

 • Link do komentarza humanista piątek, 12 października 2018 12:57 napisane przez humanista

  Urzekła mnie ta historia xd.
  Zasługuje Pan, na prawo łaski z rąk prezydenta(celowo z małej litery).

 • Link do komentarza dla Bogdana piątek, 12 października 2018 12:25 napisane przez dla Bogdana

  W razie kary proszę o podanie konta !

 • Link do komentarza Malarz piątek, 12 października 2018 11:29 napisane przez Malarz

  PAŃSTWO POLICYJNE!!!!!!!!!
  Boguś jest mistrzem..

 • Link do komentarza Kinga piątek, 12 października 2018 11:24 napisane przez Kinga

  To sie zrobi zbiórke kasy na mandacik

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane