piątek, 12 października 2018 17:08

MOS może już działać jako w pełni wyposażona placówka

 
MOS może już działać jako w pełni wyposażona placówka fot. Rafał Wichniewicz

Można powiedzieć iż ostatni etap w uruchamianiu kolejnych pomieszczeń Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii dobiegł końca - placówka wyremontowała pomieszczenia niezbędne do zajęć z wychowania fizycznego.

Popularny "wuef" do tej pory był wciąż poza zasięgiem uczniów Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Przy okazji wspólnego świętowania Dnia Edukacji Narodowej, była również sposobność do zaprezentowania tych wnętrz placówki, dzięki którym ta mogła zacząć funkcjonować w pełni.

- Od listopada 2016 roku jesteśmy w siedzibie przy ul. Gdańskiej i od tego momentu do września 2018 roku nie mogliśmy korzystać z pomieszczeń sali gimnastycznej z uwagi na brak zaplecza sportowego, którego to wymagał od nas Sanepid. W miesiącach wakacyjnych, dzięki uprzejmości Zarządu Powiatu i wsparciu w wysokości 65 tys. złotych, wykonaliśmy modernizację pomieszczeń po byłej szkole, gdzie zorganizowaliśmy łazienki, prysznice i szatnie. Wymieniliśmy również instalację elektryczną w całej sali gimnastycznej, łączniku i zapleczach sportowych. Dzięki temu możemy już oficjalnie korzystać z sali gimnastycznej - przekazała Lidia Boguszyńska, dyrektor MOS.

Z okazji Dnia Nauczyciela, goście reprezentujący Starostwo Powiatowe oraz Radę Powiatu, wyrazili słowa uznania dla uczniów za ich występ inaugurujący całe spotkanie. Przy tym była to też sposobność do wręczenia stypendiów dla najlepszych wychowanków ośrodka, co dawane było jako przykład dla innych o wartości zdobywania wiedzy. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane