niedziela, 14 października 2018 15:26

Niebezpieczne „zakończenie sezonu” na obwodnicy

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego, gdzie motocykl uderzył w latarnię uliczną.

Do zdarzenia doszło 14 października około 14:30 na pasie ruchu od strony Poznania w kierunku Bydgoszczy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący motocyklem marki Suzuki nie opanował maszyny na łuku drogi i uderzył nią prosto w latarnię uliczną, uszkadzając ją oraz pojazd. Przedtem motocyklista zdążył z niego zeskoczyć, zatrzymując się na jezdni.

Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Kierującemu motocyklem nic poważnego się nie stało poza otarciami, które opatrzono na miejscu. W trakcie zabezpieczania miejsca kolizji ruch odbywał się jednym pasem i zaczął tworzyć się zator. W pewnym momencie kierujący innym motocyklem, nadjeżdżając od strony Poznania, także utracił panowanie nad maszyną w trakcie hamowania i przewrócił się na drugim pasie ruchu - nic poważnego mu się jednak nie stało.

17 komentarzy

 • Link do komentarza ROCKERS wtorek, 16 października 2018 00:21 napisane przez ROCKERS

  Że zapierdalał to jedno, ale chciałbym zauważyć, że w tym miejscu już były wcześniej wypadki, ponieważ jest tam uskok asfaltu na którym wybija cię w górę. Kilka lat temu był w tym miejscu wypadek śmiertelny i drogowcy nie naprawili. Poza tym te dwa łuki w kierunku na Bydgoszcz także wołają o pomstę do nieba za wykonanie.
  Panowie trochę rozwagi LWG

 • Link do komentarza Marx poniedziałek, 15 października 2018 17:36 napisane przez Marx

  Do kolegi który chce brać ten zakręt 160 km, to zaraz za wiaduktem jest mulda prawie nie wyczuwalne dla samochodu ale dla położonego motocykla... no cóż jak widać. Sam kiedyś to przetestowałem ale mi się udało wyciągnąć

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 15 października 2018 08:30 napisane przez Marek

  Sam jestem motocyklistą i to właściwie prawie całorocznym. Jazda motorem to mega frajda,ale ludzie jezdzijcie Z GŁOWĄ! Pamiętajcie,że nie jesteście jedynymi uczestnikami ruchu na drodze-są samochody,są piesi na drodze,czasem zwierzę jakieś może wyskoczyć... Pamiętajcie, to ma tylko dwa koła a nie 4! Jak widzę tych nastoletnich wariatów na ścigaczach i jak szaleją na drodze to najchętniej zabrałbym im ten motocykl i dał rower w zamian. To samo tyczy się dzieciaków na skuterach,zwłaszcza na Winiarach. Narobią hałasu,pędzą osiedlowymi ulczkami "ile fabryka dała". To niby tylko skuter ,ale tym też można zabić siebie i innych. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

 • Link do komentarza WojtAS poniedziałek, 15 października 2018 07:50 napisane przez WojtAS

  Ja i tak się dziwię, że tak mało jest wypadków z udziałem motocyklistów. Jeden na trzydziestu prawidłowo siedzi na motocyklu a cała reszta niestety zamiast panować nad motocyklem rozpaczliwie próbuje się na nim utrzymać i potem takie efekety, że łuk który można pokonać bez problemu z prędkością 160km/h pokonuje kierowcę jednoślada jadącego 120km/h.

 • Link do komentarza Zeus poniedziałek, 15 października 2018 07:47 napisane przez Zeus

  Jak zawsze prawda leży pośrodku. Też jestem motocyklista i muszę przyznać że koledzy czasem przesadzają z prędkością i głośność ich motorów ale także kierowcy samochodów nie są święci o patrzeniu w lusterka nie wspomnę. Sam doświadczyłem złośliwości gdy pan po wyprzedzenie bez powodu użył spryskiwaczy .Kazdy z nas jest uczestnikiem ruchu szanujmy się trochę życzliwości a wszyscy dojedziemy do celu

 • Link do komentarza Janusz niedziela, 14 października 2018 22:53 napisane przez Janusz

  hahahaha. Mieszkam na Orła Białego i było słychać jak debile od godziny 12:30 przez co najmniej 3 godziny się ścigali, również na moście nad McDonald's jak ruszają to mogę się założyć że lekko na liczniku mają 130km/h. Więc nawet mi szkoda nie jest dawcy

 • Link do komentarza Apacz niedziela, 14 października 2018 22:35 napisane przez Apacz

  Idiotyczne komentarze.lewa w gore

 • Link do komentarza Masha niedziela, 14 października 2018 22:06 napisane przez Masha

  Te mądrale może by się nauczyły jeździć. Ograniczniki do 50 i dodatkowe dwa kółka z tyłu jak dla bobasów. Ładna pogoda a ci leżą na ulicach Gniezna. A nereczki świeże ? Wątróbka? Płucka? Na takich zlotach trzeba chodzić z ankietami, deklaracja dawcy ....

 • Link do komentarza Elżbieta Kujawa niedziela, 14 października 2018 20:40 napisane przez Elżbieta Kujawa

  To nie zawsze wina motocyklisty, ale najprościej wszystko zwalić na nich.

 • Link do komentarza miejski obserwator niedziela, 14 października 2018 20:24 napisane przez miejski obserwator

  Spotkałem tych idiotów na motorach na Poznańskiej. Na skrzyżowaniu Poznańska/Tumska mieli czerwone, ale śmiało walili do przodu wymuszając pierwszeństwo przejazdu przed TIRem skręcającym na Kłeckowską. TIR wjechał na skrzyżowanie po zapaleniu zielonego, ale zjechał ze skrzyżowania dopiero mając czerwone, bo aż tak długo matoły hurtem wymuszały pierwszeństwo!

 • Link do komentarza Kierowca niedziela, 14 października 2018 18:53 napisane przez Kierowca

  Do kierowca to, że masz włączony kierunkowskaz to jest tylko sygnalizacja o tym, że masz zamiar wyprzedza ale gdyby doszło do kolizji to nie motocyklista a ty byś odpowiadał bo on już wykonywał manewr wyprzedzania. To tylko tak na przyszłość o wyprzedzaniu.

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 14 października 2018 18:46 napisane przez Koryfeusz

  lolek, to Ty tego nie wiedziałeś? Przecież każdy kierowca w Gnieźnie już o tym wie (chyba, że żył w jakiejś jaskini przez ostatni czas).

 • Link do komentarza Radek niedziela, 14 października 2018 16:21 napisane przez Radek

  selekcja naturalna...

 • Link do komentarza lolek niedziela, 14 października 2018 16:14 napisane przez lolek

  o w pgn mamy bmw :)

 • Link do komentarza Kierowca niedziela, 14 października 2018 16:13 napisane przez Kierowca

  z pełnym szacunkiem do motocyklistów... dziś jechałem na trasie do Bydgoszczy... jeden z tzw dawcow... wyskoczył mi jak rozpoczynałem manewr wyprzedzania... kierunkowskaz już miałem wcześniej wbity... a ten jak z procy zaczyna mnie wyprzedzać... trochę wyobraźni Panowie i pokory... mnie trochę blachy chroni kolegę na jednośladzie chyba tylko myśl o nieśmiertelności...

 • Link do komentarza kierowca niedziela, 14 października 2018 15:48 napisane przez kierowca

  Dawcy na koniec sezonu .....

 • Link do komentarza h niedziela, 14 października 2018 15:35 napisane przez h

  kamikadze zapłaci za naprawę latarni?
  dobrze ze nie zrobił komus krzywdy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane