środa, 17 października 2018 10:01

Migawki z miasta - Kandydaci „z myślą” o mieszkańcach

 
Migawki z miasta - Kandydaci „z myślą” o mieszkańcach zdjęcie nadesłane

Zajęte miejsca parkingowe albo banery ustawione na jezdni - tak niektórzy kandydaci na „zwracają się do mieszkańców” naszego miasta swoją beztroską kampanią.

W ciągu kilku ostatnich dni do naszej redakcji dotarły cztery informacje o reklamach, które zafundowali sobie kandydaci w formie dużych reklam przestrzennych w formie billboardów na przyczepach, a w jednym także samochodu. Część z nich wskazano nam w lokalizacji, a część zdjęć nadesłano. Wszystkie obarczone są krótkim, zredagowanym komentarzem od mieszkańców Gniezna.

Pierwszy z nich pojawił się przy ul. Witkowskiej w ubiegłym tygodniu, gdzie przez kilka dni na parkingu przy cmentarzu ustawiony był billboard kandydatki Koalicji Obywatelskiej. Nie dość, że przyczepkę ustawiono tak, że zajęła 1,5 miejsca parkingowego w miejscu, gdzie w trakcie pogrzebu trudno znaleźć miejsce postojowe to jeszcze dyszel przyczepki wystawiony był na 1/3 wąskiego chodnika, który prowadzi wzdłuż płotu. Jak przekazał nam mieszkaniec - w nocy dyszel był bardzo słabo widoczny.

 

Drugi z banerów, tym razem Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego, pojawił się w miniony weekend na ul. Wierzbiczany, na wysokości kościoła. Baner kandydata tego ugrupowania nie tylko, że zajął pas jezdni, ale także pozostawiony był tam w nocy - nieoświetlony, jak przekazał nam mieszkaniec, stanowił zagrożenie dla nadjeżdżających od strony ul. Wschodniej pojazdów.

 

Trzeci przypadek stoi cały czas przy ul. Budowlanych, gdzie baner dwóch kandydatów Koalicji Obywatelskiej zajął dwa miejsca postojowe na parkingu osiedlowym. Jak przekazał nam mieszkaniec - w tym rejonie trudno jest o możliwość postawienia samochodu, czego dowodem są nie tylko rozjechane trawniki, ale także często stojące pojazdy na chodnikach czy przystanku autobusowym, na co często narzekają kierowcy MPK. Tymczasem ww. kandydaci doczekali się już nawet adnotacji na swoim banerze od któregoś z obywateli...

 

Czwarty akcent dotyczy kandydata Prawa i Sprawiedliwości, który już od kilkunastu dni "okupuje" miejsce postojowe przed dworcem kolejowym. Pojazd, oklejony reklamą wyborczą, stanął w rejonie, gdzie podobnie jak w trzecim przypadku, naprawdę jest trudno o miejsce postojowe w ciągu dnia. Dowodem na jego długie przebywanie w tym miejscu (według ustaleń ponad dwa tygodnie) są ulotki wetknięte za wycieraczkę. Ktoś powie, że przecież prawo nie zabrania parkować, ale pozostaje do rozważenia jedna kwestia - co w takim razie kandydat szykuje mieszkańcom?

36 komentarzy

 • Link do komentarza AntyPiS piątek, 19 października 2018 20:59 napisane przez AntyPiS

  Fela-skodzina dalej stoi. Kandydat J.Szarzyński najwyraźniej ma wszystkich w... najwyższym poważaniu. Mam nadzieję, że w poniedziałek obudzi się z ręką w nocniku i zabierze te wszystkie motoryzacyjne trupy.
  Przyzwoity człowiek po takiej nagonce zabrałby swoje zabawki od razu. Ale dobra zmiana może więcej.

 • Link do komentarza odpowiedź piątek, 19 października 2018 16:26 napisane przez odpowiedź

  @pytajnik, no przecież tak na logikę , gdyby mieli opłacone miejsca to by na gwałt nie zabierali tych przyczep z banerami pod presją samych fotek i komentarzy . Ciekawe czy skodzina przy dworcu ma opłacone bo do podstawowych elementów pasa drogowego należą : parking i zatoka postojowa , zaś umieszczenie reklam w pasie drogowym wymaga zezwoleń i opłat a na skodzinie są napisy reklamujące kandydata

 • Link do komentarza pytajnik piątek, 19 października 2018 15:22 napisane przez pytajnik

  Czy Gandurska, Pilak i Gruszczyński uiścili stosowne opłaty za używanie parkingów lub dróg na te banery? jeżeli tak, to w jakiej wysokości?

 • Link do komentarza ratunku piątek, 19 października 2018 14:02 napisane przez ratunku

  Krawczyk znowu się popisał po parkowaniu przyczepy z banerem na parkingu, swoje plakaty na wkopanych palikach umieścił bezpośrednio przy krawędzi jezdni na Cymsa gdy przepisy wyznaczają odległości większe na umieszczanie reklam od krawędzi jezdni. Po to są te odległości żeby reklamy nie odwracały uwagi kierowcy. Co na to SM i Policja ?

 • Link do komentarza Bronek piątek, 19 października 2018 13:56 napisane przez Bronek

  Że plakaty na płotach albo ulotki do skrzynek listowych to można zrozumieć a pytam co robi Straż Miejska jak po ulicach walają się ulotki kandydatów bo jakiś gamoń wkłada je w płot i wiatr wywieje na ulicę ? To jest zaśmiecanie a nazwisko jest na ulotce .

 • Link do komentarza zas piątek, 19 października 2018 13:52 napisane przez zas

  Jam_Jest - z tym że umieszczają na słupach itp to pół biedy ale jak umieszczają tak jak Krawczyk nawet niecały metr od krawędzi jezdni np. na Cymsa to już jest ewidentne naruszenie przepisów ustawy o drogach publicznych która określa odległości ustawiania reklam od krawędzi jezdni i tu pytanie gdzie jest straż miejska czemu nie interweniuje , bo co że to dyrektor z urzędu i działacz od Gruszczyńskiego ?

 • Link do komentarza Jam_Jest piątek, 19 października 2018 11:43 napisane przez Jam_Jest

  Atropos reklam, od pewnego czasu można zaobserwować, jak to nasza "dzielna i pracowita" straż miejska, chodzi po ulicach miasta i pieczołowicie zrywa wszelkie reklamy, czy też ogłoszenia zamieszczane na słupach latarni ulicznych, skrzynkach z t/z instalacją gazową czy też elektryczną. Ja natomiast, chciałbym się dowiedzieć, jak to się ma do obwieszonych słupów latarń oświetlających nasze ulice, wszelkich znaków drogowych itp. reklamami oraz plakatami kandydatów startujących do wyborów samorządowych. Czyżby na okres kampanii wszyscy kandydaci otrzymali t/z dyspensę od straży miasta, czy też innych instytucji odpowiedzialnych za wizerunek zamieszczanych reklam tam, gdzie ich być nie powinno?

 • Link do komentarza obywatel piątek, 19 października 2018 09:20 napisane przez obywatel

  Jak powiedział Ferdynand Kiepski "są takie rzeczy na świecie które się nawet fizjonomom nie śniły" i tutaj miał chłop rację bo nawet tym od największych banerów wystawianych w sposób lekceważący obywateli , pewnie się nie śni że mogą być nie wybrani , a mogą się zdziwić po tym co obywatele na mieście gadają o tych zawalidrogach

 • Link do komentarza AntyPiS czwartek, 18 października 2018 21:47 napisane przez AntyPiS

  Niektórzy są bardzo pewni wygranej tak, że czeska fela dalej zalega przed dworcem kolejowy.
  "Czyny nie słowa".... Panie Szarzyński ! Weź Pan ten złom z parkingu !
  To nie jest prywatna posesja. Inni też chcą tam postawić swój samochód!

 • Link do komentarza endriu czwartek, 18 października 2018 08:55 napisane przez endriu

  Te stojące reklamy na drodze,parkingu,przebieg sklepami powinny zostać odholowane na pole!!!

 • Link do komentarza Fabrycy z Wierzbiczan środa, 17 października 2018 21:52 napisane przez Fabrycy z Wierzbiczan

  Gnieźnieński rodzie a co powiesz o radnym, który pozostawił swoją nieoświetloną przyczepę z banerem prawie na środku ulicy Wierzbiczany, na wprost bramy kościoła. Zakazu zatrzymywania i postoju nie ma ale nie upoważnia to do pozostawiania na jezdni na wiele godzin swojej przyczepy zawalidrogi, rajcy chyba nie przystoi. Myślę, że Straż Miejska ma gotowy dowód na przykładne ukaranie.

 • Link do komentarza Gnieźnieński Ród środa, 17 października 2018 17:59 napisane przez Gnieźnieński Ród

  Pani Natasza Szalaty - " Kobieta z zasadami " powinna przestrzegać zasad które są ustalone !!!!!!!!! NA UL.WITKOWSKIEJ przed cmentarzem Zastawiła lawetą-reklamujac Siebie ! Parking i CAŁY CHODNIK -HAKIEM !!!!! Uniemożliwiając przejści e chodnikiem!!!!! Lawetą stała tam piątek i sobotę!!! Pani pedagog powinna świecić przykładem dla dzieci .Brak słów a tłumaczenie się że nie wiedziała że tak stoi to chyba jakiś żart. Jest tak mało miejsca przy cmentarzu na Witkowskiej a "Gwiazdy"jeszcze zabierają miejsca parkingowe. Powinni być ukarani mandatami !!! Trzeba z głową prowadzić kampanię wyborczą a nie jak oszołomy !

 • Link do komentarza mamsnsduy środa, 17 października 2018 17:34 napisane przez mamsnsduy

  Pani Olga chyba mija się trochę z prawdą z tym że nie ma przyczepy od ponad tygodnia. Tutaj - http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/15516-to-brudna-kampania-w-wykonaniu-tomasza-budasza#itemCommentsAnchor
  jest komentarz z 11 października z godz. 13/07 opisujący sprawę tej przyczepy przy cmentarzu która stała w dniu 11 października przy cmentarzu a znikła z tego miejsca dopiero następnego dnia po komentarzu. Dokładnie tak jak pojawiły się komentarze w sprawie przyczepy Gruszczyńskiego i Krawczyka to dopiero ona znikła z Kościuszki. Fajnie że czytacie nasze komentarze ale niefajnie że zajmujecie nasze miejsca parkingowe idąc na łatwiznę.

 • Link do komentarza Gniezno środa, 17 października 2018 17:18 napisane przez Gniezno

  PANI OLGI baner przy cmentarzu gdzie został przestawiony ale na kostrzewskiego miejsce blokuje gdzie brakuje miejsc do parkowania

 • Link do komentarza szofer środa, 17 października 2018 17:13 napisane przez szofer

  Tysiąc razy będę podkreślał, że wszystkie parkingi w centrum i te przy cmentarzach będą miały swój sens tylko wtedy, kiedy w godzinach od 9:00 do 18:00 będą czasowe. W przeciwnym razie Budasz może się chwalić setką kolejnych parkingów, które w żadnym wypadku nie rozwiążą problemu parkowania w Gnieźnie. Ale jak widać, dla absolwenta ekonomii sprawy technicznych rozwiązań są nie do pokonania.

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com środa, 17 października 2018 16:48 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Pani Olga zaiste "przekleiła" ten sam komentarz, zapewne nawet nie zapoznając się ani z tekstem, ani ze zdjęciami, ograniczając się jedynie do swojej sprawy, gdyż występują tu wszystkie ugrupowania oprócz Kukiza, którego po prostu w mieście nie widać (choć podobno słychać).

  Druga sprawa, jedynie zdjęcie baneru na ul. Budowlanych zostało wykonane przez nas, bo wskazał je jeden z obywateli, a pozostałe zostały dosłane w ostatnich dniach od "raczej wkurzonych" mieszkańców. Jakimi słowami opisali te zdjęcia wolimy tu pominąć, ale fakt iż nie dostaliśmy innych nie świadczy o tym, że problem nie występuje gdziekolwiek i z kimkolwiek innym.

  Być może pani Olga ma tyle wolnego czasu w swoim życiu, że obserwuje codziennie wszystkie ulice miasta i wyłapuje takie fakty, sytuacje i okoliczności, ale my niestety nie jesteśmy w stanie być aż tak na bieżąco. Tym bardziej cieszy fakt, że znalazła chwilę czasu, by zamieścić swój komentarz w tej sprawie, choć nikt z nas nie wytyka jej osobistych powiązań z kimkolwiek w tym mieście.

 • Link do komentarza :-) środa, 17 października 2018 16:41 napisane przez :-)

  dobrze wiedzieć na kogo nie glosować , sami się pokazują

 • Link do komentarza stan środa, 17 października 2018 15:43 napisane przez stan

  Popieram Karolina, przy cmentarzu na Witkowskiej to już prawie komis samochodowy, przejeżdżają ul. Witkowską policja i straż miejska i nic, jakby nie wdzieli. Wystarczy zadzwonić na wskazany nr telefonu i właściciel sam przybędzie myśląc, że są chętni na kupno samochodu. A osoby odwiedzające groby nie mają gdzie zaparkować. Zbliża się okres Wszystkich Świętych więc może czas zrobić z tym dziadostwem porządek. Osoby przyjeżdżające na pogrzeb bliskich z innych miast dziwią się, że włodarze miasta nic z tym nie robią. Obraz Gniezna bardzo nieciekawy.

 • Link do komentarza sąsiadka środa, 17 października 2018 14:59 napisane przez sąsiadka

  do Karolina - w takim razie źle to świadczy, o handlarzach samochodów , o kandydatce z baneru , i o tych co powinni się "czepiać"

 • Link do komentarza PG środa, 17 października 2018 14:49 napisane przez PG

  Przecież za tą przyczepę na jezdni jak stoi w nocy nieoświetlona i za tą co wystaje na chodnik to bez dyskusji mandaty się należą

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane