środa, 17 października 2018 08:51

Emerytowani nauczyciele także świętują swój dzień

 
Emerytowani nauczyciele także świętują swój dzień fot. Rafał Wichniewicz

Nauczycielem jest się do końca życia - przyznają ci, dla których już dawno temu wybrzmiał ostatni szkolny dzwonek. Z chęcią jednak się spotykają z okazji swojego święta.

We wtorkowe popołudnie w murach Szkoły Podstawowej nr 3 odbyło się spotkanie emerytowanych nauczycieli Związku Nauczycielstwa Polskiego. Okazją ku temu był rzecz jasna przypadające kilka dni temu Dzień Edukacji Narodowej, a kto, jak nie dawni wychowawcy, zasługuje na podziękowanie od kolejnych pokoleń wypełniających mury szkolne. Stąd też dzieci z placówki przy ul. Czarnieckiego przygotowały krótki program artystyczny.

- Jest to okazja dla wielu spośród nas, zarówno starszych, jak i młodszych emerytów, żeby się spotkać, wspominać, integrować między sobą, a jednocześnie wchodząc w mury tej szkoły mamy kontakt z dziećmi, niektóre z nami rozmawiają. Jest to bardzo sympatyczne i wręcz pożądane spotkanie przez nas - przekazała Krystyna Kwasińska, sekcja emerytów i rencistów ZNP.

W trakcie spotkania nie zabrakło słów podziękowania od zaproszonych na tę okazję gości, którzy życzyli przede wszystkim zdrowia i radości. Tej ostatniej przede wszystkim przy możliwości obserwowania dalszej ścieżki edukacyjnej swoich dawnych wychowanków.

1 komentarz

  • Link do komentarza Scarlett środa, 17 października 2018 09:24 napisane przez Scarlett

    Gdzie ci mężczyźni?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane