środa, 17 października 2018 09:25

Niechanowo pamięta o Janie Pawle II

  mn
Niechanowo pamięta o Janie Pawle II zdjęcie nadesłane

W minioną niedzielę 14 października gmina Niechanowo w sposób szczególny uczciła 40.rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża.

W kościele p.w. św. Jakuba Apostoła, który był wypełniony po brzegi wiernymi, odbył się wspaniały koncert zespołu ,,Anielskie głosy” z Ukrainy. Zespół przyjechał do Niechanowa na zaproszenie ks. kan. Andrzeja Ziółkowskiego, wójta gminy Eugeniusza Zamiara i Grażyny Kozaneckiej przewodniczącej Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej. Soliści tarnopolskiej filharmonii w swoim repertuarze zaprezentowali utwory światowej klasyki oraz kilka ludowych piosenek. Niezwykły skład wysokich głosów (jeden sopran i trzy tenory) nadał kwartetowi niepowtarzalnego, kolorystycznego brzmienia. To była prawdziwa uczta dla ducha.

Natomiast we wtorek 16 października przed popiersiem św. Jana Pawła II w obecności kapłanów oraz licznie przybyłych mieszkańców, został odmówiony różaniec przez przedstawicieli niechanowskich rodzin. Poszczególne delegacje złożyły kwiaty i znicze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane