piątek, 19 października 2018 08:07

Pożar domu jednorodzinnego

 
Pożar domu jednorodzinnego źródło: PSP Gniezno

W nocy z czwartku na piątek gnieźnieńscy strażacy zostali zaalarmowani o pożarze, jaki został zauważony w domu jednorodzinnym w Gnieźnie.

Zdarzenie miało miejsce 19 października około godziny 2:00 w nocy, kiedy to wpłynęło zgłoszenie o pożarze drzwi wejściowych w domu jednorodzinnym na jednym z gnieźnieńskich osiedli. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną.

Po dojeździe na miejsce okazało się że pali się elewacja budynku oraz znaczna część dachu budynku. Mieszkańcy domu wyszli na zewnątrz przed przyjazdem strażaków oraz podjęli nieudane próby ugaszenia pożaru. Nikt na szczęście nie wymagał pomocy medycznej. Wewnątrz domu (na piętrze) panowało duże zadymienie, a pożarem zagrożony był cały budynek.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palącą się elewacje oraz na konstrukcję dachu (woda podawana między belkami pod blachodachówkę). Po wstępnym stłumieniu pożaru strażacy przystąpili do robiórki dachu poprzez ściąganie blachy oraz częściowo belek, a następnie także elewacji zewnętrznej ścian wykonanych ze styropianu. Rozbiórki wymagało około 30% powierzchni dachu, co potwierdził pomiar kamerą termowizyjną. Po zakończeniu działań, budynek został sprawdzony miernikiem wielogazowym pod kątem występowania gazów toksycznych a następnie przekazany właścicielowi.

Na czas prowadzenia działań przez zastępy z JRG Gniezno, dla zabezpieczenia rejonu miasta przyjechał zastęp z OSP Niechanowo.

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane