czwartek, 25 października 2018 10:51

Murale powstańcze przy S5

 
Murale powstańcze przy S5 zdjęcie nadesłane

Cztery miejscowości, które zapisały się na kartach historii powstania wielkopolskiego, zostały wspomniane na muralach, jakie pojawiły się przy drodze ekspresowej S5.

Malunki zostały wykonane dzięki dofinansowaniu pozyskanemu przez Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 z samorządu Województwa Wielkopolskiego, a także dzięki wsparciu finansowemu realizacji przedsięwzięcia przez samorządy Powiatu Gnieźnieńskiego, Miasta i Gminy Kłecko oraz Gminy Gniezno. Realizacja zadania zyskała także przychylność poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Na muralach ulokowanych na konstrukcjach nasypów wiaduktów, pojawiły się duże napisy "100-lecie powstania wielkopolskiego" wraz nazwą miejscowości - w sumie wspomina się cztery z nich: Gniezno, Kłecko, Zdziechowę i Łopienno. Zakłada się iż malunki wytrzymają w swojej formie trzy lata, co pozwoli na obejrzenie ich przez podróżnych z 1,3 miliona samochodów, jakie przez ten czas przejadą drogą ekspresową S5 w rejonie Gniezna.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Kegan czwartek, 25 października 2018 20:24 napisane przez Kegan

  Micio po prostu chciał się dołożyć. Cześć i chwałą BOHATEROM. Pomysł dobry ale projekty graficzne takie sobie. Odwiedzając miasta historycznie wielkopolskie można natknąć się na ciekawe murale powstańcze ostatnio powstał nowy w Żninie.

 • Link do komentarza Polak czwartek, 25 października 2018 14:45 napisane przez Polak

  Nie pytaj o koszty tylko ciesz się z wolności.

 • Link do komentarza bicie pianki bez śmietanki czwartek, 25 października 2018 13:37 napisane przez bicie pianki bez śmietanki

  @micio na pewno niższy niż reklama mająca trafić do ponad miliona ludzi. Swoją drogą świetny pomysł!

 • Link do komentarza micio czwartek, 25 października 2018 12:43 napisane przez micio

  Jaki jest koszt wykonania takiego muralu?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane