czwartek, 25 października 2018 16:24

Radni powiatowi otrzymali zaświadczenia o wyborze

 
Radni powiatowi otrzymali zaświadczenia o wyborze fot. Rafał Wichniewicz

Wyłonieni w niedzielnych wyborach samorządowych przedstawiciele kilku komitetów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, odebrali zaświadczenia od komisji wyborczej.

Spotkanie radnych, którzy w nadchodzącej kadencji na lata 2018-2023 będą reprezentować mieszkańców naszego regionu na forum rady, odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Tam też, przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej Maciej Szczepański dokonał aktu wręczenia zaświadczeń o wyborze 27 radnym (nie wszyscy byli obecni), który misą: Piotr Gruszczyński, Maria Kocoń, Jaromir Dziel, Radosław Sobkowiak, Jacek Kowalski, Marcin Makohoński, Natasza Szalaty, Dariusz Pilak, Marian Pokładecki, Joanna Arndt, Robert Andrzejewski, Beata Tarczyńska, Dariusz Igliński, Edward Załęski, Leszek Figaj, Marek Gotowała, Jerzy Berlik, Rafał Skweres, Rajmund Gąsiorek, Danuta Winiarska, Telesfor Gościniak, Andrzej Kwapich, Zbigniew Bręklewicz, Stanisław Szczepański, Ewa Mądra, Mirosława Lewicka, Maciej Łykowski.

Najbliższa planowana sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego nowej kadencji ma się odbyć 22 listopada br.

35 komentarzy

 • Link do komentarza pytajnik środa, 31 października 2018 23:06 napisane przez pytajnik

  Gdzie jest ta Sylwia?

 • Link do komentarza Nie zmarnowany głos środa, 31 października 2018 02:31 napisane przez Nie zmarnowany głos

  Brawo Pani Sylwio udało się. Wszystkim hejtera siaaa. Zobaczycie na co Panią radną stać. Bardzo życzliwa osoba a do tego piękna inteligentna i wykształcona.

 • Link do komentarza gonzo poniedziałek, 29 października 2018 11:03 napisane przez gonzo

  @senior - w tych radach ponad połowa to juz tzw. III wiek, a co będzie za 5 lat?

 • Link do komentarza senior niedziela, 28 października 2018 23:08 napisane przez senior

  A za 5 lat w tej radzie trzeba będzie stworzyć klub seniora:-)))

 • Link do komentarza a1rh- niedziela, 28 października 2018 11:49 napisane przez a1rh-

  Za "światłych rządów" Budasza w latach 2014-18 tylko z Gniezna ubyło około 1500 mieszkańców i aktualnie miasto liczy jedynie ponad 68 tyś. ludności. Nie ma więc co się dziwić, że w radzie zasiada tak duża ilość osób "młodych inaczej". Tylko młodzi są w stanie dać powiatowi impuls rozwojowy, tymczasem mamy w radzie osoby, które z racji wieku są zachowawcze i nic nowego intelektualnie nie są w stanie wykreować. Znaczna część tych osób w radzie już była i co zdziałali? Gniezno - największy ośrodek pro rozwojowy powiatu zamiast się rozwijać, przeżywa regres, dlatego dziwię się głosom oddanych na ludzi, którzy powiatowi i miastu nie mają, oprócz trwania na stołkach, nic do zaoferowania. Jedyną szansą na rozwój dla Gniezna, a tym samym i powiatu jest połączenie miasta i gminy Gniezno w jeden organizm samorządowy. Na to się jednak nie zanosi, bowiem oba samorządy w chwili obecnej nie mają wypracowanej korzystnej dla mieszkańców oferty satysfakcjonującej obie strony. Zatem czeka nas kolejny okres marazmu, dreptania w miejscu, budowy marketów, sporów o szpital, itp. i jeśli Gnieźnianie nie zmienią swej mentalności w takiej atmosferze minie kolejne stulecie od odzyskania niepodległości.

 • Link do komentarza wiejski historyk niedziela, 28 października 2018 11:43 napisane przez wiejski historyk

  Człowiek z perspektywą dla Gniezna na długie lata, z tej samej opcji co rządzący Krajem, przegrał w Gnieźnie.. WNIOSKI wyciągnąć można samemu, kto trochę potrafi logicznie myśleć i ma polityczny zmysł.
  U mnie, w mojej wsi, na radnego przeszedł 72 latek, który jest radnym od n-tej kadencji. Z powiązaniami, dziwnymi. A młody, z pomysłami na lokalny rozwój i energią, nie uwikłany w żadne polityczne gry , odpadł.
  Co myśleć o polskich wyborcach? Myślę, że mój komentarz mówi sam za siebie. Jeśli nie to dodam, że góruje w Polsce bylejakość, brak myślenia logicznego i perspektywicznego z powodu wiekowej manipulacji społeczeństwem. Najpierw manipulowali nami zaborcy , potem Niemcy. Po wojnie komuna. A od iluś tam już lat i rządy SLD, PO i PSL. W samym Gnieźnie też nie jest lepiej . A nawet gorzej. Bo z tego co czytam, to w Gnieźnie jeszcze post komuna potrafi się w ramach manipulacji bezczelnie (sprytnie ) ukrywać za plecami takich ludzi jak wcześniej Dziel czy teraz Tomasz Budasz. I ludzie dają się ciągle na to nabierać. Historia ich nic nie nauczyła . Albo po prostu mają tak krótką pamięć. No ale tak to jest, jak nauka prawdziwej historii współcześniej Polski w naszych szkołach, leży na obu łopatkach.

 • Link do komentarza Dariusz niedziela, 28 października 2018 09:55 napisane przez Dariusz

  Sami prawi, bez choćby jednej skazy moralnej ludzie... Stare wygi sprzed lat znów cynicznie i arogancko będą się z gnieźnian natrząsać ... Obrzydliwy wynik wyborów.

 • Link do komentarza Prince Polo sobota, 27 października 2018 22:27 napisane przez Prince Polo

  Marko, na tym polega demokracja, ze kandydować mogą wszyscy pełnoletni obywatele bez względu na wiek, płeć, wyznanie, stan cywilny. Więc nie wolno stosować żadnych parytetów, tylko dać ludziom szansę na kandydowanie, a wyborcom na wybieranie. Skoro wyborcy w Gnieźnie są niestety tak zacofani i nie pamiętają zła, jakich wielu z tych zdjęć powyżej uczynili dla społeczeństwa, to trudno. Być może dzięki temu dojdzie do rozwoju gminy Gniezno, bo tamtejsi wyborcy okazali się znacznie mądrzejsi.

 • Link do komentarza dobrazmiana sobota, 27 października 2018 20:56 napisane przez dobrazmiana

  @ Jaś a to ciekawe, bo z tego co cwierkają ptaszki to Kamiński i Pietrzak-Sikorska to ludzie Ostrowskiego. Obaj mimo zaangażowania pokaźnych środków finansowych w nawet nie liznęli mandatów prezydenta czy do sejmiku . A przecież startowali w powiecie gnieźnieńskim, nie konińskim czy innym. Dla odmiany człowiek Dolaty Grabowski był blisko mandatu. A czy któryś z protegowanych Ostrowskiego co tak ochoczo fotografowali się z Pietrzak-Sikorską zdobyli mandaty burmistrza lub wójta?

 • Link do komentarza Leon Zawodowiec sobota, 27 października 2018 20:50 napisane przez Leon Zawodowiec

  Marko, myślę, że to nie wina miejsca na liście bo były też i młode osoby na pierwszych numerach. Tu nadal działa stary układ. Młodzi też poszli na wybory ale zderzyli się z ścianą partyjną, które nie byli w stanie przebić.

  Majstrowanie przy ordynacji narobiło bałaganu. Sam też wiesz, że więkość młodych w przedziale 19-25 wyjechało na studia to już pewna grupa, która mogła zmienić wyniki (nie każdemu chciało sie przyjechać albo pójśc po zaświadczenie). Sporo młodych również wyjechało za granicę,a figurują w spisie wyborców. Pozostaje trzecia grupa, która po prostu nie poszła na wybory.

  Średnia wieku na pierwszy rzut oka to ok. 60 plus. Z całym szacunkiem dla tych Państwa, ale jakaś różnorodność by się przydała. Inaczej na świat patrzy 20 latek jeszcze inaczej 30 itd. Każdy może wnieść coś innego. Nie mówiąc już o samej witalności do działania. Notabene, są osoby w tej radzie, które z prostymi czynnościami elektronicznymi sa na bakier.

  Podsumowując nie każdy starzec jest mędrcem i nie każdy młody zdobędzie świat. Jednak dla samej higieny politycznej przydałaby się tam młoda krew.

 • Link do komentarza Belzebiusz Lucyferowicz sobota, 27 października 2018 20:26 napisane przez Belzebiusz Lucyferowicz

  Były bezradny żałuje, że umieszczono go na samym dole listy, przecież jako młodzieniec powinien tę listę otwierać. I nick teraz jakiś taki krótki, postów też tyle co kot napłakał. Co to będzie, co to będzie.

 • Link do komentarza urzędas sobota, 27 października 2018 18:37 napisane przez urzędas

  Co się tak emocjonujecie? Radni i tek guzik mają do powiedzenia. W mieście jest tak, jak powie udzielny książę Budasz ze swoim dworem, a w starostowie starosta z zarządem, który tez jest jemu podporządkowany. A wy myślicie, ze radni to jakaś władza! wyluzujcie i naprawdę otwórzcie oczy! Żaden radny nie ma najmniejszego wpływu na obsadę stanowisk,i różnorakich stołków. od tego jest naczalstwo i oni już wszystko maja dawno poustalane!

 • Link do komentarza Marko sobota, 27 października 2018 17:51 napisane przez Marko

  JAK MIŁO POPATRZEĆ ile "młodych " ludzi jest w tej "nowej" Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego. Czy młodzi ludzie nie chodzą już głosować ? Czy młodzi gnieźnianie nie głosują już na swoich rówieśników? Co się w tym Gnieźnie dzieje ? Gdzie są młodzi działacze? Nie ma ich w całym gnieźnieńskim w powiecie ? A może ten system jest zły i preferuje wybór wyłącznie " kiedyś młodych" umieszczonych na pierwszych miejscach list wyborczych ? Dlaczego system nie zagwarantuje rzeczywiście młodym ludziom ( w wieku maksymalnie do 30 roku życia ), wchodzącym dopiero do lokalnej polityki, pierwszych miejsc na listach wyborczych ? Ktoś mi na to odpowie ?

 • Link do komentarza Porządek sobota, 27 października 2018 09:32 napisane przez Porządek

  @ Marcin odpowiedź jest bardzo prosta. PiS mamił obietnicami i obiecywał złote góry. Jak wyszło wszyscy wiemy. Mierni na stanowiskach, rodzinne zatrudnianie. Itd. Gnieźnianie zrobili porównanie i wyszło im że ten Pilak nie był taki zły. Przez całą kadencję przeszkadzało mu pisowcy dyrektorzy. Teraz tego nie było a efekty żadne. Stąd Marcinie.

 • Link do komentarza wyjaśnienie sobota, 27 października 2018 09:22 napisane przez wyjaśnienie

  odpowiadam PANU/ PANI ?????????? .. Tym razem w związku z wielką wojną telewizyjną miedzy PiS em a PO wyborcy zagłosowali na partie polityczne mające swoje siedziby i zarządy w Warszawie. A przez głupi manewr PiS u, by zrobić znowu w miastach takich jak Gniezno okręgi wielomandatowe ( czyli 5 razy większe od tych co były w 2014 roku ) ludzie znowu nie znali swoich kandydatów. Bo jak znać sąsiada który mieszka dwa kilometry od ciebie i chodzi do zupełnie innego kościoła ). Skutkiem takiego działania wyborcy zagłosowali na partię polityczne. A z tych partyjnych grup ludzkich na listach wyborczych wybierali nazwiska , które już gdzieś, kiedyś słyszeli. I tak znowu demokracja od dolna dostała - "po uszach". Na dowód tego proszę spojrzeć na wybory do Rady gminy Gniezno , gdzie zachowano okręgi jednomandatowe ( takie jak w 2014 roku). Tam wygrała pani bezpartyjna z rodzimego gnieźnieńskiego apolitycznego "GPS" u . Tu Demokracja zadziałała w sposób prosty i prawidłowy. Ale partiom na takiej demokracji nie zależy. Partie chcą, by ludzie głosowali na slogany partyjne !! I na ich przywódców . Albo głosowali na ludzi, którzy się fotografują z takimi przywódcami ( np. z Budaszem ). Nawet gdyby ci ludzie byli największymi miernotami. Tak też się stało w tym roku. I te miernoty bez własnego zdania, będą teraz przez całą pięcioletnią kadencje. marionetkami Budasza, Grobelnego i Kujawy. I będą podnosili swoje rączki do góry jak na rozkaz. I taki teatrzyk kukiełkowy będziemy teraz oglądali przy każdym głosowaniu nad uchwałami, które im w/wymienieni , podłoża do przegłosowania. . A gnieźnieński SLD owsko - PO owski "układ " bedzie działał przez kolejne pięć lat. Czyli dalej w Gnieźnie będą mogli dostać pracę w jakimkolwiek urzędzie czy przedsiębiorstwie miejskim, tylko wybrańcy z rodzin ludzi z " z tz. układu" i znajomych tych ludzi, którzy potrafią się tym pierwszym dobrze odwdzięczyć. O Łapownictwie oczywiści nic w tm miejscu nie mówię hi ha hi .

 • Link do komentarza jaś sobota, 27 października 2018 08:54 napisane przez jaś

  Poseł Ostrowski odpowiadał za wybory w okręgu konińskim z wyjątkiem powiatu gnieźnieńskiego. Ten ,jak udzielne księstwo, został decyzją prezesa podporządkowany Dolacie. W gnieźnieńskim totalna porażka PIS. W pozostałych ośmiu powiatach wynik dobry,a w konińskim i tukowskim bardzo dobry. Wnioski nasuwają się same. Czym się zajmie Dolata, to spie.......

 • Link do komentarza do marcina sobota, 27 października 2018 08:53 napisane przez do marcina

  teraz pogonili okropną starościnę i nieciekawy psl, który sprzeda sie za miskę ryżu - takie życie - i jeszcze prezent od pis - na 5 długich lat.

 • Link do komentarza Świadomy wyborca sobota, 27 października 2018 08:47 napisane przez Świadomy wyborca

  Gnieźnieński ciemnogród z amnezją polityczną wybrał swoich przedstawicieli... ręce opadają na to jaka ciemna masa społeczna mieszka w Gnieźnie oraz ile starych po PRLowskich układów jest tu zakorzenionych ... Gnieźnianie dokonali na sobie społecznego samobójstwa skazując nasze miasto i powiat na polityczną, społeczną i cywilizacyjną banicję... Gniezno właśnie zaczyna zmierzać w 5 letnią czarną otchłań niebytu ...

 • Link do komentarza Marcin piątek, 26 października 2018 21:57 napisane przez Marcin

  4 lata temu gnieźnianie pognali Pilaka i jego przybocznych w polityczny niebyt za marazm i obsadzanie swoich na stołkach, niech mi ktoś wytłumaczy za co teraz dostał głosy , za ciepły stołek w MOK który dostał na otarcie łez od swojego partyjnego kolegi Budasza ?

 • Link do komentarza Pamiętam piątek, 26 października 2018 20:42 napisane przez Pamiętam

  Ciekawa jestem komu teraz Berliczek będzie obiecał" wszystko",żeby zostać wicestarostą!!!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane