piątek, 26 października 2018 07:34

Szkolenie z bezpieczeństwa dla przyszłych rolników

  mn
Szkolenie z bezpieczeństwa dla przyszłych rolników zdjęcie nadesłane

Jak bezpiecznie pracować w gospodarstwie rolnym? Taki był temat szkolenia przeprowadzonego przez KRUS dla uczniów ZSP nr 1.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego niejednokrotnie podejmuje się różnych inicjatyw, nie tylko wspierających różne instytucje działające na wsiach (jak m.in. ostatnio dla okolicznych ochotniczych straży pożarnych), ale także te dotyczące popularyzowania wiedzy.

W ostatnich dniach młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie zdobywała wiedzę z higieny i bezpieczeństwa pracy. Wiedza na ten temat jest bardzo ważna, zwłaszcza dla uczniów kształcących się w zawodach: technik rolnik i technik mechanizacji rolnictwa. Prelekcje, dotyczące bezpieczeństwa przy pracach rolniczych, od kilku lat przeprowadzane są na terenie szkoły przez pracowników KRUS w Gnieźnie. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem, gdyż połączone są z konkursem wiedzy w tym zakresie. Również w tym roku nie zabrakło cennych i praktycznych nagród które zostały wręczone laureatom i będą służyły poprawie bezpieczeństwa w gospodarstwach ich rodziców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane