środa, 31 października 2018 09:24

Ciało przed blokiem - ustalono okoliczności śmierci

 
Ciało przed blokiem - ustalono okoliczności śmierci archiwum redakcji

Biegli ustalili ostatecznie, co było powodem zgonu mężczyzny, którego ciało ujawniono przed jednym z budynków na os. Ustronie w lipcu bieżącego roku.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło 30 lipca w godzinach rannych, kiedy to jedna z mieszkanek, wyprowadzając psa na spacer, ujawniła ciało leżące koło bloku przy ul. Zabłockiego. Na miejsce przyjechała policja, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia - przybył również prokurator oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, którzy przez kilka godzin dokonywali oględzin. Ciało mężczyzny w średnim wieku nosiło ślady cięcia na szyi, a obok znaleziono fragment zbitej butelki, stąd na początku postępowania nie wykluczano także morderstwa.

Na potrzeby śledztwa dokonano nie tylko badań sekcyjnych ciała, ale także sięgnięto do opinii biegłych z zakresu medycyny sądowej oraz genetyki. Badano fragmenty szkła, które stanowiły dowód w sprawie - ich opinie wskazały jednoznacznie: - Dokonując dalszych badań w tej sprawie ustalono iż charakter rany, ujawniony u pokrzywdzonego, w korelacji z narzędziem w postaci zbitej butelki, wskazuje iż rana ta powstała w wyniku samookaleczenia. Wszystkie dowody w tej sprawie wskazują z wysokim prawdopodobieństwem, że przyczyną śmierci był czyn samobójczy i nie ujawniono żadnych innych dowodów, wskazujących by zgon mężczyzny wynikał z działania lub zaniechania działań przez osoby trzecie - przekazała Małgorzata Rezulak-Kustosz. W związku z powyższym postępowanie w tej sprawie zostało umorzone 9 października br.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane