niedziela, 04 listopada 2018 18:38

Potrącenie na ul. Pocztowej

 

W niedzielne, późne popołudnie doszło do potrącenia kobiety przechodzącej przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło 4 listopada kilka minut przed godziną 17:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierujący samochodem marki Opel, jadąc ul. Pocztową od strony Gimnazjum nr 2 w kierunku dworca, potrącił kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych.

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, po opatrzeniu na miejscu, zabrał poszkodowaną do szpitala na dalsze badania. Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja.

Jesienna aura, a przy tym szybciej zapadający zmrok, nie są sprzymierzeńcami w trakcie poruszania się na drogach zarówno przez kierujących, jak i pieszych. Dlatego uwrażliwiamy wszystkich użytkowników ruchu drogowego, że nawet doświetlone przejście nie powinno pozbawiać nikogo rozsądku i wzajemnej ostrożności. 

11 komentarzy

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 06 listopada 2018 09:17 napisane przez Koryfeusz

  Nawet jeśli potrącona osoba była ubrana na czarno to kierowca powinien ją zauważyć, to dlatego, że jest oświetlenie uliczne i samochód musi też mieć włączone światła. Kierowca zbyt szybko jechał lub ma problemy ze wzrokiem, że nie zauważa otoczenia na drodze.

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 06 listopada 2018 08:55 napisane przez czytelnik

  @Kc- to ie było na zakrecie,ale przy ZOMie. A ja uważam, że tylko rondo zabezpieczy wszystkich użytkowników tej drogi. Po pierwsze zwolnią wszystkie pojazdy z każdej strony, po drugie tamtędy przechodzi mnóstwo ludzi, szczegolnie mlodych idacych na dworzec oraz także dzieci. Dla zapewnienia bezpieczenstwa nie ma ceny. Trzeba także wziąć pod uwage fakt wielkogabarytowych pojazdow wyjeżdżajacych od strony torów. Niby centrum miasta, a taki bajzel. A królik pana Budasza? Należy bezzwłocznie przestawic go w inne bardziej ekologiczne dla niego miejsce, bo tutaj zatruwa sie spalinami:-)))

 • Link do komentarza Pieszy poniedziałek, 05 listopada 2018 23:06 napisane przez Pieszy

  No patrz Kc - a ja tam chodzę od lat wielu dwa razy dziennie i nie miałem nigdy sytuacji aby ktoś miał mnie potrącić... bo wchodząc na jezdnię zawsze uważam.

 • Link do komentarza Kc poniedziałek, 05 listopada 2018 20:01 napisane przez Kc

  Ta Pani wczoraj szła przede mną.... W tej ciemności nagle zobaczyłam,że siedzi na jezdni. Nie widziałam całego zdarzenia ale jak podeszłam do niej to na szczęście była przytomna. Tylko rozsądek i zdenerwowanie tej Pani powstrzymało mnie żeby nie nakrzyczeć na tego kierowcę.Mieszkam na pocztowej i już niejednokrotnie potracilby mnie tam samochód, mimo przechodzenia na zielonym świetle (zdarza się,że kierowcy wcale się nie zatrzymują) na przejściu na zakręcie

 • Link do komentarza Dawi poniedziałek, 05 listopada 2018 18:40 napisane przez Dawi

  ale żeby nie było, że jestem stronnicza to podobną opinię mam o kierowcach! masakra to co się dzieje na drogach! Bezmyślność i egoizm!!!

 • Link do komentarza Dawi poniedziałek, 05 listopada 2018 18:38 napisane przez Dawi

  "Prawo o ruchu drogowym → 2.2. Ruch drogowy: Ruch pieszych
  Art. 13.
  1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.
  Art. 14.
  Zabrania się:
  1) wchodzenia na jezdnię:
  a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych," i tyle w temacie z mojej strony. Czytać ze zrozumieniem i stosować w praktyce. Jestem i pieszym i kierowcą i z moich obserwacji wynika niestety, że ludzie nie myślą, nie potrafią sami zadbać o swoje bezpieczeństwo.

 • Link do komentarza Anna poniedziałek, 05 listopada 2018 15:21 napisane przez Anna

  A ja jestem kierowcą i pieszą.... Jadąc o zmroku hamuje zanim zobacze pasy a jak ide pieszo to stoję i rozglądam się!!!! Nigdy nie pcham się na pasy bo mi się należy..... Zawsze myślę że mogę być na pasach jak i w tym aucie!!! Trochę rozsądku i ostrożności. A przejście można by doświetlić lub zrobić zielone na guzik zamiast następnego ronda za seeeet tysięcy złotych!!!

 • Link do komentarza Ja też jestem kierowcą i co z tego? poniedziałek, 05 listopada 2018 13:19 napisane przez Ja też jestem kierowcą i co z tego?

  Do KIEROWCY...A ja tez jestem kierowcą i jak widzę że ktoś podchodzi do pasów do zatrzymuje się...Niestety idąc na dworzec ZADEN kierowcą się nie zatrzymuje by przepuścić przechodnia. Ludzie więc na pasach mają pierwszeństwo i kierowcą ma OBOWIAZEK przepuścić pieszego

 • Link do komentarza rak poniedziałek, 05 listopada 2018 11:05 napisane przez rak

  problem tego skrzyżowania jest taki, że tam powinno powstać rondo. Miejsca jest dosyć - wystarczy wywalić królika gdzieś indziej, Po zmianie organizacji ruchu kierujący jadąc od gimnazjum na dworcową dodają gazu, a pocztowa na tym odcinku lekko się wznosi i nie widać dobrze tych pasów poza samym oznakowaniem pionowym. Do tego często wyjeżdżający z Chrobrego stoją i łaskawie czekają aż ktoś ich wypuści w końcu. Rondo by usprawniło tę krzyżówkę

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 05 listopada 2018 00:03 napisane przez Kierowca

  Przejeżdżam przez tą ulica codziennie do pracy to ludzie przechodząc przez te pasy pchają się na chama na przysłowiowe święte krowy nie patrząc na pojazdy poruszające się na jezdni masakra...

 • Link do komentarza Szymon Zieliński niedziela, 04 listopada 2018 21:14 napisane przez Szymon Zieliński

  Przede wszystkim noga z gazu. To zawsze daje każdemu większe szanse. Można 50, jedź 40 - będziesz miał dużo krótszą drogę hamowania i w większości przypadków wyhamujesz przed takim, nagle z ciemności wychodzący pieszym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane