czwartek, 08 listopada 2018 11:41

Kontrola wojewody w MOPS

 
Kontrola wojewody w MOPS archiwum redakcji

Po wypłynięciu sprawy Kariny G., która biła i znieważała 80-letnią kobietę podczas sprawowanej przez nią "opieki", w gnieźnieńskim MOPS-ie rozpoczęła się kontrola.

Kobieta, która wczoraj zgłosiła się na prokuraturę i usłyszała zarzuty za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad chorą seniorką, miała za sobą dziesięć lat pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Po ujawnieniu całej sprawy została ona zwolniona. Sprawa jest teraz sprawdzana także pod kątem tego, czy Karina G. nie znęcała się też nad innymi podopiecznymi w trakcie swojej "pracy". Jednocześnie, po ujawnieniu całej sytuacji, rozpoczęła się kontrola w gnieźnieńskim MOPS.

- Obecnie w MOPS w Gnieźnie trwają czynności kontrolne. Kontrola obejmuje zbadanie prawidłowości realizacji zadań w zakresie organizowania i świadczenia usług opiekuńczych - przekazała nam Anna Czachura z biura prasowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak poinformował urząd, ze względu na charakter sprawy, trudno obecnie podać termin zakończenia kontroli. W jej ramach sprawdzane są nie tylko ewentualne skargi, jakie napływały na opiekunów w ostatnich latach, ale także procedury ich przyjmowania.

5 komentarzy

 • Link do komentarza socjalna czwartek, 08 listopada 2018 22:51 napisane przez socjalna

  A gdzie pan prezydent Budasz taki skandal a on milczy? mam nadzieję, że komisja rewizyjna Rady Miasta Gniezna wkrótce się przyjrzy działaniom, procedurom i dyrekcji MOPS!

 • Link do komentarza interesant czwartek, 08 listopada 2018 22:33 napisane przez interesant

  Po obejrzeniu reportażu w TV panie dyrektorki powinny zostać odwołane w trybie natychmiastowym - kompletny brak poczucia odpowiedzialności za podległych. .. nie twierdzę, że wszyscy pracownicy MOPS to źli pracownicy - ludzie ale z postawy/wypowiedzi dyrektorki widać, że nie wie kto u niej w urzędzie pracuje i za co ona sama odpowiada!

 • Link do komentarza Czytelnik czwartek, 08 listopada 2018 13:02 napisane przez Czytelnik

  Wreszcie kontrola. Pani dyrektor na sygnały że źle się dzieje w MOPS-ie przekonywała, że jest dobrze. I za to powinna ponieść odpowiedzialność.

 • Link do komentarza Gosia czwartek, 08 listopada 2018 12:53 napisane przez Gosia

  A przecież wczoraj w tv pani dyrektor powiedziała, że w tej kwestii - przyjmowania do pracy - nie ma sobie nic do zarzucenia. .. cóż urząd pani dyrektor to nie pani prywatna sprawa i , że jakoś to będzie. ....

 • Link do komentarza emeryt czwartek, 08 listopada 2018 11:56 napisane przez emeryt

  Ta kontrola powinna obejmować wszystkie bez wyjątku sprawy z tego MOPSu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane