piątek, 09 listopada 2018 11:32

Wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego

 
Wspólnie zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego fot. Rafał Wichniewicz

Uczniowie i wychowawcy z kilku gnieźnieńskich szkół, a także przedstawiciele różnych instytucji wspólnie zaśpiewali dziś Mazurka Dąbrowskiego.

Wiele placówek szkolnych na terenie Pierwszej Stolicy Polski włączyło się dziś w akcję śpiewania hymnu państwowego. Wśród nich było także I Liceum Ogólnokształcące, które na tę okazję zaprosiło na swój dziedziniec dzieci i młodzież z kilku przedszkoli i szkół, ale byli również przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy schroniska dla bezdomnych. Dokładnie o godzinie 11:11 nad placem rozległ się wspólny śpiew kilkuset osób, którzy wykonali cały Mazurek Dąbrowskiego. Tuż po nim uczniowie I LO mieli także swoje własne, szkolne obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości, stąd też wielu z nich było przebranych w stroje z epoki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane