niedziela, 11 listopada 2018 13:49

Wyskoczyli z samolotu z flagami dla Niepodległej

 
Wyskoczyli z samolotu z flagami dla Niepodległej fot. Rafał Wichniewicz

Czterech spadochroniarzy urozmaiciło niedzielne obchody święta narodowego, które odbywało się w centrum Gniezna. To pierwszy taki skok w historii naszego miasta.

Spadochroniarze o godzinie 12:10 wystartowali z lotniska w Inowrocławiu, skąd po godzinie 12:30 nadlecieli nad Gniezno. Przez kilka minut wykonali okrążenia nad miastem, by w końcu wyskoczyć tuż nad Rynkiem i po rozłożeniu czasz, rozwinąć także flagi - Polski, sił powietrznych oraz powstania wielkopolskiego. Całą akcję związaną z wynajęciem samolotu wsparło finansowo Miasto Gniezno.

Jako pierwszy wyskoczył Wiesław Kilian, drugi z flagą sił powietrznych wyskoczył asp. sztab. Adam Owczarzak z gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i jednocześnie pomysłodawca tej akcji, trzeci był Sławomir Biegała z flagą powstania wielkopolskiego, a czwarty płk Ireneusz Smykla z Wojskowej Akademii Lotniczej w Dęblinie, która to placówka nawiązuje do historii Dywizjonu 303. Po około dwuminutowym locie z wysokości około 1,2 kilometra, spadochroniarze wylądowali na Placu św. Wojciecha, gdzie przez kilka chwil byli oblegani przez mieszkańców, chcących zrobić sobie z nimi zdjęcia.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Paweł poniedziałek, 12 listopada 2018 13:09 napisane przez Paweł

  Super Panie Leszku

 • Link do komentarza widz telewizyjny poniedziałek, 12 listopada 2018 12:16 napisane przez widz telewizyjny

  Luki, pewną miłą niespodziankę sprawił nam także poseł Ostrowski. Było naprawdę wspaniale, śpiewaliśmy, była muzyka, dobre rogale i kawa. Za to Dolatę było widać w Warszawie na mszy za zmarłych pod Smoleńskiem.

 • Link do komentarza Marek poniedziałek, 12 listopada 2018 07:40 napisane przez Marek

  Ta flaga Polski na niebie była piękna !!. Ja jednak wcześniej popatrzyłem sobie na okna domów wzdłuż ulicy Chrobrego, Dąbrówki , Rzeźnickiej Warszawskiej czy Mieszka I . I co zobaczyłem ??? Flagi narodowe były w nich rzadkością !! Na samym rynku były tylko w trzech oknach ! Na całej ulicy Chrobrego w zaledwie pięciu oknach!! Podobnie na domach przy wcześniej wymienionych ulicach. Tylko flagi na latarniach ulicznych przypominały o tym że mamy narodowe święto. A można było inaczej ? można było. Bardzo miło zaskoczyły mnie za to nasze gnieźnieńskie blokowiska. Tysiąclecie , Winiary, Ustronie pełne były na balkonach, biało-czerwonych flag. Są jednak w Gnieźnie prawdziwi patrioci niewstydzący się swej polskości ! Brawo !!!!!

 • Link do komentarza Luki niedziela, 11 listopada 2018 19:51 napisane przez Luki

  W sumie gdyby nie Ci Panowie (i chwała Im za ten skok), to nic ciekawego się nie działo. Szkoda bo Piękny dzień super pogoda i spodziewaliśmy się więcej atrakcji zwłaszcza dla Dzieci.

 • Link do komentarza Teodor niedziela, 11 listopada 2018 19:30 napisane przez Teodor

  Remi mhm, to czemu Budasz jako UM placil za samolot?

 • Link do komentarza Leszek Kabaciński niedziela, 11 listopada 2018 18:23 napisane przez Leszek Kabaciński

  2018.11.11 Gniezno 100 lat Niepodległości. 1918-2018 Skoczkowie z flagami.
  Widziane z Winiar i placu św. Wojciecha.
  https://www.youtube.com/watch?v=8uPjKbzy7A0

 • Link do komentarza Leszek Kabaciński niedziela, 11 listopada 2018 18:20 napisane przez Leszek Kabaciński

  20181111 Gniezno 100 lat Niepodległości. Skoczkowie.
  Widziane z Winiar i placu św. Wojciecha.
  https://www.facebook.com/groups/1437525526560297/

 • Link do komentarza Gardziu niedziela, 11 listopada 2018 17:03 napisane przez Gardziu

  Remik, a Ty coś już zrobiłeś niezapomnianego dla innych? Pochwalisz się?

 • Link do komentarza Remik niedziela, 11 listopada 2018 16:25 napisane przez Remik

  Wspaniały gest. I wcale nie potrzeba jak widać Budasza, żeby ludzie sami się skrzyknęli i zrobili coś niezapomnianego. Wielkie dzięki!

 • Link do komentarza Kibic niedziela, 11 listopada 2018 15:31 napisane przez Kibic

  Wspaniałe. Dziękuję za niecodzienne widowisko. To było piękne.

 • Link do komentarza Paweł niedziela, 11 listopada 2018 15:02 napisane przez Paweł

  Piękne Dziękujemy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane