wtorek, 13 listopada 2018 13:05

Rodzina straciła dom w pożarze - ruszyła zbiórka pieniędzy

 
Rodzina straciła dom w pożarze - ruszyła zbiórka pieniędzy źródło: PSP

W nocy z poniedziałku na wtorek w Wydartowie (gmina Trzemeszno) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Ośmioosobowa rodzina straciła dach nad głową.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 listopada, około godziny 3:30 w jednym z domów jednorodzinnych w Wydartowie. Ogień, który objął poddasze, bardzo szybko rozprzestrzeniał się po całym budynku, trawiąc dach oraz strych. Na miejsce zdarzenia przyjechały JRG Gniezno, JRG Mogilno, OSP Trzemeszno oraz OSP Kruchowo, które przystąpiły do akcji gaśniczej, trwających do wtorkowych godzin rannych. W wyniku prowadzonych działań dalszemu zniszczeniu uległo wyposażenie budynku objętego ogniem. W działaniach brało udział w sumie osiem zastępów straży pożarnej.

Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, jednakże mieszkająca w domu rodzina straciła dach nad głową oraz cały dobytek.

W porozumieniu z władzami samorządowymi oraz poszkodowaną rodziną, ruszyła zbiórka środków finansowych: - Celem tej zbiórki jest pomoc finansowa w odbudowaniu domu, którego koszt przekroczy zapewne 100 000 zł. Jednak za te pieniądze przekazane na konto pogorzelcy będą mogli zakupić niezbędne materiały na odbudowę tropu, i dachu - informują organizatorzy zbiórki. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem serwisu pomagam.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza  sąsiadka wtorek, 13 listopada 2018 17:39 napisane przez sąsiadka

    Straszna tragedia, poszła rodzina spać szczęśliwa w swoim domu a już następnego pozostała z niczym....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane