wtorek, 13 listopada 2018 14:00

W Gnieźnie otwarto nowy budynek dydaktyczny

 
W Gnieźnie otwarto nowy budynek dydaktyczny fot. Rafał Wichniewicz

Nowe sale szkoleniowe dla teorii i praktyki, odnowione warsztaty, przestronne pomieszczenia biurowe - takie warunki zyskali uczniowie, którzy będą w ramach zajęć szkolnych kształcić się w Centrum Kształcenia Praktycznego.

Jeszcze niedawno w pomieszczeniach warsztatowych, położonych przy ul. Słowackiego, miało się wrażenie wehikułu czasu - wnętrza, które pamiętały jeszcze głęboki PRL, nie napawały optymizmem przyszłych adeptów sztuki zawodowej. Teraz, dzięki projektom zrealizowanym przez Powiat Gnieźnieński przy wsparciu Unii Europejskiej, obiekty, w których trzy lata temu powstało Centrum Kształcenia Praktycznego, zyskały nowy blask, a także reprezentacyjną siedzibę w postaci nowego budynku dydaktycznego. Ten ostatni powstał w miejscu dawnych warsztatów diagnostycznych oraz pawilonów handlowych, stojących od strony ul. Roosevelta.

- Cała inwestycja miała niezwykłe znaczenie nie tylko dla Centrum Kształcenia Praktycznego, ale właściwie dla całego regionu. Zawsze powtarzałem, że szkolnictwo zawodowe jest filarem rozwoju gospodarczego i społecznego. Dzisiaj mamy historyczną chwilę, gdyż otwieramy zupełnie nowe, bardzo nowoczesne pracownie, dające zupełnie nowe możliwości kształcenia zawodu - mówił Sylwester Sip, dyrektor CKP. Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się w nowym budynku dydaktycznym, przestronnym i funkcjonalnym. W dawnych warsztatach zmodernizowano dotychczasowe pracownie m.in. mechatroniką przemysłową, pojazdową, związanych z mechaniką, metrologi, pomiarów: - W ramach projektu otrzymaliśmy także zupełnie nowe wyposażenie i elementem tego wyposażenia jest szkolenie dla pracowników i nauczyciela. To kolejny etap, dlatego nie ma żadnych wątpliwości iż jakość kształcenia w CKP podniesie się bardzo wysoko - dodał Sylwester Sip.

- Ta inwestycja bez środków zewnętrznych by się nie udała. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy na ten cel kwotę 3,5 mln złotych, przy 1 mln złotych własnego wkładu. Oczywiście to jest tylko część, gdyż wcześniej wykonano inne prace i wówczas otrzymaliśmy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska kwotę na termomodernizację - przyznała starosta Beata Tarczyńska. 

12 komentarzy

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 16 listopada 2018 07:47 napisane przez rowerzysta

  Pięknie, oby tylko uczniowie mieli chęci do nauki zawodu. Też chodziłem kiedyś na te warsztaty, miło to wspominam.

 • Link do komentarza kibic czwartek, 15 listopada 2018 19:58 napisane przez kibic

  Proponuję zatrudnić wolontariuszy nauczycieli, niech uczą za darmo a co tam to i tak jeszcze za dużo :-)

 • Link do komentarza pamięć czwartek, 15 listopada 2018 18:16 napisane przez pamięć

  Ta cała WIELKA PANI- MK, zawsze miała parcie na szkło, wszędzie pierwsza i zawsze wykorzystuje innych do swoich celów. To tyle z jej szerokiego wachlarza umiejetnosci. OJ przepraszm, jeszcze potrafiła załatwić stołek sekretarza dla swojego męża w Urzedzie Miasta. No cóż teraz czas wydoić starostwo.

 • Link do komentarza t@t czwartek, 15 listopada 2018 17:14 napisane przez t@t

  ciakwey, Koconiowa wraca do łask, znaczy się ona wraca, bo ją przywróciło społeczeństwo:)))

 • Link do komentarza Pieklo środa, 14 listopada 2018 23:31 napisane przez Pieklo

  Ciekawość to pierwszy stopień do piekla- mawiają

 • Link do komentarza ciekawy środa, 14 listopada 2018 17:50 napisane przez ciekawy

  A co tam robi p. Maria Kocoń ?

 • Link do komentarza lubik środa, 14 listopada 2018 16:54 napisane przez lubik

  A gdzie zaginął pan JPL. Już szuka nowego miejsca. Może to będzie CKP a może Gmina. Gdzie wypłynie, obserwujemy z niecierpliwością.

 • Link do komentarza Awr środa, 14 listopada 2018 04:41 napisane przez Awr

  brawo!!! Nareszcie młodzi ludzie bedą zdobywać wiedzę praktyczną w cywilizowanych warunkach - czy to docenią ??? - to zależy od grona pedagogicznego które powinno nauczać ale ... też głównie „zarażać pasją” młodych do zawodu. Ja osobiście spędziłem w tam 5 lat w obskurnych, brudnych, pachnących przepracowanym olejem halach. Z tych pięciu lat aż trzy przerabiałem tylko „obróbkę skrawaniem” - tzn trzy lata w ręku miałem wytarty pilnik do metalu: dramat. Przez dwa pozostałe lata miałem kilka zajęć z instalacji elektrycznych na których sam bez pomocy „opiekunów nadużywających alkohol” rozwinąłem swoją pasję do tej dziedziny techniki. Pan Sip zaczynał w tedy w małym pokoju na piętrze dział metrologi. Panie dyr Sip - teraz niech pan inwestuje w kadrę która przekaże młodym „pasje”.

 • Link do komentarza Kibic środa, 14 listopada 2018 00:52 napisane przez Kibic

  Marek -zejdź ze sceny i pozwól innym cieszyć się bez twoich durnych uwag.

 • Link do komentarza lolek wtorek, 13 listopada 2018 22:37 napisane przez lolek

  Marek państwo w którym policjant zarabia więcej niż nauczyciel to twoje bezpieczeństwo. To, że możesz wyjść wieczór na ulicę i patrol nie odwróci głowę jak ci łeb urwą lub zgwałcą w krzakach. Obrazowo Mareczku?

 • Link do komentarza Policjant wtorek, 13 listopada 2018 21:52 napisane przez Policjant

  Zapraszamy wszystkich nauczycieli do służby w naszych elitarnych szeregach .... Policji .... szybko wrócicie na szkolne korytarze ....

 • Link do komentarza Marek wtorek, 13 listopada 2018 16:55 napisane przez Marek

  Tak wszystko pięknie tylko napiszcie ile będą zarabiali nauczyciele i w jakim trybie będą zatrudniani? Umowy zlecenia? A wszystko w ramach oszczędności a oszczędność na pewno nie przełoży się na jakość kształcenia. Państwo w którym policjant zarabia więcej niż nauczyciel to państwo policyjne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane