piątek, 16 listopada 2018 10:26

„Goń” króliki z aplikacją

  UM (opr)
„Goń” króliki z aplikacją zdjęcie nadesłane

Mimo że na Trakcie Królewskim w Gnieźnie brakuje jeszcze wszystkich elementów, po jego trasie można już spacerować nie tylko z papierowym przewodnikiem, ale także z wykorzystaniem mobilnej aplikacji „Królika Goń”.

Bezpłatna aplikacja dostępna jest na najpopularniejsze smartfony z systemami Android oraz iOS. Całość nowego szlaku turystycznego Pierwszej Stolicy Polski ma być gotowa do końca listopada. Aplikacja została wykonana przez wybraną w przetargu firmę Mobile MS, mającą na koncie współpracę m.in. ze spółką PL.2012, Polską Organizacją Turystyczną, Teatrem Wielkim w Warszawie, Małopolskim Instytutem Kultury i województwem Łódzkim.

„Królika Goń” korzysta z technologii GPS, którą nawiguje turystę po ulicach Gniezna i pomaga odszukać kolejne elementy Traktu. Dzięki punktacji za kolejne odkryte punkty, użytkownik może zdobywać kolejne rangi: woj, tarczownik, konny, kasztelan, książę i wreszcie król. Ważny jest także aspekt edukacyjny – „odkrywając” kolejny element szlaku, użytkownik otrzymuje historyczne pytanie. Jeśli odpowie poprawnie, zdobędzie większą ilość punktów.

Aplikację najłatwiej pobrać wchodząc na stronę krolikagon.gniezno.eu, i wybierając odpowiednio „Pobierz z Google Play” dla telefonów z systemem Android, lub „Pobierz z AppStore” dla aparatów z iOS.

Firma Mobile MS wykonała także aplikację obsługującą trzy multimedialne infokioski, które na trasie Traktu Królewskiego pojawiły się na końcu października. Wszystkie treści obu aplikacji zostały przygotowane w trzech językach: polskim, angielskim oraz niemieckim. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Jelonek poniedziałek, 19 listopada 2018 15:07 napisane przez Jelonek

  Prawda jest taka, że wszystkie aplikacje które się pobiera zbierają dane to jakieś 99.9% Później dane są sprzedawane firmom reklamowym itp. Nic nie jest za darmo, taka jest prawda że wchodząc na Facebooka już sprzedajemy informację o tym co lubimy i co lajkujemy.

 • Link do komentarza Stefan piątek, 16 listopada 2018 13:20 napisane przez Stefan

  "Podczas Powstania Wielkopolskiego mieszkańcy Gniezna:
  - opuścili miasto
  - przyłączyli się do Prusaków
  - przyłączyli się do Powstania"

  Widzę, że w quzie zdradziliście jedno z pytań maturalnych z 2030r.

 • Link do komentarza Zenek piątek, 16 listopada 2018 12:02 napisane przez Zenek

  Jeżeli nie czytasz na co wyrażasz zgodę to nie jest to wina twórcy aplikacji. Na nowszych wersjach androida masz dokładne zapytania o udzielenie dostępu do konkretnych funkcji, czy jest to ksiazka kontaktów, kontrola nad aparatem czy inny dostęp.

 • Link do komentarza rezigiusz piątek, 16 listopada 2018 10:35 napisane przez rezigiusz

  Czy przy okazji dany uźytkownik aplikacji bedzie "inwigilowany" bo jak chyba wiadomo wszystkim kumatym iz przy pobraniu danej aplikacji wyraźa sie zgodę na potocznie zagladanie w tyłek. Mam nadzieję iz macie taką świadomość bo mało kto czyta to na co wyraźa zgodę

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane