piątek, 16 listopada 2018 18:23

Potrącenie na ul. Dalkoskiej

 
Potrącenie na ul. Dalkoskiej zdjęcie nadesłane

W piątkowe, późne popołudnie na tytułowej ulicy doszło do potrącenia mężczyzny. Poszkodowany trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło 16 listopada, chwilę po godzinie 17:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pod samochód osobowy marki Ford, który jechał od strony ul. św. Wawrzyńca w kierunku os. Dalki, nagle spomiędzy zaparkowanych samochodów wszedł mężczyzna. W wyniku uderzenia odniósł on obrażenia i po przebadaniu na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego, został zabrany do szpitala na dalsze badania.

Dokładne okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych na miejscu działań ruch odbywał się z utrudnieniami.

8 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 19 listopada 2018 11:53 napisane przez kierowca

  @Ukarany slusznie - to, że ani Straż Miejska ani Policja nie reaguje nie jest śmieszne, ale tragiczne. Od Straży Miejskiej oczekiwalbym bardziej odpowiedzialnego podejscia własnie do tak opisanych przeze mnie problemów. A na mojej ulicy, ba, dzielnicy w ogole ich nigdy nie widzialem, chyba, ze interwencyjnie. A nie o to przede wszystkim chodziło przy powołaniu tej formacji w miescie. A co do policji to od tego czasu, jak oszukali spoleczeństwo i panstwo biorąc lewe zwolnienia nie mam dla nich usprawiedliwienia. Oni powinni stać na straży przepisow prawa, a sami perfidnie je złamali. Nie zasługuja na żadne usprawiedliwienie.

 • Link do komentarza Ukarany słusznie niedziela, 18 listopada 2018 16:33 napisane przez Ukarany słusznie

  Kierowco skoro jesteś uprzedzony do straży miejskiej a jak piszesz mieszkasz na jednej z głownych przynajmniej ruchliwych ulic Gniezna,to policja tobie pomoże. Czy policjanci tamtędy nie jeżdżą i nie widzą problemu? Może to nie należy do ich obowiązków?? Śmieszne trochę.Sam jestem ciekawy.

 • Link do komentarza kierowca sobota, 17 listopada 2018 22:59 napisane przez kierowca

  @ Ukarany słusznie - mieszkam w Gnieźnie, chodzę ulicami i to niemało. Czasem mi śmignie samochód Straży Miejskiej i to wszystko, co widzę. I nie opowiadaj bzdur, że oni pilnują porządku. Na mojej ulicy, bardzo ruchliwej bez przerwy parkują samochody w miejscach niedozwolonych. Żadne uwagi nie skutkują. Problem jest z wyjazdem z podporządkowanej, bo zasłaniają widoczność. inne prują, jak po torze wyścigowym. Był znak ograniczający prędkość, ale mądrzy z tej komisji go zlikwidowali, bo twierdzą tak, jak nowocześni Europejczycy, ze znaki drogowe tylko przeszkadzają w płynnej jeździe. No i kilka razy doszło do spotkania bliskiego stopnia, a to z płotem, a to z drzewem albo innym pojazdem. A na Dalkoskiej w ostatnich czasach było kilka wypadków i radzę się zapoznać z kroniką tego miejsca.

 • Link do komentarza szofer sobota, 17 listopada 2018 19:24 napisane przez szofer

  Popieram wyborcę. Ulica Dalkoska szczególnie od czasu, gdy w tempie ekspresowym rozbudowało się osiedle Orzeszkowej jest najruchliwszą ulicą dojazdową do centrum . Przecież istnieje chyba w Powiatowym Zarządzie Dróg jakaś komisja, która powinna monitorować zmiany natężenia ruchu w mieście i natychmiast reagować zmianą odpowiednich znaków! Jak jeszcze długo będziemy w Gnieźnie tolerować kompletną indolencję w tym zakresie? Wy tam siedzicie za biurkami, bierzecie wielotysięczne pensje i nie widzicie, co się dzieje na gnieźnieńskich ulicach? Czy za każdym razem trzeba składać do Was wnioski od mieszkańców, a sami nie potraficie podejmować niezbędnych i koniecznych szybkich decyzji? Jakich macie fachowców w tej komisji? Pewnie z nadania politycznego, bo gdyby tam byli inżynierowie ruchu, to to Gniezno już dawno wyglądałoby inaczej. Tak trudno jest wprowadzić zakaz parkowania na tej ulicy? Czekacie na kolejny wypadek?

 • Link do komentarza Ukarany słusznie sobota, 17 listopada 2018 12:01 napisane przez Ukarany słusznie

  Wyborco ja widuje w tym rejonie miasta straż miejską kilka razy dziennie,mieszkam tam to widzę,sam oberwałem nawet od nich,za pierwszym razem pouczyli i myślałem że się uda ale drugim stówa i jeden punkcik. Dlatego nie opisuj bzdur,poproś dziennikarza aby dokładnie wskazał gdzie doszło do wypadku i kto był. W tym miejscu niestety miejscowe baby i dziady przełażą jak chcą na drugą stronę na ławeczkę albo z psem żeby się wysrał. Przechodzą przed radiowozem i na oczach policjantów,którzy mają głęboko w poważaniu nawet nie wysiadając przez okno zawrócić takich. To od srających psów i ich właścicieli jest straż miejska i zostaw ich w spokoju a zapytaj gdzie jest policja i czy jeszcze jest w tym mieście. Zapytaj jak ponad połowa policjantów przyniosła lewe L4,to kto pilnował porządku w mieście no kto? Garstka łamistrajków jak ich teraz lewusy nazywają i chłopaki ze straży miejskiej. Zgłoś postulat niech ci zlikwidują straż miejską,to już nikt nie przyjedzie do ciebie,chyba że policjanty z sąsiednich miast.

 • Link do komentarza wyborca sobota, 17 listopada 2018 00:38 napisane przez wyborca

  Czy w Gnieźnie jest jeszcze Straż Miejska? To ona, a nie policja powinna wreszcie uporządkować sprawy nielegalnego parkowania w różnych niedozwolonych miejscach. Na ulicy Dalkoskiej pojazdy parkują tuz przy skrzyżowaniach i piesi ( ale także kierowcy wyjeżdżający z podporządkowanych Cieppięg czy Krótkiej) nie mają żadnej możliwości widoczności nadjeżdżającego pojazdu. A w ogóle to już dawno powinien na całej długości tej ulicy być absolutny zakaz parkowania i zatrzymywania się. Ta ulica jest już od dawna jedną z najbardziej ruchliwych dróg, jest bardzo niebezpieczna, w ostatnim czasie doszło do kilku a nawet kilkunastu stłuczek i wypadków. Dla pojazdów należałoby w trybie pilnym wykonać parking w miejscu tych niepotrzebnych ogródków pod nasypem, bo ani to miejsce wypoczynku, ani żadnej uprawy warzyw ze względu na spaliny,wiec niech ten prezydent bierze się za to, co jest w tym mieście pilne i konieczne, a nie bawi się w układanki typu jakieś makiety, czy inne androny.

 • Link do komentarza Waskowiak piątek, 16 listopada 2018 20:09 napisane przez Waskowiak

  Wyjazd z ul Klonowej w stronę Witkowskiej prawa strona tak parkuja samochody że nie widać czy ktoś jest na pasach. Tam dojdzie do tragedii wreszcie.

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 16 listopada 2018 18:56 napisane przez Koryfeusz

  Na tej ulicy, przy skrzyżowaniu z Łąkową jest przejście dla pieszych, przed którym parkują samochody. Dlatego też w tym miejscu, mimo, że przejście oznakowane, to pieszych z powodu parkujących samochodów jest ciężko dostrzec, zwłaszcza w nocy. W powyższym przypadku człowiek wyszedł spomiędzy zaparkowanych samochodów, pewnie w niedozwolonym miejscu, ale gdyby wszedł na te wspomniane przeze mnie przejście dla pieszych to nawet tam mogłoby dojść do wypadku. Ja przed tym przejściem wolę zwolnić, co nie podoba się niektórym kierowcom za mną (chyba są ślepi, bo jest znak informujący o tym przejściu). Tu trzeba rozwiązać problem tych parkujących samochodów, bo one strasznie utrudniają widoczność tego co po prawej stronie się dzieje gdy się jedzie od Wawrzyńca.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane