czwartek, 22 listopada 2018 06:11

Poranny pożar autobusu MPK

 
Poranny pożar autobusu MPK fot. Rafał Wichniewicz

W czwartkowy, wczesny ranek na ul. Gdańskiej doszło do pożaru autobusu należącego do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. 

Do zdarzenia doszło 22 listopada około godziny 5:30 na wysokości przejazdu kolejowego na ul. Gdańskiej. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, kierowca autobusu MPK, jadąc od strony Winiar w kierunku ul. Pałuckiej, zauważył dym wydobywający się z tylnej części pojazdu. Po jego zatrzymaniu płomienie przedostały się do wnętrza kabiny pasażerskiej. 

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno, które po przyjeździe przystąpiły do akcji gaszenia komory silnika oraz objętego ogniem wyposażenia wnętrza, jednocześnie prowadząc wentylację kabiny.

W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał - autobus dopiero miał zacząć kurs. Sam pojazd nie nadaje się obecnie do dalszej eksploatacji. Na czas prowadzonych działań przejazd ul. Gdańską w tym rejonie był zamknięty.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 29 listopada 2018 10:28 napisane przez Jam_Jest

  Będzie okazja na zakup nowego, jeszcze tylko kilka się sfajczy, i tabor do wymiany na nowy. Kasy im nie zabraknie, tyle kasują za bilety,że zakupienie nowych autobusów, nie powinno im sprawiać żadnego problemu.

 • Link do komentarza Szofer czwartek, 22 listopada 2018 19:45 napisane przez Szofer

  Do mieszkaniec-

  Faktycznie bardzo często raz w roku jeden...to tak jak samoczynny wystrzał broni ..

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 22 listopada 2018 15:00 napisane przez Mieszkaniec

  dość często płoną te autobusy...

 • Link do komentarza Gom czwartek, 22 listopada 2018 14:35 napisane przez Gom

  To te nowe się palą? .......

 • Link do komentarza pasażer czwartek, 22 listopada 2018 11:35 napisane przez pasażer

  Strach się bać! Jakimi oni pojazdami nas wożą!

 • Link do komentarza Gregor czwartek, 22 listopada 2018 09:28 napisane przez Gregor

  Już autobusy się palą ze wstydu :D

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane