środa, 28 listopada 2018 19:35

Ogień w opuszczonym budynku

 

W środowy, wczesny wieczór służby zostały powiadomione o dymie wydobywającym się z pustostanu znajdującego się w Wełnicy koło Gniezna.

Do zdarzenia doszło 28 listopada, kilka minut po godzinie 18:00. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, z opuszczonego budynku jednorodzinnego, położonego w Wełnicy, zaczął się wydobywać dym, dlatego mieszkańcy zawiadomili straż pożarną o zdarzeniu.

Na miejsce przyjechały dwa zastępy JRG Gniezno z drabiną mechaniczną oraz OSP Strzyżewo Smykowe. Na miejscu okazało się iż ogień objął przedmioty nagromadzone w budynku. Mimo podejrzeń iż w środku może ktoś przebywać, w środku nikogo nie znaleziono.

Jak udało się nam dowiedzieć, opuszczony dom od dłuższego czasu nawiedzają osoby bezdomne. W listopadzie ubiegłego roku w tym budynku znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn, którzy nie mając stałego miejsca zamieszkania, przebywali w jego wnętrzach. 

1 komentarz

  • Link do komentarza JK piątek, 30 listopada 2018 09:23 napisane przez JK

    To nie jest opuszczony budynek, lecz wybudowany nielegalnie. Powinien zostać rozebrany, bowiem zagraża sąsiadom jako obiekt "zasiedlany" przez osoby bezdomne. Aktualny "rezydent" używał tam butli gazowej do ogrzewania.
    Z wielu powodów jest niebezpiecznie. To już kolejny pożar, a poza tym doszło tam do dwóch zgonów, prawdopodobnie zabójstw. Podejrzanego wypuszczono.
    Władze gminy nie reagują na to zagrożenie, a to one dopuściły do nielegalnej budowy.
    Koszty interwencji służb pożarniczych i policji wielokrotnie przekroczyły wartość tej rudery. Jeżeli tak zostanie, to sytuacje tego rodzaju będą się powtarzały.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane