sobota, 01 grudnia 2018 13:03

Świąteczny warsztat integracyjny

 
Świąteczny warsztat integracyjny fot. Rafał Wichniewicz

Papierowe, drewniane, gliniane - podarki lub ozdoby świąteczne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, ale najważniejsze, by były dane od serca. Wykonywali je uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Po raz kolejny Stowarzyszenie Razem zaprosiło wszystkich zainteresowanych do wspólnego rękodzielnictwa. Po raz kolejny również tematem przewodnim były ozdoby świąteczne, których własnoręczna produkcja nie ma sobie równych - w końcu to dobra okazja, by zrobić prezent dla bliskich lub dekoracje do domu. Większa część jednak wystawiona zostanie na sprzedaż w trakcie kiermaszu.

Nasi uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej współpracują z gośćmi, którzy przychodzą do nas z zewnątrz i chcą wykonać różne prace, pomagając przy tym pozostałym uczestnikom. Dziś jest ponad 100 osób, które przyszły do nas, przede wszystkim dzieci, a wszyscy mogą się tu nauczyć iż można różne rzeczy zrobić z "niczego" - piękne stroiki, ozdoby, na ceramice malowane, skrzaty, choinki, stare kartki świąteczne można ponownie wykorzystać itd. - mówiła Barbara Karwacka, prezes Stowarzyszenia Razem. Jak dodała, przedmioty wystawione później na kiermasz, po ich sprzedaniu pozwalają finansowo zasilić finanse organizacji, a to z kolei pozwala niepełnosprawnym uczestnikom na organizację wspólnych wycieczek czy wyjazdów. Stąd też uczestnicy mają żywy dowód na to, że ich praca zostaje doceniona. 

Nie pozostaje więc nic innego, jak zachęcić wszystkich do kupowania stroików, ozdób świątecznych czy to do własnego domu czy w formie prezentu na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej, który ustawi się na gnieźnieńskim jarmarku bożonarodzeniowym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane