sobota, 01 grudnia 2018 15:19

Spółdzielnia zmienia stawki podwyżek

 
Spółdzielnia zmienia stawki podwyżek archiwum redakcji

Rada Nadzorcza Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zdecydowała się na zmianę wysokości podwyżki za ciepłą wodę i opłatę stałą, którą podniosła kilka tygodni temu.

Przypomnijmy iż na początku ubiegłego miesiąca informowaliśmy o pierwszym takim zawiadomieniu, które po 2 listopada skierował do mieszkańców zarząd GSM. Zgodnie z jego treścią, stawki za podgrzanie wody użytkowej podniesiono do kwoty 30,75 zł za metr sześcienny (do tej pory wynosiła ona 18,14 zł), a opłaty stałej do wysokości 45 groszy za metr kwadratowy (do tej pory było to 20 groszy). 

Opłaty te miały zacząć obowiązywać od 1 grudnia 2018 roku, a Spółdzielnia powoływała się przy tym na konieczność urealnienia kosztów po podwyżce cen ciepła systemowego, którą wprowadziło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Rzecz w tym iż PEC swoje stawki podniósł rok wcześniej i to rodziło pytania o to, dlaczego Spółdzielnia zwlekała z tym krokiem tyle czasu (wprowadzając ją w kilka dni po wyborach samorządowych).

Obecnie, do lokatorów zamieszkałych w budynkach zarządzanych przez GSM, zostały w ostatnich dniach skierowane kolejne zawiadomienia, nadane przez zarząd. Z jego treści wynika iż Rada Nadzorcza na posiedzeniu 26 listopada br. podjęła uchwałę dotyczącą zmiany "Regulaminu rozliczania kosztów dostawy ciepła na cele centralnego ogrzewania i ciepłej wody w zasobach Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej". Jak zawarto w zawiadomieniu: - Wprowadza się od 1.01.2019 r opłatę jednoczłonową za podgrzanie wody użytkowej w wysokości 29 zł za 1m3 wody. Tym samym uchyla się zawiadomienie z dnia 2.11.2018 r o podwyżce opłaty stałej i opłaty za podgrzanie wody od 1.12.2018 r. - czytamy w piśmie, które przesłał do nas mieszkaniec os. Tysiąclecia.

Tymczasem jak się okazuje, stawki za podgrzanie wody są różne. Mieszkanka os. Kazimierza Wielkiego poinformowała nas, że tam w zawiadomieniu zawarta została stawka 32 zł za metr sześcienny za podgrzanie wody. Zdjęcia pism dostępne są poniżej.


Zobacz także: „To nie my jesteśmy tym złym” czyli podwyżka opłat w Spółdzielni

22 komentarzy

 • Link do komentarza Gość czwartek, 04 lipca 2019 22:50 napisane przez Gość

  Szok!
  Płacę za mieszkanie 60 mkw (os. K.W.) prawie 550 zł miesięcznie.
  Stawka za CO jest dużo wyższa niż za ogrzanie domu jednorodzinnego.
  To jest jawne złodziejstwo!
  Ludzie ! Tak nie może być!

 • Link do komentarza wilk wtorek, 11 grudnia 2018 02:21 napisane przez wilk

  No i jak gimbusy policzyliście ?????? Lichwa to czy nie ?????Z jakiego okręgu został wybrany radny Zdzisław,prezesunio SM ??????

 • Link do komentarza wilk wtorek, 04 grudnia 2018 14:56 napisane przez wilk

  18,14 zł. na 29 zł. to prawie 62 procent podwyżki !!!! Jeśli była opłata stała za o,20 groszy od metra a podwyżka miała być na 0,45 za metr to wychodzi nawet podwyżka o 125 procent !!!!! Liczyć !!! Do szkoły,gimbusy !!!!!!! Czyli pachnie tutaj zwykłą LICHWĄ !!!!! Pytanie od kogo,spółdzielni czy PICu ????

 • Link do komentarza lokator poniedziałek, 03 grudnia 2018 20:32 napisane przez lokator

  Zenon, wszystko zależy, jak kto liczy. otóż prze kilkuosobowej rodzinie, która jednak korzysta z wody w celach higienicznych tak, jak to powinno wyglądać, a więc kąpiel nie w jednej wodzie tylko każdy oddzielnie i to codziennie, to wody zużywa się około 5 m3. I do tej pory za te 5 metrów podgrzania płacili 90 zł + oplata stała 10 zł., razem 100 zł miesięcznie, a teraz zapłacą 145 zł czyli blisko 50 % więcej. Do tego opłata za wodę w ogóle jako takiej. Więc nie manipuluj tylko pisz prawdę.

 • Link do komentarza matfiz poniedziałek, 03 grudnia 2018 19:37 napisane przez matfiz

  Wilk miał zawsze problemy z liczeniem zwłaszcza procentów, jak mu wychodziło 145,2 % poparcia.

 • Link do komentarza Zenon poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:43 napisane przez Zenon

  Do "wilka"
  Jak już silisz się na liczenie to licz dobrze i nie wprowadzaj innych w błąd.
  Nie masz pojęcia o tym o czym piszesz. Poprzednie ceny za podgrzanie jeszcze przed podwyżką wynosiły 18 zł/m3 + opłata stała 0,20zł/m2. Dla 50 metrowego mieszkania przy zużyciu ok 2m3 ciepłej wody koszt podgrzaqnia wynosił: 18złx2m3=36zł . Opłata stała : 50x0,20zł= 10zł.
  Razem podgrzanie ciepłej wody i opłata stała wynosiła średnio na 50 metrowe mieszkanie - 46 zł/miesiąc.
  Obecnie przy jednoczłonowej opłacie/nie ma już opłaty stałej/ podgrzanie ciepłej wody w analogicznym mieszkaniu wynosi: 29złx2m3=58zł.
  Różnica(podwyżka) wynosi więc średnio 12zł/m-c na mieszkanie. Gdzie tu masz 62 % podwyżki ?

 • Link do komentarza Stefan12 poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:07 napisane przez Stefan12

  Ludzie, rezygnujcie z ogrzewania z PECu, zakładajcie piecyki gazowe, będzie dużo taniej.

 • Link do komentarza wilk niedziela, 02 grudnia 2018 17:03 napisane przez wilk

  Ale łaska zmniejszenie podwyżki z prawie 70 procent na 62 procent,komuna w naszym mieście myśli cały czas,że ludzie to idioci !!!!!! A może tak jest ?????

 • Link do komentarza cogito niedziela, 02 grudnia 2018 16:57 napisane przez cogito

  Ludzie przestańcie marudzić. Czas zmienić zarząd i tyle. Ciągle wybieracie tych samych, a później macie pretensje. Do kogo ?

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 02 grudnia 2018 14:15 napisane przez rezigiusz

  Moi rodzice mieszkający na wsi gdzie są 3 bloki mieszkalne po 18 rodzin w bloku płaci 20 zł za podgrzanie 1 metra szesciennego wody plus 5 zł za dostarczenie. Także nam dlaczego w Gnieżnie płaci się aż tyle za ciepłą wodę gdzie pobierających ciepłą wodę jest więcej rodzin czyli powinno być taniej. Cóż coś tu nie halo jest z tymi stawkami

 • Link do komentarza dzastina niedziela, 02 grudnia 2018 11:48 napisane przez dzastina

  Jedno proste pytanie czy jest normalnym ze PEC sprzedaje ciepla wode każdemu w innej cenie bo jest wiecej odbiorców niz tylko spółdzielnia którą podejrzewam jest największym A ma najdrożej?
  Coś tu nie halo na odwrót zarty ktos sobie robi ?
  Sprawa dla sądu? Może prezydent by sie zainteresował ze jego wyborców ktos nadciąga i oszukuje ?
  Z gory wielkie DZIEKI

 • Link do komentarza pstryk niedziela, 02 grudnia 2018 10:52 napisane przez pstryk

  A za ile złotych jest dostarczana ciepła woda przez spółkę PEC na ulice Rycerską? Czy tamte domki jednorodzinne gnieźnieńskich bonzów już się do sieci PEC-u podłączyły ?

 • Link do komentarza Bartek niedziela, 02 grudnia 2018 08:56 napisane przez Bartek

  Brak słów... Zwyczajne złodziejstwo i tyle! A rury co chwilę pękają-wieczne remonty.No tak, ktoś musi za to zapłacić czyli my-lokatorzy. Cały PEC....

 • Link do komentarza sztukmistrz sobota, 01 grudnia 2018 23:50 napisane przez sztukmistrz

  Szczytem skutecznej manipulacji jest więc takie manipulowanie innymi, by nikt tego nie widział, albo przynajmniej miał iluzję, że tak nie jest.

 • Link do komentarza obi2909 sobota, 01 grudnia 2018 22:13 napisane przez obi2909

  Laubitza też ma 32 zł za metr sześcienny

 • Link do komentarza stanicha sobota, 01 grudnia 2018 21:26 napisane przez stanicha

  Ale was rypią w tej spółdzielni jasobie podgrzeje wodę kawałkiem drewna a latem nawet papierem i mój koszt kubika wody wyniesie może ze 7 zł maks. Na zbiorowym ogrzewaniu powinno być taniej...

 • Link do komentarza czary bary sobota, 01 grudnia 2018 21:07 napisane przez czary bary

  Dlaczego są różne stawki za 1 m3 zużytej ciepłej wody ? Czy Tysiąclecie ma cieplik z innej kotłowni? A może ciepła woda do bloków na Tysiącleciu jest doprowadzana lepiej zaizolowanymi rurami? A może rury w blokach na Tysiącleciu są krótsze i wolniej się ochładzają? A może rury w blokach na Tysiącleciu są lepiej zakręcone? A może, po prostu, jest to czysty manewr taktyczny prezesa spółdzielni, by bloki na Tysiącleciu dalej zgadzały się na podłączanie pod ciepłą wodę z PEC u. Ale Po co by ten manewr był robiony? Najprostsze wytłumaczenie chyba byłoby takie. Po to by kolega prezes, tym razem z firmy PEC mógł się wyrobić z planami dodatkowych podłączeń bloków jakie zapewne sobie założył. I już się tymi planami do przodu gdzieś, pochwalił. A teraz pytanie z innej strony. Czy w związku z tym, że ciepła woda na os.Tysiąclecie bedzie tańsza, to odwrotnie centralne ogrzewanie na os. Tysiąclecie będzie o te 3 złote, od zużytej kreseczki na podzielniku, miesięcznie droższe??? No bo bilans przecież musi wyjść na zero !! A w poprzednim zawiadomieniu napisano, że pozostałe koszty podgrzania wody przenoszone są w koszty ogrzewania mieszkań. Bo rzeczywisty koszt podgrzania wody wynosi w rzeczywistości aż 72 złote za 1 m3.

 • Link do komentarza Pablo sobota, 01 grudnia 2018 19:40 napisane przez Pablo

  Czyli jest jeszcze drożej niż pierwotnie miało być. Do stycznia jeszcze daleko może Rada Nadzorcza znów wymyśli nową stawkę, oczywiście wyższą...

 • Link do komentarza Micio sobota, 01 grudnia 2018 19:23 napisane przez Micio

  Następny wałek spółdzielni mieszkaniowej. Ludzie rezygnują z przyłączenia do pecu więc jeszcze jednak nie podniesiemy ceny w tym roku, a jak już wszędzie zlikwidujemy junkersu to mieszkańcą dowalimy opłaty! Nie dajcie się nabrać na wodę z Pecu! Potem będziecie płakać. Jedna wielka mafia- oni maja mieszkańców za nic.

 • Link do komentarza hepi sobota, 01 grudnia 2018 17:51 napisane przez hepi

  jakby mnie ludność wybrała na jakiegoś takiego ważnego coby ode mnie zależały jakieś podwyżki podatków i takich tam opłat to mając w perspektywie pięcioletnią kadencję z miejsca bym podnosił wszelkie opłaty za śmieci, wodę , autobusy, i takie tam różne a jeszcze bym wprowadził opłaty za psy , koty i kanarki oraz podatek katastralny za chałupy i za tyle nazbieranej kasy to bym tej ludności wyprawiał różne zabawy i takie tam imprezy żeby ta ludność się cieszyła i znowu mnie wybierała na kolejną kadencję

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane