Wydrukuj tę stronę
sobota, 01 grudnia 2018 15:19

Spółdzielnia zmienia stawki podwyżek

 
Spółdzielnia zmienia stawki podwyżek archiwum redakcji

Rada Nadzorcza Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zdecydowała się na zmianę wysokości podwyżki za ciepłą wodę i opłatę stałą, którą podniosła kilka tygodni temu.

Przypomnijmy iż na początku ubiegłego miesiąca informowaliśmy o pierwszym takim zawiadomieniu, które po 2 listopada skierował do mieszkańców zarząd GSM. Zgodnie z jego treścią, stawki za podgrzanie wody użytkowej podniesiono do kwoty 30,75 zł za metr sześcienny (do tej pory wynosiła ona 18,14 zł), a opłaty stałej do wysokości 45 groszy za metr kwadratowy (do tej pory było to 20 groszy). 

Opłaty te miały zacząć obowiązywać od 1 grudnia 2018 roku, a Spółdzielnia powoływała się przy tym na konieczność urealnienia kosztów po podwyżce cen ciepła systemowego, którą wprowadziło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Rzecz w tym iż PEC swoje stawki podniósł rok wcześniej i to rodziło pytania o to, dlaczego Spółdzielnia zwlekała z tym krokiem tyle czasu (wprowadzając ją w kilka dni po wyborach samorządowych).

Obecnie, do lokatorów zamieszkałych w budynkach zarządzanych przez GSM, zostały w ostatnich dniach skierowane kolejne zawiadomienia, nadane przez zarząd. Z jego treści wynika iż Rada Nadzorcza na posiedzeniu 26 listopada br. podjęła uchwałę dotyczącą zmiany "Regulaminu rozliczania kosztów dostawy ciepła na cele centralnego ogrzewania i ciepłej wody w zasobach Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej". Jak zawarto w zawiadomieniu: - Wprowadza się od 1.01.2019 r opłatę jednoczłonową za podgrzanie wody użytkowej w wysokości 29 zł za 1m3 wody. Tym samym uchyla się zawiadomienie z dnia 2.11.2018 r o podwyżce opłaty stałej i opłaty za podgrzanie wody od 1.12.2018 r. - czytamy w piśmie, które przesłał do nas mieszkaniec os. Tysiąclecia.

Tymczasem jak się okazuje, stawki za podgrzanie wody są różne. Mieszkanka os. Kazimierza Wielkiego poinformowała nas, że tam w zawiadomieniu zawarta została stawka 32 zł za metr sześcienny za podgrzanie wody. Zdjęcia pism dostępne są poniżej.


Zobacz także: „To nie my jesteśmy tym złym” czyli podwyżka opłat w Spółdzielni

Galeria

22 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec