poniedziałek, 03 grudnia 2018 10:50

Małgorzata Matczak nowym Sekretarzem Powiatu

 
Małgorzata Matczak Małgorzata Matczak archiwum redakcji

Dotychczasowa dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy została powołana na stanowisko Sekretarza Powiatu Gnieźnieńskiego. 

Informację o tym przekazało Starostwo Powiatowe, które poinformowało iż Małgorzata Matczak z dniem 1 grudnia została powołana przez starostę na stanowisko Sekretarza Powiatu Gnieźnieńskiego. 

Małgorzata Matczak od 1993 roku pracowała w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gnieźnie. Od 1999 roku była zastępcą dyrektora PUP, a od 2007 roku jego dyrektorem. Obowiązki dyrektora PUP przejął Jerzy Koczan, dotychczasowy kierownik Działu Ewidencji, Świadczeń, Informacji i Administracji w tej jednostce.

 

15 komentarzy

 • Link do komentarza cukrownik czwartek, 06 grudnia 2018 09:02 napisane przez cukrownik

  czy ten bajzel na głównej powiatowej ulicy Wrzesińskiej , w postaci walających się śmieci i zalegających gnijących liści zostanie wreszcie uprzątnięty ?

 • Link do komentarza Gnieźniak wtorek, 04 grudnia 2018 11:38 napisane przez Gnieźniak

  Teoretyczne?? A co mamy? Kartonowe! Pamiętam lata 70 i tę propagandę sukcesu za Gierka. 10 gospodarka świata, a później ocet na półkach i kolejki... Teraz powtórka, obudzicie się z długami, i będziecie zapierniczać następne 30, 40 lat, aby to spłacić.
  Wstaliśmy z kolan! I rypnęliśmy na twarz (delikatnie mówiąc). Izrael dołożył PiSowi co do IPN, Stara Unia ma nas w pompie za te ekscesy i zbliży się do Moskwy, Stany z Trumpem już pogroziły paluszkiem za "media narodowe" (próba przejęcia TVN). Tylko Wołodia zaciera ręce...i zauważcie, że nie ma krytyki "naszego, narodowego, polskiego" (a jakże!) rządu z jego strony. To komu służy PiS. Po mojemu - MOSKWIE!

 • Link do komentarza anka wtorek, 04 grudnia 2018 10:59 napisane przez anka

  @Iga. I Ty w to łamanie demokracji i obronę demokracji wierzyłaś???:-)))

 • Link do komentarza Iga wtorek, 04 grudnia 2018 08:52 napisane przez Iga

  Nie pieprzenie tylko zbulwersowanie tym że Koalicja do wyborów szła pod hasłami obrony demokracji i zapobieżenia łamania konstytucji przez PIS, a ma być jak zawsze , mają być ustawki ? Zarzucanie poprzednikom łamania prawa, stosowanie nepotyzmu itd. , nie jest usprawiedliwieniem dla takiego samego postępowania. Czy mamy rozumieć że wraca państwo teoretyczne ?

 • Link do komentarza Julian wtorek, 04 grudnia 2018 00:17 napisane przez Julian

  Boże ale pieprzenie, I teraz, i poprzednio konkursy to bzdura, ustawki były od lat, i KAŻDA władza robiła tak samo, jeden POPIS

 • Link do komentarza tomek poniedziałek, 03 grudnia 2018 23:43 napisane przez tomek

  Konkretny wybór. Być może nie wszystko jeszcze w tym starostwie stracone...

 • Link do komentarza Petronela poniedziałek, 03 grudnia 2018 20:22 napisane przez Petronela

  Kunegunda, puknij się w czoło. Ostrowski nie tylko nie wymieniał kadr na swoich, co najwyżej na merytorycznych, ale nawet Gruszczyński był u niego wicestarostą.

 • Link do komentarza mersi poniedziałek, 03 grudnia 2018 19:51 napisane przez mersi

  uuuuu współczuje Ludziom! tak nie posiadającej empatii osoby dawno świat nie widział .Smutne wybory .Uważajcie starostowie na swoje stołki hahaha

 • Link do komentarza Gosia poniedziałek, 03 grudnia 2018 18:09 napisane przez Gosia

  Bez przesady z tym konkursem. .... Koalicji Obywatelskiej po prostu wolno więcej bo wygrali naprawdę. .. wygrali..... im z tej koalicji zawsze przecież wolno więcej! Tylko gdyby było odwrotnie to to już bez konkursu nie zadziałało by! Zapamiętajcie - w myśl przysłowia o Kalim - im czyli KO/PO+.Nowoczesna+SLD/ wolno wszystko czyli tak jak pasuje jest dobrze!
  Ps. Pani Małgosiu - szkoda, że wzięła Pani w tym udział!

 • Link do komentarza TM poniedziałek, 03 grudnia 2018 16:47 napisane przez TM

  Konkurs na jedno i drugie stanowisko dopiero będzie... :-) A , że wyniki już znamy... Cóż. To Polska właśnie. A niejaki Koczan ma rok do emerytury a wygra konkurs na dyrektora. Dla mnie to działanie na szkodę Państwa bo wypłatka znacznie skoczy a co za tym idzie odprawa i emeryturka. Super jest w Polsce.

 • Link do komentarza olga poniedziałek, 03 grudnia 2018 16:17 napisane przez olga

  jaki smutny wybór ! pracownicy z Pup szczęśliwi !! współczuć należy w tej sytuacji pracownikom starostwa

 • Link do komentarza Kunegunda poniedziałek, 03 grudnia 2018 14:54 napisane przez Kunegunda

  A co z konkursem na Sekretarza przecież to wynika wprost z ustawy no tak wszystko wolno, podobnie dokonano zmiany kadr W kadencji kiedy władze objął Pan Ostrowski i Pan Gruszczyński tak zaczyna prace PO w Starostwie Powiatowym od wymiany kadry

 • Link do komentarza Koryfeusz poniedziałek, 03 grudnia 2018 14:24 napisane przez Koryfeusz

  Nie wiem czy to dobry wybór. Sekretarz odpowiada za sprawy funkcjonowania powiatowej administracji. Jak PUP działa to każdy z nas może ocenić. Zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie.

 • Link do komentarza HGHM poniedziałek, 03 grudnia 2018 13:03 napisane przez HGHM

  Co się stało z dotychczasowym sekretarzem? Gdzie teraz pracuje?

 • Link do komentarza ojojoj poniedziałek, 03 grudnia 2018 11:33 napisane przez ojojoj

  A nabór na stanowisko sekretarza ? Stanowisko sekretarza należy do kategorii ,,kierowniczych stanowisk urzędniczych” i podlega tym samym uregulowaniom, co pozostałe kierownicze stanowiska urzędnicze z uwzględnieniem uwarunkowań uregulowanych w art. 5 ustawy o pracownikach samorządowych. Z popularnego komentarza do Ustawy o pracownikach samorządowych wynika, że nie jest na gruncie obowiązującego prawa dozwolone zatrudnienie sekretarza w drodze tzw. awansu wewnętrznego, a konieczne jest przeprowadzenie na to stanowisko konkursu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane