poniedziałek, 03 grudnia 2018 12:10

Jacek Bembnista pełniącym obowiązki dyrektora szpitala

 
Jacek Bembnista Jacek Bembnista archiwum redakcji

Starostwo Powiatowe poinformowała o powołaniu na stanowisko p.o. dyrektora szpitala Jacka Bembnistę. Tymczasem Ewa Jachimczyk, zastępca ds. lecznictwa złożyła rezygnację.

Informację przekazano w poniedziałkowe południe. Przypomnijmy iż kilka dni temu informowaliśmy iż dotychczasowy dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski Krzysztof Bestwina został zwolniony przez starostę Beatę Tarczyńską dzień przed przekazaniem pełnionej przez nią funkcji Piotrowi Gruszczyńskiemu (21 listopada). W miniony piątek Starostwo poinformowało, że w najbliższych dniach poznamy osobę, która będzie pełnić obowiązki dyrektora ww. placówki.

Dziś przekazano iż na to stanowisko powołano Jacka Bembnistę, lekarza, który związany był z grupą chirurgów, którzy opuścili oddział i poradnię chirurgiczną ponad dwa lata temu po przejęciu jej przez firmę Sowmed, wybraną w konkursie.

Ponadto 1 grudnia do Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego dotarła informacja, że dotychczasowa zastępca dyrektora ds. lecznictwa Ewa Jachimczyk złożyła rezygnację z pełnionej funkcji z dniem wypowiedzenia wyznaczonym na 2 grudnia. Decyzję o powołaniu Jacka Bembnisty w tak szybkim trybie Starostwo komentuje: - W przeciwnym razie szpital pozostałby bez umocowania innych osób do reprezentowania  jednostki, w tym szczególnie do składania oświadczeń woli w imieniu szpitala. Brak osób zarządzających podmiotem leczniczym stanowi zagrożenie dla zapewnienia ciągłości prawidłowego funkcjonowania jednostki, łącznie z brakiem możliwości zawierania umówi wraz z aneksami z Wielkopolskim oddziałem NFZ w Poznaniu. Powierzenie funkcji p.o. Dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski Panu Jackowi Bembniście nie stanowi pominięcia przeprowadzenia postępowania konkursowego, jest natomiast gwarantem zapewnienia ciągłości prawidłowego funkcjonowania szpitala do czasu nawiązania stosunku pracy albo zawarcia umowy cywilnoprawnej w trybie art. 49 ustawy o działalności leczniczej z przyszłym dyrektorem szpitala. 

41 komentarzy

 • Link do komentarza Japycz piątek, 14 grudnia 2018 16:47 napisane przez Japycz

  Pan Makohoński podczas pobytu w starostwie wchodził w bardzo ciekawe relacje.....

 • Link do komentarza Kadrowy S. piątek, 14 grudnia 2018 08:30 napisane przez Kadrowy S.

  Panie Makohonski. Dzwoni Panu ale nie za bardzo Pan wie skąd. Proszę nie rozpowszechniać fałszywych informacji.czy juz pan powiadomił CBA? To bardzo prosimy o poinformowanie opinii publicznej o wynikach pracy tej instytucji w zakresie , który Pan opisał. Jest pan osobą publiczną a więc Pan też będzie odpowiadał za pomówienia.

 • Link do komentarza kierownik zatrudnienia w starostwie czwartek, 13 grudnia 2018 21:06 napisane przez kierownik zatrudnienia w starostwie

  Na dzisiejszej sesji okazało się, że powołanie pana Bembnisty jest niezgodne
  z prawem - a konkretnie z zapisami ustawy antykorupcyjnej . Czy władze Powiatu są tak nieudolne, że tego nie wiedzą czy tak bezczelne, że sądzą że im wolno łamać prawo. ???
  Łamaniem ustawy antykorupcyjnej zajmuje się CBA . A tak naprawdę panowie Pilak i Gruszczyński powtórzyli numer z 2012 roku
  z powołaniem pana Frąckowiaka.

  Podobno prawo jest równe dla wszystkich?

 • Link do komentarza wilk czwartek, 13 grudnia 2018 02:13 napisane przez wilk

  do --niewilk- przeczytaj ze zrozumieniem,odniosłem się do komenta EMILKI,która napisała,że .....jak wróci stara ekipa.........więc odniosłem się do starej ekipy, niestety,boli mnie to jako gnieźnianina z dziada,pradziada,że taka fama od dawna ,niestety roznosi....ulica,czyli zwykli mieszkańcy !!!! Co do tej ekipy co jest,od czasów Bestwiny,słyszę różne opinie,ale chyba przeważają,tak myślę,pozytywne i trochę,tzw. " rzeźnia", schodziła w zapomnienie,powoli,ale tak jest !!!! Więc ,nie martw się towarzyszu,o mój spokój,jestem szalenie spokojny.........spotykaj się przy piwku czy kawie czy czymkolwiek z wiaruchną ,to się dowiesz wielu przypadków z pełnymi nazwiskami,bez .....bzdurnego RODO.....
  do 12345------nikt NIE WIE,kim jestem,no może poza.....dzisiejszymi ......służbami,lecz piszę tylko,...pro publico bono.......więc,jeśli ludziska komentują czasami,co tam napiszę,to bardzo mi miło...........bez względu na czy pozytywnie czy negatywnie........

 • Link do komentarza Telemorele środa, 12 grudnia 2018 16:45 napisane przez Telemorele

  Szkoda słów... nie o dobro obywateli wszak chodzi, tylko każdorazowo o poczucie władzy nad innymi i pieniądze...

 • Link do komentarza 1234 wtorek, 11 grudnia 2018 18:32 napisane przez 1234

  Wilk - o tobie też ulica i powiat niestworzone rzeczy gada. Ale czy to prawda?

 • Link do komentarza niewilk wtorek, 11 grudnia 2018 18:11 napisane przez niewilk

  Do: napisane przez wilk

  "Emilka --- NIE umieralnia,a rzeźnia,to tak dla poprawki,i żeby nie było,że piszę jakieś androny,tak mówią mieszkańcy na ulicy ,tylko powtarzam słowa i opinie mieszkańców Gniezna i ........powiatu !!!!!!"

  Zuchwały jesteś, lecz mało skoncentrowany!! Przeczytaj co piszesz??
  ...mówią.., , to znaczy że tak było i obecnie tak jest?? Czy może Twoje "zaślepienie" i żal, przegranej sprawy, sprawił, że sam oczerniasz tych których chciałeś bronić!!
  Wilk - gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych (Canidae), trafnie siebie określiłeś!!
  Zalecam melisę, lub inny medykament (masz do nich dostęp) celem uspokojenia skołatanych nerwów!!

 • Link do komentarza pracownik szpitala wtorek, 11 grudnia 2018 17:48 napisane przez pracownik szpitala

  A czy to prawda że głośno mówi kogo to będzie wyp...ł ze szpitala ?

 • Link do komentarza ze szpitala wtorek, 11 grudnia 2018 08:54 napisane przez ze szpitala

  jaki jest p.o. dyrektor jako człowiek a tym samym jako szef - widac było po tym jak sie witał z personelem.... jako lekarz witał się tylko z personelem sobie równym, pielęgniarek i reszty nie widział ..... i tyle w temacie!

 • Link do komentarza wilk wtorek, 11 grudnia 2018 02:16 napisane przez wilk

  Emilka --- NIE umieralnia,a rzeźnia,to tak dla poprawki,i żeby nie było,że piszę jakieś androny,tak mówią mieszkańcy na ulicy ,tylko powtarzam słowa i opinie mieszkańców Gniezna i ........powiatu !!!!!!

 • Link do komentarza salowa poniedziałek, 10 grudnia 2018 18:56 napisane przez salowa

  Emilka, coś ci to kłamstwo nie wychodzi. Bo 8 lat temu przecież nie było jeszcze w Gnieźnie tej ekipy wybitnych specjalistów z Poznania!

 • Link do komentarza gnieznianin poniedziałek, 10 grudnia 2018 18:06 napisane przez gnieznianin

  Do: napisane przez Emilka

  "Najgorszy lekarz z jakim miałam w życiu do czynienia"
  "Tymczasem wybitny specjalista z Poznania, który przyjeżdżał do Gniezna, zainteresował się chorobą męża, wziął go do kliniki w Poznaniu, porobił badania, wykonał bardzo skomplikowaną trwającą 8 godzin operację i mąż już 8 rok żyje."

  Bardzo ostre słowa!! Przecież nikt nie zmusza Panią do korzystania z usług Pana Doktora - może Pani nadal korzystać z usług Doktora z Poznania!!

 • Link do komentarza Ewa poniedziałek, 10 grudnia 2018 15:55 napisane przez Ewa

  Do Emilka. Jacek Bembnista uratował mi życie.

 • Link do komentarza obserwator poniedziałek, 10 grudnia 2018 11:48 napisane przez obserwator

  Do:napisane przez Emilka
  Ostre słowa!! Bardzo ostre!!
  Życzę zdrowia i rozsądku!!

 • Link do komentarza Sceptyk poniedziałek, 10 grudnia 2018 08:40 napisane przez Sceptyk

  Emilka podaj nam nazwisko tego wybitnego chirurga z Poznania i ten ośrodek tak ratujący życie. Dlaczego nie robisz reklamy temu wspaniałe mu specjaliście? ? Może więcej szczegolow?

 • Link do komentarza Emilka niedziela, 09 grudnia 2018 17:04 napisane przez Emilka

  Najgorszy lekarz z jakim miałam w życiu do czynienia. Po wstępnych wynikach z grubej rury powiedział, że mężowi zostały maksymalnie 3 miesiące życia i nic nie da się zrobić. Tymczasem wybitny specjalista z Poznania, który przyjeżdżał do Gniezna, zainteresował się chorobą męża, wziął go do kliniki w Poznaniu, porobił badania, wykonał bardzo skomplikowaną trwającą 8 godzin operację i mąż już 8 rok żyje. Jak wróci stara kadra to i wróci określenie "umieralnia" jakie zawsze było kojarzone z Gnieźnieńskim szpitalem.

 • Link do komentarza staroświecki środa, 05 grudnia 2018 16:47 napisane przez staroświecki

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-siedmiu-poslow-nowoczesnej-przeszlo-do-klubu-po,nId,2715325


  A PHK tak się poświęciła dla ratowania gnieźnieńskiego szpitala , ze nie zauważyła? Czekamy na jak zawsz profesjonalny komentarz

 • Link do komentarza salowy środa, 05 grudnia 2018 11:19 napisane przez salowy

  Pani salowo J. niech sie pani nie boi .
  może bardziej balbym sie ze ochrona pewnych danych zostala naruszona przez nieuprawnionych ? moze ktos inny namieszał wiecej ? moze pani wladza zapuka do innych drzwi ? kto to moze wiedziec ? dlaczego tak wiele pytan a tak malo odpowiedzi!!?? ( to wszystko to pytania retoryczne)

 • Link do komentarza ciekawski środa, 05 grudnia 2018 10:49 napisane przez ciekawski

  Pan Bembnista ma kompetencje , zeby wejść zrealizować program TKM ,
  zemścić się na kim można , wyciać tego kto mu podpadł I zrealizować program Sowier bis tylko już z innymi aktorami .

 • Link do komentarza ciekawski wtorek, 04 grudnia 2018 21:38 napisane przez ciekawski

  Drogi Melchiorze a może już dość skarżenia . Niech do mnie nie przyjdzie Mikołaj byle do Ciebie przyszedł rozum . Lizusostwo to bardzo brzydka cecha

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane