poniedziałek, 03 grudnia 2018 12:10

Jacek Bembnista pełniącym obowiązki dyrektora szpitala

 
Jacek Bembnista Jacek Bembnista archiwum redakcji

Starostwo Powiatowe poinformowała o powołaniu na stanowisko p.o. dyrektora szpitala Jacka Bembnistę. Tymczasem Ewa Jachimczyk, zastępca ds. lecznictwa złożyła rezygnację.

Informację przekazano w poniedziałkowe południe. Przypomnijmy iż kilka dni temu informowaliśmy iż dotychczasowy dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski Krzysztof Bestwina został zwolniony przez starostę Beatę Tarczyńską dzień przed przekazaniem pełnionej przez nią funkcji Piotrowi Gruszczyńskiemu (21 listopada). W miniony piątek Starostwo poinformowało, że w najbliższych dniach poznamy osobę, która będzie pełnić obowiązki dyrektora ww. placówki.

Dziś przekazano iż na to stanowisko powołano Jacka Bembnistę, lekarza, który związany był z grupą chirurgów, którzy opuścili oddział i poradnię chirurgiczną ponad dwa lata temu po przejęciu jej przez firmę Sowmed, wybraną w konkursie.

Ponadto 1 grudnia do Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego dotarła informacja, że dotychczasowa zastępca dyrektora ds. lecznictwa Ewa Jachimczyk złożyła rezygnację z pełnionej funkcji z dniem wypowiedzenia wyznaczonym na 2 grudnia. Decyzję o powołaniu Jacka Bembnisty w tak szybkim trybie Starostwo komentuje: - W przeciwnym razie szpital pozostałby bez umocowania innych osób do reprezentowania  jednostki, w tym szczególnie do składania oświadczeń woli w imieniu szpitala. Brak osób zarządzających podmiotem leczniczym stanowi zagrożenie dla zapewnienia ciągłości prawidłowego funkcjonowania jednostki, łącznie z brakiem możliwości zawierania umówi wraz z aneksami z Wielkopolskim oddziałem NFZ w Poznaniu. Powierzenie funkcji p.o. Dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski Panu Jackowi Bembniście nie stanowi pominięcia przeprowadzenia postępowania konkursowego, jest natomiast gwarantem zapewnienia ciągłości prawidłowego funkcjonowania szpitala do czasu nawiązania stosunku pracy albo zawarcia umowy cywilnoprawnej w trybie art. 49 ustawy o działalności leczniczej z przyszłym dyrektorem szpitala. 

30 komentarzy

 • Link do komentarza gnieznianin poniedziałek, 10 grudnia 2018 18:06 napisane przez gnieznianin

  Do: napisane przez Emilka

  "Najgorszy lekarz z jakim miałam w życiu do czynienia"
  "Tymczasem wybitny specjalista z Poznania, który przyjeżdżał do Gniezna, zainteresował się chorobą męża, wziął go do kliniki w Poznaniu, porobił badania, wykonał bardzo skomplikowaną trwającą 8 godzin operację i mąż już 8 rok żyje."

  Bardzo ostre słowa!! Przecież nikt nie zmusza Panią do korzystania z usług Pana Doktora - może Pani nadal korzystać z usług Doktora z Poznania!!

 • Link do komentarza Ewa poniedziałek, 10 grudnia 2018 15:55 napisane przez Ewa

  Do Emilka. Jacek Bembnista uratował mi życie.

 • Link do komentarza obserwator poniedziałek, 10 grudnia 2018 11:48 napisane przez obserwator

  Do:napisane przez Emilka
  Ostre słowa!! Bardzo ostre!!
  Życzę zdrowia i rozsądku!!

 • Link do komentarza Sceptyk poniedziałek, 10 grudnia 2018 08:40 napisane przez Sceptyk

  Emilka podaj nam nazwisko tego wybitnego chirurga z Poznania i ten ośrodek tak ratujący życie. Dlaczego nie robisz reklamy temu wspaniałe mu specjaliście? ? Może więcej szczegolow?

 • Link do komentarza Emilka niedziela, 09 grudnia 2018 17:04 napisane przez Emilka

  Najgorszy lekarz z jakim miałam w życiu do czynienia. Po wstępnych wynikach z grubej rury powiedział, że mężowi zostały maksymalnie 3 miesiące życia i nic nie da się zrobić. Tymczasem wybitny specjalista z Poznania, który przyjeżdżał do Gniezna, zainteresował się chorobą męża, wziął go do kliniki w Poznaniu, porobił badania, wykonał bardzo skomplikowaną trwającą 8 godzin operację i mąż już 8 rok żyje. Jak wróci stara kadra to i wróci określenie "umieralnia" jakie zawsze było kojarzone z Gnieźnieńskim szpitalem.

 • Link do komentarza staroświecki środa, 05 grudnia 2018 16:47 napisane przez staroświecki

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-siedmiu-poslow-nowoczesnej-przeszlo-do-klubu-po,nId,2715325


  A PHK tak się poświęciła dla ratowania gnieźnieńskiego szpitala , ze nie zauważyła? Czekamy na jak zawsz profesjonalny komentarz

 • Link do komentarza salowy środa, 05 grudnia 2018 11:19 napisane przez salowy

  Pani salowo J. niech sie pani nie boi .
  może bardziej balbym sie ze ochrona pewnych danych zostala naruszona przez nieuprawnionych ? moze ktos inny namieszał wiecej ? moze pani wladza zapuka do innych drzwi ? kto to moze wiedziec ? dlaczego tak wiele pytan a tak malo odpowiedzi!!?? ( to wszystko to pytania retoryczne)

 • Link do komentarza ciekawski środa, 05 grudnia 2018 10:49 napisane przez ciekawski

  Pan Bembnista ma kompetencje , zeby wejść zrealizować program TKM ,
  zemścić się na kim można , wyciać tego kto mu podpadł I zrealizować program Sowier bis tylko już z innymi aktorami .

 • Link do komentarza ciekawski wtorek, 04 grudnia 2018 21:38 napisane przez ciekawski

  Drogi Melchiorze a może już dość skarżenia . Niech do mnie nie przyjdzie Mikołaj byle do Ciebie przyszedł rozum . Lizusostwo to bardzo brzydka cecha

 • Link do komentarza Gnieźnianin wtorek, 04 grudnia 2018 21:17 napisane przez Gnieźnianin

  Znów na szpital wchodzi Fundacja Bona Fide i Spółka z o.o. Medsfera po przykrywką?
  Ludzie, reagujcie !

 • Link do komentarza Rafał wtorek, 04 grudnia 2018 20:46 napisane przez Rafał

  Do postronneggo

  Konsliwe komentarze nie zniszczą niczego bo nie mają mocy ale juz prawdziwe tajemnice poliszynela ... kronzonce informacje są o wiele gorsze bo prawdziwe. ale polityk musi sie liczyc ze zycie jego bendzie przeswietlane przez opinie publicznom .tak juz jest

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 04 grudnia 2018 20:42 napisane przez wyborca

  Kardio, co tobie ta salowa namieszała? Boli, że napisała prawdę/? Napisał radny powiatowy list otwarty do dyrektora szpitala? jako kto? Bo przecież nie był jeszcze starostą! Więc o co tobie chodzi?

 • Link do komentarza Kacperek wtorek, 04 grudnia 2018 20:07 napisane przez Kacperek

  do kardio

  .... i narusznie danych wrażliwych przez nieuprawnionych?

 • Link do komentarza Kacperek wtorek, 04 grudnia 2018 20:07 napisane przez Kacperek

  do kardio

  .... i narusznie danych wrażliwych przez nieuprawnionych?

 • Link do komentarza Melchior wtorek, 04 grudnia 2018 17:30 napisane przez Melchior

  do ciekawskiego

  A fe ty brzydalu nie pisz brzydko na wybór nowego dyrektora! a fe ! A fe ! nie pozwalam brzydko mowić przeciw temu ! poskarżę ! zobaczysz ! poskarżę Pani i będziesz stał w kącie i mikołaj do ciebie nie przyjdzie!

 • Link do komentarza baby wtorek, 04 grudnia 2018 17:24 napisane przez baby

  "Nowe szaty cesarza” to baśń Hansa Christiana Andersena. Opowiada ona o władcy, który uwielbiał zdobne szaty i jak mówi autor, całe dnie nic nie robił, tylko przymierzał coraz to nowe stroje. Pewnego razu przybyło do niego dwóch oszustów, podających się za krawców. Zaoferowali cesarzowi stworzenie najwspanialszych szat, jakie widział. Ten oczywiście zgodził się ochoczo. Oszuści wyjaśnili jednak, że niezwykłość tych szat polega nie tylko na ich pięknie, ale też na tym, że są niewidzialne dla każdego, kto jest głupi albo też nie jest godny sprawować swój urząd. Król bardzo się ucieszył z tej informacji, sądząc, iż dzięki nowym szatom od razu będzie mógł rozpoznawać, czy urzędnikami są właściwi ludzie! Przecież zły urzędnik nie zobaczy jego ubrania! Uszczęśliwiony cesarz nakazał rozgłosić tę informację wszystkim swoim poddanym.

  Tymczasem oszuści siedzieli w pracowni i udawali, że przygotowują szaty. Cesarz kilkukrotnie wysyłał swoich ministrów, by wywiedzieli się, jak idzie praca. Oszuści pokazywali im pusty stół i kazali podziwiać szaty (których oczywiście nie było). Wysłannicy króla nic nie widzieli, ale każdy bał się do tego przyznać, bo oznaczałoby to, iż nie nadaje się na swoje stanowisko albo jest głupi. Wszyscy więc zachwalali krój i kolory nieistniejącego materiału.

  Nowe szaty miał władca założyć na uroczystą procesję. Krawcy udawali, że go ubierają – tak naprawdę jednak wyruszył on na procesję nago. Ludzie zapewniali go, jak wspaniale jest ubrany, bo każdy bał się wyjść na głupca. Aż wreszcie małe dziecko zawróciło uwagę, iż „cesarz jest nagi”. Wtedy zaczęli to przyznawać także inni ludzie.

  to tak na rozluźnienie bajka na dobranoc

 • Link do komentarza postronny wtorek, 04 grudnia 2018 14:43 napisane przez postronny

  Nowa Dyrekcja nie ma możliwości w tak krótkim czasie wykazać się osiągnięciami, a kąśliwe komentarze, już niszczą opinie Pan Doktora!!
  Kto pisze takie banialuki - nie trzeba wymieniać!!
  Polecam komentarz!

  piątek, 02 listopada 2018 11:06 napisane przez Max ze Śródmieścia

  Pan Dolata powinien poważnie pomyśleć o dobrym lekarzu psychiatrze. Wskazane także byłoby spotkanie z egzorcystą, bo nienawiść do Ostrowskiego wylewa się wszystkimi porami skóry, nie licząc otworu gębowego. To klasyczny przykład opętania i ataku zła na dobro. Senator Gaweł ujawnił ostatnio to, co właściwie wszyscy wiedzieli. "Rządy PiS" w powiecie, którymi się przez ostatnie cztery lata Dolata wszędzie chwalił mogły zaistnieć WYŁĄCZNIE dzięki osobistemu autorytetowi dra Ostrowskiego, który nakłonił trzech radnych PSL do przystąpienia do koalicji z radnymi PiS. Inaczej nadal rządziłby stary układ z osławionym Gruchą na czele. Najbardziej mnie boli, że przez takich Dolatów Gruszczyński mógł dotrzymać słowa sprzed czterech lat cyt. "my tu jeszcze wrócimy". Tu, czyli do rządów powiatem. Zakochany w sobie i swoim słowotoku Dolata powinien poważnie pomyśleć o perspektywie wywiezienia na taczkach, bo już jego najwierniejsi pretorianie zaczynają myśleć i otwierają im się oczy.

 • Link do komentarza jt wtorek, 04 grudnia 2018 12:54 napisane przez jt

  Będzie się działo !!! A za 4 lata zobaczymy czy to jest dobry wybór.

 • Link do komentarza Kardio wtorek, 04 grudnia 2018 12:41 napisane przez Kardio

  Pani salowa J.Juz dosyć pani mamieszala.. Niech pani zamilknie.Donoszenie na obie strony się nie opłaca. I zawsze wychodzi na jaw.

 • Link do komentarza salowa poniedziałek, 03 grudnia 2018 23:06 napisane przez salowa

  "Żeśmy ....." itd w wypowiedzi wicestarosty, to jedno wielkie mydlenie oczu. Skoro zabroniliście podejmować wszelkich działań, w tym podpisywania wszelkich pism, to po co były dyrektor miał siedzieć w gabinecie? Żeby pić kawę i nie podejmować decyzji? Opamiętajcie się nowa władzo z PO!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane