czwartek, 06 grudnia 2018 08:22

SP nr 5 z niepodległościowym certyfikatem

  mnopr
SP nr 5 z niepodległościowym certyfikatem zdjęcie nadesłane

Gnieźnieńska „Piątka” już od 10 lat, czyli do samego początku, bierze udział w działaniach promujących wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, poprzez uczestnictwo w projektach edukacyjnych, konkursach plastycznych i wiedzowych oraz warsztatach dla nauczycieli. Ich praca edukacyjna została doceniona przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, głównego pomysłodawcę działań.

21 listopada 2018 r. reprezentacja szkoły uczestniczyła w uroczystej Gali Niepodległościowej, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, podczas której podsumowano program obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Certyfikat odebrała, obecna na gali, dyrektor szkoły Hanna Kowalska. Działania w ramach programu objęte były  patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Główne miejsce podczas spotkania zajmowali uczniowie – laureaci konkursów o Powstaniu Wielkopolskim. Towarzyszyli im nauczycie oraz dyrektorzy szkół, które brały udział w projekcie.

Udział delegacji SP 5 w Gali Niepodległościowej stanowił zwieńczenie wielu inicjatyw skierowanych do społeczności uczniowskiej, ale ich nie kończył. Uczniowie w dalszym ciągu realizują szkolny projekt niepodległościowy „Nasza Niepodległa Ojczyzna”. W jego ramach sadzili m.in. „Dąb Niepodległości” i inne drzewa (we współpracy z Nadleśnictwem Gniezno) w ramach akcji „100 drzew na stulecie”. Poza tym, z inicjatywy szkolnego koordynatora projektu, od 10 grudnia 2018 r. do 10 stycznia 2019 r. na terenie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej będzie można obejrzeć wystawę przygotowaną przez IPN Szczecin- „Ojcowie Niepodległości”, która w kilkunastu wydaniach krąży po Polsce i zawita też do naszego miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane