czwartek, 06 grudnia 2018 09:16

Radni gminni przewodniczącymi, a wójt z pensją

 
Radni gminni przewodniczącymi, a wójt z pensją fot. Rafał Wichniewicz

W trakcie środowego posiedzenia Rady Gminy Gniezno, podjęto uchwały zmierzające do dalszego uporządkowania pracy tego organu. Przyznano też pensję dla wójta Marii Suplickiej.

W trakcie sesji, piętnastoosobowy samorząd wyłonił przewodniczącą Komisji Rewizyjnej, którą została radna Agata Górna. Komisją Skarg, Wniosków i Petycji Rady Gminy Gniezno pokieruje Jakub Fryza, Komisją Budżetowo-Gospodarczą Patryk Dobrzyński, a Komisją Oświaty Marian Kaźmierczak. 

Ponadto radni w trakcie posiedzenia podjęli uchwałę o zmianie statutu Gminy Gniezno, a także inne dokumenty prawne m.in. dotyczące stawki podatku od nieruchomości i środków transportowych. Ostatnią uchwałą było ustalenie wynagrodzenia dla wójta Gminy Gniezno. Wynagrodzenie zasadnicze wynosi 4700 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł, dodatek za wieloletnią pracę 940 zł, dodatek specjalny 2640 zł - razem 10180 zł brutto. 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Krzyś Jeżyna z Skorzęcina czwartek, 06 grudnia 2018 20:35 napisane przez Krzyś Jeżyna z Skorzęcina

  Na pewno Pani Wójt bardzo sprawnie posługuje się skanerem i pocztą elektroniczną.

 • Link do komentarza małorolny czwartek, 06 grudnia 2018 20:32 napisane przez małorolny

  Do a1Rh- człowieku, wyluzuj. Kobieta przyszła sprzątać gminę i ją unowocześniać na miarę XXI wieku i nie będzie pracowała za dychę na godzinę. Zazdrościsz tych "wielkich apanaży" za coś, co trzeba będzie przez długich 5 lat harować, jak wół nie licząc limitu czasu? Ja mieszkam w tej gminie i gdyby to ode mnie zależało, to bym dał jej dwa razy więcej, ale wiem, że przepisy są bezwzględne i na to nie pozwalają. Cieszę się, ze gmina nabierze rumieńców i przestanie być wiochą w ujemnym tego słowa znaczeniu. I wierzę, że możemy być nawet konkurencją dla miasta Gniezna. I takich komentatorów, jak ty, nam w tej gminie nie potrzeba.

 • Link do komentarza Wyborca czwartek, 06 grudnia 2018 19:14 napisane przez Wyborca

  Zwłaszcza dodatek specjalny w maksymalnej wysokości dla osoby która jeszcze nic nie zrobiła to ogromny skandal.

 • Link do komentarza a1rh- czwartek, 06 grudnia 2018 17:02 napisane przez a1rh-

  Może wynagrodzenie przyznane pani wójt oszołomiło Gminnego, szkoda jednak, że nie zna obowiązujących w tym zakresie przepisów, bo by wiedział, iż przyznano maksymalne stawki we wszystkich składowych pensji. Pytam się przewodniczącego Nawrockiego, pytam się radnych, czym już tak dla gminy zasłużyła się pani Suplicka? Praca na wybieralnych stanowiskach w samorządzie, to służba społeczeństwu, którą przyjmuje się dobrowolnie. Taką służbę deklarowała w kampanii p. Suplicka i dlatego została wybrana. Zostali wybrani również nowi radni, bo szli pod szyldem, że będzie inaczej, mądrzej, nowocześniej, sprawiedliwiej, dla dobra ogółu, a jak wyszło? Wyszło jak zwykle, bo już czas się nachapać, bo nadszedł TKM. Każdy mieszkaniec na pobory pani wójt da co miesiąc złotówkę, tak więc przy zachowaniu tej zasady Prezydent RP powinien zarabiać ponad 38 mln zł na miesiąc, paranoja? Tak paranoja. W budżecie urzędu przewidziano dodatkowy etat, dla kogo? Dla swojaka? Za ile? Czy też za maksa? Czy każdy nowy pracownik, niezależnie od miejsca zatrudnienia otrzymuje od razu full pensję? Organizacja II sesji RG, to jakiś surrealizm, bowiem wybrane dopiero na niej komisje miały podczas krótkiej przerwy rozpatrywać przyjmowane na niej uchwały, w tym budżetową i o pensji pani wójt, a więc na łapu capu. Czy tak prowadzi się panie Nawrocki obrady? W poprzedniej kadencji był Pan krytykiem bardzo wielu poczynań, szkoda, że obecnie zabrakło Panu samokrytycyzmu. Wszedł Pan w rozpadające się peeselowskie buty, a one politycznie cuchną

 • Link do komentarza Stefan12 czwartek, 06 grudnia 2018 12:41 napisane przez Stefan12

  Około 7tys netto. Szału nie ma.

 • Link do komentarza gminny czwartek, 06 grudnia 2018 10:13 napisane przez gminny

  Oszałamiajaca ta pensja nie jest biorac pod uwagę, że 40 % odpada na podatek.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane