czwartek, 06 grudnia 2018 15:09

Śmiertelny wypadek pod Niechanowem (aktualizacja)

 
Śmiertelny wypadek pod Niechanowem (aktualizacja) fot. Rafał Wichniewicz

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w czwartkowe południe tuż na wjeździe do ww. miejscowości. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło 6 grudnia około godziny 13:30 na wyjeździe z Niechanowa w kierunku Żydowa. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń, na prostym odcinku drogi, tuż za zakrętem, doszło do silnego, czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen z busem marki Mercedes.

W wyniku tego podróżujący drugim z pojazdów został zakleszczony w kabinie, a kierowca Volkswagena stracił przytomność. Na miejsce zdarzenia przyjechały zadysponowane OSP Niechanowo, OSP Żydowo, OSP Witkowo oraz JRG Gniezno, a także dwa zespoły ratownictwa medycznego. Na miejscu rozpoczęto jednocześnie działania zmierzające do przywrócenia czynności życiowych u kierowcy Volkswagena, a także trwało uwalnianie zakleszczonego w Mercedesie prowadzącego ten pojazd.

Niestety, mimo starań ratowników, na miejscu zmarł kierowca Volkswagena. Po kilkudziesięciu minutach, przy wykorzystaniu narzędzi hydraulicznych, uwolniono poszkodowanego z drugiego pojazdu, który po przeniesieniu do karetki oczekiwał na śmigłowiec LPR wezwany z Poznania. Po jego wylądowaniu około godzinę po wypadku, został on przetransportowany do szpitala. Trzecia poszkodowana w zdarzeniu osoba odniosła mniejsze obrażenia.

Na czas prowadzonych działań ruch (na godzinę 15:00) na drodze jest wciąż zablokowany. Na miejscu jest policja z Gniezna oraz zostanie wezwany prokurator, który dokona oględzin miejsca zdarzenia. 

Oficjalna notatka Policji z 7 grudnia:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, 63-letni mieszkaniec gminy Witkowo jadą od strony Żydowa w kierunku Niechanowa na prostym odcinku drogi zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym marki Mercedes Vito, którym kierował 25-letni gnieźnianin. W wyniku wypadku kierowca golfa zmarł na miejscu, kierowca vito z obrażeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Poznaniu, pasażer tego auta został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Gnieźnie, gdzie pozostał na obserwacji.

Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone na parkingu policyjnym. Ruch w miejscu zdarzenia był zamknięty na czas wykonywania pod nadzorem prokuratora czynności na około 4 godziny.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza stopa piątek, 07 grudnia 2018 19:48 napisane przez stopa

    Życie kierowcy nie jest znane kiedy się zakończy

  • Link do komentarza Kibic czwartek, 06 grudnia 2018 21:14 napisane przez Kibic

    Wyrazy współczucia dla rodziny. Taki nasz los, nie wiemy gdzie i kiedy. Bądźmy dobrymi ludźmi by dobrze nas wspominano.

  • Link do komentarza Bbbb czwartek, 06 grudnia 2018 17:41 napisane przez Bbbb

    Co to życie warte? Chwila...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane