poniedziałek, 10 grudnia 2018 11:20

Wandal z wyrokiem

 
Wandal z wyrokiem źródło: KPP w Gnieźnie

Sprawca kilku uszkodzeń, których dokonał w ubiegłym roku w centrum miasta, usłyszał wyrok za swoje czyny i będzie musiał spłacić spowodowane straty.

Sprawa jedna z wielu, ale w tym przypadku trwało także poszukiwanie autora wybryków, którego uchwyciła kamera. Młody mężczyzna, który w lipcu 2017 roku dokonał uszkodzeń w trzech miejscach na terenie miasta, został zidentyfikowany dzięki informacjom uzyskanych od mieszkańców.

Sprawca został oskarżony o to, że w nocy z 15 na 16 lipca 2017 roku, dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych do kamienicy przy ul. Grzybowo, wybicia szyby wejściowych do budynku przy ul. Franciszkańskiej, a także uszkodzenia samochodu marki Renault poprzez wgniecenie karoserii na lewym błotniku. 

Oskarżony o powyższe został uznany za winnego i wymierzono mu karę grzywny w wysokości 2400 zł, a także pokrycie szkód poniesionych przez właścicieli uszkodzonego mienia - w sumie jest to 4100 zł. Sprawca musi też pokryć koszty postępowania sądowego.

2 komentarzy

  • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 10 grudnia 2018 18:58 napisane przez czytelnik

    No i dobrze, że nie odpuszczono chuliganowi. Może inni także się zastanowią przed podobnymi wybrykami. A dlaczego twarzyczka zamalowana? Przecież cały świat mógł go oglądać, jak był poszukiwany!

  • Link do komentarza pela poniedziałek, 10 grudnia 2018 12:06 napisane przez pela

    a ma z czego?? pracuje??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane