piątek, 28 grudnia 2018 10:13

PKS Gniezno z wnioskiem o upadłość

 
PKS Gniezno z wnioskiem o upadłość archiwum redakcji

Przewoźnik już od kilku tygodni ma tymczasowego nadzorcę sądowego - to wynik wniosku o upadłość, jaki gnieźnieński PKS złożył w Sądzie Gospodarczym. 

O sprawie informuje ogólnopolski serwis transport-publiczny.pl, który przekazał swoje ustalenia w sprawie wspomnianego przewoźnika, otrzymane z Ministerstwa Infrastruktury. To kolejna zła wiadomość dla pasażerów PKS Gniezno, którzy jeszcze przed świętami dowiedzieli się o planowanych zawieszeniach kolejnych połączeń i jednoczesnej podwyżce cen biletów. Teraz, po informacji podanej przez transport-publiczny.pl, pozostaje pytanie o to, czy to jest jeszcze próba reanimacji firmy, czy jednak początek fizycznego jej końca.

Jak dowiedział się serwis, zarząd Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Gnieźnie już we wrześniu złożył w XI Wydziale Gospodarczym do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto wniosek o ogłoszenie upadłości. Jak poinformowało Ministerstwo Infrastruktury, które odpowiada za państwowe firmy przewozowe (do których zalicza się także tutejszy PKS), sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę sądowego. 

Teraz od sądu zależy, czy ogłosi upadłość spółki. Jeśli tak się stanie, wyznaczony zostanie syndyk masy upadłości, a to może oznaczać początek końca, choć ostateczną decyzję podejmować będzie właśnie syndyk i sędzia komisarz.

Transport-publiczny.pl wskazuje iż w tym roku taka sytuacja spotkała już PKS Kutno i PKS Płock, które przestały świadczyć usługi przewozowe. W rozmowie z ministerstwem serwis dowiedział się iż odpowiedzialnym za zapewnienie komunikacji w regionie jest samorząd terytorialny i w obliczu likwidacji kolejnych połączeń, to do niego należy kierować pytania o ewentualne rozwiązania tego problemu.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza nerka piątek, 04 stycznia 2019 18:05 napisane przez nerka

  Kiedyś, jakieś 3 lata temu jechałam kursem Gniezno-Kraków. Wydawało mi się, że z pierwszej do drugiej stolicy podjedzie jakiś w miarę elegancki autobus. Niestety przyjechała jakaś żenada, w której śmierdziało spalinami i cała się trzęsła. Na boku widniał dumny napis Gniezno..... Na szczęście przemili panowie kierowcy ratowali sytuację...

 • Link do komentarza Jurek środa, 02 stycznia 2019 23:49 napisane przez Jurek

  Cena biletu za 4 km to teraz 7 zł - SZOK! To już wolę na piechotę...

 • Link do komentarza Jędrzej poniedziałek, 31 grudnia 2018 23:58 napisane przez Jędrzej

  Nie rówynaj MPK zPks bo to dwie różne firmy które rządzą się innymi prawami! I tylko kierowców żal bo tyrali za 10 zł brutto na godz! Kto za te grosze by chciał jeździć? !

 • Link do komentarza RC sobota, 29 grudnia 2018 20:56 napisane przez RC

  A co ma do tego PO
  ... upadłość jest w grudzień 2018

 • Link do komentarza Autobusiarz sobota, 29 grudnia 2018 14:39 napisane przez Autobusiarz

  To pseudoprzedsiebiorstwo dziecko komuny już dawno kulało ale zarządzający ssali z niego krew dopóki było z czego.... Wystarczyło spojrzeć na te wraki jakie się kulały po naszych ulicach gdzie sadza szła z tłumików a oliwa ciurkiem leciała z silnika... Naprawianie tych wraków to doskonała okazja do wyciągania pieniędzy ze spółki , tzw pudrowanie osr...ego tyłka... MPK jakoś potrafiło w bólach iść po ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania.... Choć i tam idzie to jak krew z nosa ale idzie....

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 28 grudnia 2018 13:20 napisane przez mieszkaniec

  i co na to samorządy rządzone przez PO????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane