piątek, 04 stycznia 2019 10:59

Co dalej z dyrekcją szpitala?

 
Co dalej z dyrekcją szpitala? fot. Rafał Wichniewicz

Minął miesiąc od powołania pełniącego obowiązki dyrektora szpitala Jacka Bembnisty, a pod koniec grudnia swoje stanowisko opuścił już Paweł Dopierała. Co dalej?

Pełniący funkcję zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych Paweł Dopierała odszedł z gnieźnieńskiej lecznicy wraz z końcem roku. Od 1 stycznia jest prezesem zarządu szpitala powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.

Obecnie planuje się przygotowanie konkursu na dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski, ponieważ obecnie pełniący te obowiązki od 1 grudnia Jacek Bembnista, zamierza powrócić do praktyki lekarskiej: - Można powiedzieć iż zostałem sam na placu boju. Dzisiaj myślę, że będę mógł przedstawić i zatrudnić dyrektora ds. ekonomicznych, którym będzie pan Michał Ogrodowicz. Sytuacja zarządu szpitala jest jednak nieuregulowana i niestabilna. Pan dyrektor Bestwina otrzymał wypowiedzenie z rąk pani starosty, ale nie było to poparte decyzją Zarządu. W myśl rozporządzeń, wynikających z ustawy o działalności leczniczej, ta decyzja jest nieprawomocna. Oczywiście pan dyrektor Bestwina w rozumieniu kodeksu pracy jest zwolniony i tak się może czuć, jednak my jako czynnik samorządowy musimy dopełnić czynności, aby tę sytuację wyprostować - mówił Jacek Bembnista.

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego musi podjąć uchwałę o zwolnieniu z funkcji dyrektora i dopiero to pozwoli ogłosić wakat na tym stanowisku. To pozwoli na ogłoszenie konkursu - mogłoby to nastąpić w ciągu najbliższego miesiąca.

Jak przekazał Jacek Bembnista, nie zamierza ubiegać się o stanowisko dyrektora Szpitala Pomnik Chrztu Polski: - Na tym stanowisku znalazłem się z godziny na godzinę. Była to decyzja chwili w sytuacji, kiedy pan dyrektor Bestwina i pani dyrektor Jachimczyk pozostawili szpital, a ja będąc poproszony przez starostę Gruszczyńskiego, uznałem iż trzeba to wyzwanie podjąć. Zdaję sobie jednak sprawę z nieprawomocności mojego urzędowania - przekazał, wskazując na wspomniany brak oficjalnej decyzji Zarządu dot. odwołania dyrektora. 

19 komentarzy

 • Link do komentarza obserwator poniedziałek, 07 stycznia 2019 15:41 napisane przez obserwator

  Patriota lokalny - to nazwij sobie szpital im. Biegańskiego - ciekawe ile kasy za to pozyskasz - pewnie sam ani złotówki dotacji nie złożysz pieniaczu !!!

 • Link do komentarza tensam poniedziałek, 07 stycznia 2019 14:46 napisane przez tensam

  Ad vocem
  Do napisane przez patriota lokalny
  Ma Pan całkowita rację!!
  "Dr Władysław Biegański był lekarzem, naukowcem, filozofem i etykiem i w każdej z tych dziedzin wybitnie się wyróżniał. "
  "Co i komu przeszkadzał ten człowiek???"

 • Link do komentarza Zenek poniedziałek, 07 stycznia 2019 13:19 napisane przez Zenek

  @patriota lokalny
  Taki z niego patron, że praktycznie nikt w Gnieźnie (nawet pracownicy szpitala) nie wiedzieli o jego patronażu. W praktycznie żadnym dokumencie nie widniał jako patron jednostki. Dr Biegański może i był wybitny, ale z naszym miastem nie miał nic wspólnego

 • Link do komentarza do patriota lokalny poniedziałek, 07 stycznia 2019 13:10 napisane przez do patriota lokalny

  Panie,
  weź na wstrzymanie nazwa Szpital Miejski im. Biegańskiego przestała istnieć kilkanaście lat temu kiedy powstał ZOZ Gniezno, (za rządów pana Pilarczyka ). Wtedy Pan ani nikt inny nie protestował.
  Nazwa ZOZ Gniezno - była nazwa - BEZ PATRONA . Sprawdź Pan sobie u źródeł. Najlepiej w rejestrze wojewody

 • Link do komentarza ciekawski poniedziałek, 07 stycznia 2019 11:27 napisane przez ciekawski

  Kto z nazwiska i imienia oraz funkcji wpadł na taki głupi pomysł? I niech ten ktoś napisze, kto w rządzie powiedział, ze kasa będzie tylko wtedy, gdy zmieni się patron szpitala.

 • Link do komentarza patriota lokalny niedziela, 06 stycznia 2019 23:40 napisane przez patriota lokalny

  Napisane do "jeszczegnieźnianin" - Panie, mam w tyłku takie pieniądze, które należą się za wyrzucenie bardzo dobrego patrona szpitala na rzecz niezrozumiałej dla większości gnieźnian pompatycznej nazwy Rocznicy Chrztu Polski. To nie to miejsce, to nie ta niezrozumiała sytuacja wewnątrz szpitala, wiecznie kłócąca się wszystkich z wszystkimi, to bałagan budowlany itp. Pan uważa, że to poważne? I pan śmie twierdzić, ze jakieś pieniądze przyszły do Gniezna tylko ze względu na zmianę patrona szpitala? To groteska!
  Dr Władysław Biegański był lekarzem, naukowcem, filozofem i etykiem i w każdej z tych dziedzin wybitnie się wyróżniał. Zajmował się niemal wszystkimi dziedzinami medycyny, szczególnie chorobami zakaźnymi, diagnostyką chorób i logiką w medycynie.
  Co i komu przeszkadzał ten człowiek???
  http://swiatlekarza.pl/dr-wladyslaw-bieganski-tytan-pracy/

 • Link do komentarza Kora niedziela, 06 stycznia 2019 22:26 napisane przez Kora

  Przynajmniej jeden radny wie co było na Pałukach. Ciekawe czy podniesie grzecznie łapkę w górę, czy podzieli się wiedza ???

 • Link do komentarza Jelen niedziela, 06 stycznia 2019 21:00 napisane przez Jelen

  Lola z twojego linku wyczytałem ze dyrektora zwolnił zarząd powiatu po pozytywnym zaopiniowaniu przez radę społeczną. Czyżby ta procedura kompletnie została pominieta w Gnieźnie? ?

 • Link do komentarza zabrać Rydzykowi. niedziela, 06 stycznia 2019 17:28 napisane przez zabrać Rydzykowi.

  ja prdl.... Jak pieniądze mają iśc dla ludzi na szpital tylko dlatego,że się nazywa jak nazywa, to gdzie my żyjemy???? Chory kraj, nienormalni ludzie.... A czy tam się leczą jacyś wybrańcy katolicy, czy nawet ateiści?? A jak faszysta bedzie Polską rządzić to na lądowisku znak z historii IIwojny światowej trzeba bedzie wywiesić, że by kasę dostać??? Chory kraj, powtarzam.

 • Link do komentarza jeszczegnieźnianin sobota, 05 stycznia 2019 14:17 napisane przez jeszczegnieźnianin

  Do Wyborcy

  Nazwa Pomnik Chrztu Polski była jednym z elementów uczczenia rocznicy 1050 Chrztu Polski przez Rząd PiS i ówczesny Gabinet Pani Premier Beaty Szydło. Poszły za tym ogromne pieniądze dla naszego szpitala.
  No cóż - dla przeciętnego gnieźnianina - "wyborcy" - widać to niewiele warte .

 • Link do komentarza Oburzony sobota, 05 stycznia 2019 11:00 napisane przez Oburzony

  Zmienia się tylko protektor . Dyrektorami zostaja po kolei niewydarzone
  “latawce” , które w rubryce zawód wpisuja “dyrektor “ .
  Straszne . Czy ze strony PIS czy PO szpital jest obiektem zabawy I lokowania swoich niekompetentnych protegowanych .

 • Link do komentarza Kaziu zRataj piątek, 04 stycznia 2019 22:05 napisane przez Kaziu zRataj

  No to macie drodzy gnieźnianie to czego chcieliście. Wybory Gruszczyńskiego i spółki zdumiewające. Czy naprawdę nie ma w tym mieście fachowców zdolnych pokierować szpitalem tylko trzeba sięgać po takie to skompromitowane indywidua jak opisany przez Lolę p. Ogrodowicz.? O dokończeniu budowy szpitala możemy zapomnieć. Pozostaje tylko modlić się o zdrowie.

 • Link do komentarza W. piątek, 04 stycznia 2019 21:14 napisane przez W.

  Strach co będzie z tym szpitalem dalej - nie jestem
  z a pisem ale budowa szła widac gołym okiem i lekarze dobrze sie do pacjeta odnosili , no moze poza kolejką w izbie SoR ale ogólnie kogo nie pytam byli zadowoleni

 • Link do komentarza Zasmucony piątek, 04 stycznia 2019 17:46 napisane przez Zasmucony

  Pan Michał Ogrodowicz - kolejny wolny elektron- 0,5 roku w Krośnie Odrzańskim . Gniezno kolejne 0,5 roku ? Poprzedni protegowany Pana starosty Gruszczyńskiego - “ król margaryny “ Jacek Frackowiak - porażka .
  Dlaczego ten szpital musi być obiektem zabawy niewydarzonych samorzadowców i ich protegowanych ?

 • Link do komentarza Kora piątek, 04 stycznia 2019 16:09 napisane przez Kora

  a Pałuki się śmieją , się śmieją się śmieją.......

 • Link do komentarza wyborca piątek, 04 stycznia 2019 11:41 napisane przez wyborca

  I po co ta szumna nazwa POMNIK CRZTU POLSKI? Jak ten pomnik wygląda w oczach społeczeństwa? Chyba nie o takie pomniki Polakom chodzi?

 • Link do komentarza Stefan12 piątek, 04 stycznia 2019 11:30 napisane przez Stefan12

  A co, Gruszczyński nie ma więcej kuzynek/kuzynów?

 • Link do komentarza Lola piątek, 04 stycznia 2019 11:15 napisane przez Lola

  O! Czy to ten ekonomista od szpitali, co 4 lata temu zniknął , zabrał zabawki i poszedł w siną dal po demolce?
  https://pomorska.pl/michal-ogrodowicz-mial-zostac-na-piec-lat-odszedl-po-roku/ar/6445702

 • Link do komentarza wikipedia piątek, 04 stycznia 2019 11:07 napisane przez wikipedia

  Żenujące. Jak można tak nieodpowiedzialnie postąpić ze szpitalem? Czy sprawą nie powinna zainteresować się prokuratura??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane