środa, 09 stycznia 2019 11:20

„Kaskadą” ujawnili 52 kierowców z nadmierną prędkością

 
„Kaskadą” ujawnili 52 kierowców z nadmierną prędkością archiwum redakcji

W miniony wtorek policjanci z gnieźnieńskiej drogówki prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Działania tego typu polegają na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W realizacji takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. 

We wtorkowych działaniach uczestniczyli funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki. Podczas ich realizacji, policjanci ujawnili 52 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

źródło: KPP w Gnieźnie

3 komentarzy

  • Link do komentarza pirat drogowy piątek, 11 stycznia 2019 21:03 napisane przez pirat drogowy

    ze nikt w koncu nie wezmie sie za szkolki kierowcow, ,bo to tam szkolenie lezy.....szybko szybko tu masz testy tu masz plytke naucz sie ,,......zero uswiadamiania/////

  • Link do komentarza Kierowca środa, 09 stycznia 2019 12:58 napisane przez Kierowca

    Prędkość swoją drogą ale przyczyna wypadków jest wyprzedzanie na czołówkę i zarządzanie drogi innym uczestnikom, którzy muszą hamować by nie spowodować kolizji lecz nie zawsze się to udaje

  • Link do komentarza micio środa, 09 stycznia 2019 12:31 napisane przez micio

    Ciekawe ile osób dostało za jednym przejazdem kilka mandatów

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane