Wydrukuj tę stronę
piątek, 11 stycznia 2019 17:25

Ciało wydobyto spod gruzów

 
Ciało wydobyto spod gruzów fot. Rafał Wichniewicz

W piątkowe, wczesne popołudnie z zawalonego budynku przy ul. Pod Trzema Mostami wydobyto zwłoki mężczyzny, które odnaleziono w minioną środę.

Jak informowaliśmy wczoraj, zdarzenie miało miejsce w środę w godzinach popołudniowych. Wówczas to funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, podczas patrolowania terenu w okolicy tzw. trzech mostów, przyglądając się budynkowi zawalonego dawnego dworca towarowego, zobaczyli wystającą spod gruzów nogę. O tym drastycznym odkryciu powiadomili od razu pozostałe służby, które przybyły na miejsce i dokonały oględzin. Wówczas stwierdzono iż ciało może się znajdować w tym miejscu już od pewnego czasu. 

Z uwagi na stan konstrukcji, która w każdej chwili mogła się dalej zawalić, zadecydowano o odczekaniu na podjęcie decyzji o jej rozebraniu w celu bezpiecznego wydobycia ciała denata. Od tego momentu przez ostatnie dwa dni teren był pilnowany przez policję.

W piątkowe, wczesne popołudnie ciało zostało odkryte i wydobyte na zewnątrz. Według wstępnych ustaleń jest to mężczyzna, ale obecnie nie jest znana jego tożsamość. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od policji, jego rysopis nie pasuje do żadnej z osób poszukiwanych w ostatnim czasie. Ciało, którego stan wskazuje na to iż przebywało w tym miejscu od niedługiego czasu, na polecenie prokuratury zostało zabezpieczone na potrzeby badań w Zakładzie Medycyny Sądowej.