sobota, 12 stycznia 2019 10:39

Samorządowcy o wspólnym sprawach

  mn
Samorządowcy o wspólnym sprawach zdjęcie nadesłane

Szefowie wszystkich gmin z terenu powiatu, Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego oraz gnieźnieński radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego spotkali się na pierwszym w tej kadencji Konwencie Samorządowym Powiatu Gnieźnieńskiego.

Konwent odbył się w dniu 11 stycznia 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Ideą cyklicznie organizowanych spotkań Konwentu Samorządowego Powiatu Gnieźnieńskiego ma być wzajemna wymiana doświadczeń, omówienie bieżących działań oraz współpraca w zakresie realizacji zadań samorządowych.

Jednym z głównym zagadnień podjętych na spotkaniu były inwestycje drogowe. Rozmawiano przede wszystkim o planach inwestycyjno-remontowych na drogach powiatowych oraz o zasadach współpracy pomiędzy gminami a powiatem. Ustalono, że w roku 2019 zostanie opracowany wieloletni plan drogowy obejmujący okres kadencji obecnych władz, czyli do roku 2023.

Dyskutowano również na temat organizacji publicznego transportu zbiorowego. Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego poinformował, iż w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie z wszystkimi prywatnymi przewoźnikami świadczącymi swoje usługi na terenie powiatu.

Została również przedstawiona informacja na temat bieżącej działalności a także planów dalszej rozbudowy Szpitala Pomnika Chrztu Polski, a także na temat nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu. Ponadto ustalono, że w najbliższym czasie zostanie zorganizowane spotkanie przedstawicieli miasta i powiatu w celu wypracowania optymalnych rozwiązań w związku z nadchodzącymi od 1 września br. zmianami w szkolnictwie średnim. Zmiany w oświacie są efektem wygaszenia gimnazjów i tzw. podwójnym rocznikiem uczniów kończących naukę.

Ustalono, że kolejne spotkanie odbędzie się pod koniec lutego br.

2 komentarzy

  • Link do komentarza humanista niedziela, 13 stycznia 2019 13:59 napisane przez humanista

    Panie Tomaszewski, zrób Pan wreszcie coś dla Gniezna i powiatu.
    Czy poza ufundowaniem pucharków dla wędkarzy , ma Pan inne osiągnięcia?!
    Nie będę tu opisywał niestosownych zachowań z czasu ZSMP!

  • Link do komentarza Kochanowski niedziela, 13 stycznia 2019 13:45 napisane przez Kochanowski

    No i co z tego, że się spotkali i przez kilka godzin kawki popijali ? Jakie efekty tych rozmów mamy ? Chyba wszystko znowu tajne, bo mieszkańców o efektach tych rozmów nie powiadamiamy. Niby ustalono inwestycje drogowe, ale jakie to nikt się jeszcze długo nie dowie. Bo wszystko jeszcze ze 100 razy bedzie zmieniane, zależnie od tego, któremu partyjnemu koledze bedzie bardziej potrzebne sprzyjanie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane