poniedziałek, 14 stycznia 2019 12:12

Oświadczenie ws. ataku na prezydenta Gdańska

 
Oświadczenie ws. ataku na prezydenta Gdańska archiwum redakcji

W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w niedzielny wieczór w trakcie finału WOŚP w Gdańsku, samorządowcy powiatu gnieźnieńskiego wydali wspólne oświadczenie.

Oświadczenie w sprawie ataku na prezydenta Gdańska

Z niedowierzaniem i przerażeniem przyjęliśmy wiadomość o brutalnym ataku na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

13 stycznia, w dniu który dla realizacji wielkiej idei połączył ponad podziałami miliony Polaków, staliśmy się świadkami okrutnych wydarzeń, rozgrywających się w Gdańsku. Wyrażając nasz sprzeciw wobec tak nieludzkiego aktu agresji przesyłamy słowa solidarności i wsparcia dla Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Myślami pozostajemy z rodziną, bliskimi Pana Prezydenta oraz mieszkańcami Miasta Gdańska.

 

Władze samorządowe:

Starosta Gnieźnieński i Przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego

Prezydent Gniezna i Przewodniczący Rady Miasta Gniezna

Burmistrzowie, Wójtowie oraz Przewodniczący Rad Gmin 
z terenu powiatu gnieźnieńskiego

 

28 komentarzy

 • Link do komentarza nowoczesny niedziela, 20 stycznia 2019 12:45 napisane przez nowoczesny

  W sieci przypomniano Lubnauer, co mówiła o kandydaturze Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska - jeszcze przed wyborami samorządowymi.

  "Dla nas Adamowicz jest kandydatem nie do zaakceptowania. Jest to człowiek, który jest jednak politykiem skompromitowanym. To wszystko co się dzieje, te niejasności dotyczące jego majątku, niejasności dotyczące jego związku z Amber Gold, to wszystko powoduje, że nie bylibyśmy w stanie nigdy go poprzeć – mówiła wówczas Katarzyna Lubanuer.

  Katarzyna Lubnauer o kandydaturze Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska

  (Źródło: Rzeczpospolita) pic.twitter.com/5pbuXcCs2D
  — Piotr Fydrych

 • Link do komentarza Sandra czwartek, 17 stycznia 2019 02:22 napisane przez Sandra

  Tyle krzyku o prezydenta którego prawie nikt nie znał.. setki osób w ten dzień zmarło .. było dużo samobójstw morderstw mordów na rodzine napadów.. nikt się tym nie przejmował nie było żałoby a tu nagle jakiś prezent zginie i afera na cały kraj ... Rodzina dostanie po nim spore pieniądze.. Był to zwykły prezydent miasta . A matki z dziećmi które nie mają co jeść nie dostają złamanego grosza bo nawet komornik potrafi wejść na głupie 500 + wstyd !!!!!

 • Link do komentarza Xavier środa, 16 stycznia 2019 11:06 napisane przez Xavier

  Facet niedouczony, ledwie po szkole podstawowej, kryminalista, pewnie dobrze nawet nie umiejący czytać i pisać, co ważne i już pewne - trzeźwy - posiada identyfikator(!) ,skąd wiedział, jak wyglądać będzie ten identyfikator? Posiada przy sobie nadto długi, mocny nóż, wie, kędy wejść i jak się bez problemu dostać na scenę, widać, ze jest doskonale zorganizowany i zabija bezbronnego człowieka w świetle jupiterów? Rozważając dalej, nikt nie reaguje przez całą minutę, ciekawe, ze zabójca nie ucieka, przechadza się spektakularnie po scenie! Ta cała sytuacja wskazuje na jedno, ale to niech każdy sam pomyśli. Oby tylko morderca nie popełnił samobójstwa.............

 • Link do komentarza Lech wtorek, 15 stycznia 2019 21:30 napisane przez Lech

  Czy w 2010 roku władze samorządowe uczciły ofiarę mordu politycznego, Marka Rosiaka z Łodzi? Nie pamiętam...

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 15 stycznia 2019 21:12 napisane przez czytelnik

  Mądre zdanie psychiatry, Mądre też seniora. Niestety marszałek Borusewicz nie byłby sobą, gdyby nie powiedział, że to podłe morderstwo było mordem politycznym! Innym skandalem sa słowa Tuska:
  "Chcę ci dzisiaj, kochany Pawle obiecać, że dla Ciebie i dla nas wszystkich obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i naszą Europę przed nienawiścią i pogardą” . Tak proszę Państwa, Tusk nie będzie bronił społeczeństwa przed bandytami i "psycholami" jak ten morderca, tylko przed wyimaginowaną nienawiścią i pogardą. To haniebne i niech sam spojrzy w lustro.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 15 stycznia 2019 16:02 napisane przez wilk

  Morderstwo jest morderstwem!!!!!Niestety,to kolejny,tragiczny FAKT,że należy nadzwyczajną, KASTĘ rozgonić na wszystkie strony,do kopania rowów,bo to mafijne,taka prawda,gdańskie sądy,takiemu bandycie dały niski wyrok !!!!! W takim wypadku,to jestem nawet za karą.....śmierci !!!!

 • Link do komentarza psychiatra wtorek, 15 stycznia 2019 14:38 napisane przez psychiatra

  Czy pamiętamy zabójstwa laryngologów - w Gnieźnie - w jego własnym mieszkaniu i w Poznaniu w korytarzu Szpitala. Obaj zabójcy byli zaburzeni psychicznie a urojenia dotyczyły spraw związanych z poczuciem poczucia krzywdy czy uszczerbku na zdrowiu. Na tym polega urojenie. Gdański zabójca siedział w więzieniu w czasie rozwinięcia psychozy i było to w czasach rządów PO - i to całe powiązanie. Zabójca który odciął głowę przypadkowej kobiecie był synem prokurator z Poznania, jest chory psychicznie i nie ma to nic wspólnego z polityk. Cześć pamięci Pan Prezydenta Adamowicza

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 15 stycznia 2019 14:17 napisane przez Kibic

  Oj@-tak jest, pener, morderca . Zabił człowieka, odebrał męża, ojca, syna itd a Państwo da mu dach nad głową, jedzonko na które my się zrzucimy .

 • Link do komentarza Natalia wtorek, 15 stycznia 2019 12:33 napisane przez Natalia

  Świetny i bardzo prawdziwy komentarz seniora.

 • Link do komentarza Wiesława wtorek, 15 stycznia 2019 10:52 napisane przez Wiesława

  Rezigiuszu,odpocznij i pomilcz.

 • Link do komentarza Oj Stefan Stefan nic się nie zmieniło. Ciechocinek za nasze podatki czeka... wtorek, 15 stycznia 2019 02:04 napisane przez Oj Stefan Stefan nic się nie zmieniło. Ciechocinek za nasze podatki czeka...

  https://okiemklawisza.wordpress.com/2019/01/14/pan-stefan/

 • Link do komentarza senior wtorek, 15 stycznia 2019 00:16 napisane przez senior

  Po co , komu i na co takie oświadczenie? Bandyta, do tego kryminalista i ciężko chory psychicznie dorwał się przez nikogo niepokojony na scenę by zamordować człowieka. Mord jest w każdym przypadku rzeczą złą, naganną , karygodną i haniebną. I nie ma znaczenia, czy zabija się człowieka znanego, popularnego, czy nieznanego lub nawet bezimiennego. Grzech jest takim samym grzechem, zatem wyrażanie uczuć i emocji w stosunku do jednych, a przechodzenie z obojętnością nad także tragiczną często śmiercią drugich jest pewną hipokryzją.

 • Link do komentarza Murzyn poniedziałek, 14 stycznia 2019 22:44 napisane przez Murzyn

  Większą? Niby dla kogo większą?

 • Link do komentarza Jasio poniedziałek, 14 stycznia 2019 18:52 napisane przez Jasio

  do rezygiusz
  Po prostu zamilcz...

 • Link do komentarza A poniedziałek, 14 stycznia 2019 18:19 napisane przez A

  Obie tragedie były tragediami lecz każdy inaczej je przeżywa. Koszalińską przezywałam jako matka a Gdańską jako żona....... lecz nie przyszło mi do głowy aby politycznie....

 • Link do komentarza obywatel poniedziałek, 14 stycznia 2019 17:35 napisane przez obywatel

  Codziennie giną ludzie. Jedni w wypadkach, drudzy z rąk oprawców. Sprawy ciągną się latami i nikt nie robi takie bum.

 • Link do komentarza jarom poniedziałek, 14 stycznia 2019 15:18 napisane przez jarom

  Jak nie będziesz robił głupich wpisów to nikt nie będzie atakował twoich wpisów.

 • Link do komentarza rowerzysta poniedziałek, 14 stycznia 2019 15:13 napisane przez rowerzysta

  Niestety prezydent Gdańska nie przeżył. iii
  Jakim to zwierzęciem bez sumienia i żadnych wartości trzeba być żeby w sposób świadomy wyrządzić krzywdę drugiemu człowiekowi.

 • Link do komentarza Czyt. poniedziałek, 14 stycznia 2019 14:57 napisane przez Czyt.

  Twojego wpisu nikt nie zamierza, jak przypuszczam, atakować, ty sam sobie wystawiłeś właściwe świadectwo.

 • Link do komentarza zainteresowany poniedziałek, 14 stycznia 2019 14:54 napisane przez zainteresowany

  Proszę o opublikowanie, którzy samorządowcy podpisali się pod tym dokumentem. Którzy zdecydowali się, aby ze śmierci człowieka robić polityczny happening.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane