niedziela, 20 stycznia 2019 08:20

Wieczorny pożar mieszkania przy ul. Cierpięgi

 

W sobotę w późnych godzinach wieczornych strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Cierpięgi.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia po godzinie 21:00. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z JRG Gniezno, a po przybyciu zastano zadymienie w budynku wielorodzinnym, znajdującym się od strony podwórka. Z otrzymanych informacji wynikało iż źródłem dymu miał być lokal znajdujący się na drugim piętrze oficyny, przy czym tylko część mieszkań była zajęta przez trzy rodziny, a pozostałe były puste. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ratownicy dokonali rozpoznania budynku i ewakuowali pozostałych w środku mieszkańców. Tuż po tym rozpoczęto akcję gaśniczą, która objęła płonący strop między dwoma piętrami, a który następnie był wycinany piłami i wynoszony na podwórko, gdzie go dogaszano.

W wyniku zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu obecna była również policja.

źródło informacji: PSP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 20 stycznia 2019 09:16 napisane przez rezigiusz

    Najsłynniejsza ulica wraz z kamienica w Pierwszej Stolicy Polski

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane