wtorek, 22 stycznia 2019 10:33

56 mandatów za złe zachowania pieszych i kierowców

 
56 mandatów za złe zachowania pieszych i kierowców archiwum redakcji

Gnieźnieńscy policjanci w ubiegłym tygodniu prowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Skontrolowano 170 pojazdów i wylegitymowano 130 osób.

Pomimo podejmowanych działań nadal na gnieźnieńskich drogach odnotowuje się wzrost zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu. W dniach 14-15 stycznia oraz 17-18 stycznia br. w godzinach od 6:00 do 22:00 policjanci w całej Wielkopolsce prowadzili działania kontrolno-prewencyjne skierowane na eliminowanie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego pod nazwą „NURD” czyli Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. W szczególności kontrolowano sposób poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach oraz zachowania kierujących pojazdami względem pieszych i rowerzystów.

Podczas działań policjanci wydziału ruchu drogowego wylegitymowali ponad 130 osób i skontrolowali prawie 170 pojazdów. Mimo częstych działań nadal na gnieźnieńskich drogach funkcjonariusze ujawniają dużą liczbę wykroczeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji popełniono 9 wykroczeń przez kierujących pojazdami wobec pieszych. Niestety to piesi przodują w wykroczeniach, popełnili oni aż 56 wykroczeń, za co zostali ukarani manatami karnymi. Okazuje się, że podstawowe przepisy zna prawie każdy, jednak nie wszyscy się do nich stosują, co pokazały powyższe działania.

Trudne warunki drogowe wciąż są przed nami. Zarówno kierujący jak i piesi muszą stosować się do zmiennej pogody i pogarszającej się widoczności. Policjanci przypominają o przestrzeganiu przepisów przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa.

źródło: KPP w Gnieźnie

6 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest środa, 30 stycznia 2019 16:06 napisane przez Jam_Jest

  Do:alojzy:
  ************
  Tam nie ma znaku zakazu szanowny panie Alojzy, tam jest umieszczony znak nakazu jazdy na wprost, i w prawo. Co zaś tyczy się pańskiego zapytania, dlaczego i kto umieścił na tym skrzyżowaniu takie oznakowanie, a nie inne, to po odpowiedź proszę się udać do Zarządu Dróg, tam zapewne zaspokoją pańską ciekawość, kto i dlaczego.

  Pozdrawiam .

 • Link do komentarza alojzy sobota, 26 stycznia 2019 17:57 napisane przez alojzy

  Jam_Jest możesz opisać o jaki aspekt tam chodzi? Czemu ten zakaz tam został wprowadzony?

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 26 stycznia 2019 13:20 napisane przez Jam_Jest

  Zamiast używać loginu kierowca, na ww. blogu proponuję, abyś zmienił na (Ograniczony), ponieważ tylko ktoś o tak niskim poziomie inteligencji, nigdy niezrozumieniu aspektu tego problemu, który nagminnie występuje u zbiegu ulic Moniuszki, a Mieszka I.
  W swoim wpisie wyraźnie dajesz do zrozumienia, że nie tylko nie rozumiesz powagi i znaczenia problemu związanego z przestrzeganiem kodeksu drogowego, ale i sam masz ewidentne braki w pojmowaniu i przestrzeganiu tychże przepisów.

 • Link do komentarza Kegan wtorek, 22 stycznia 2019 21:18 napisane przez Kegan

  Dokładnie - podobnie wyjazd z Kauflandu itd itd a potem czytamy o kolejnym wtargnięciu pieszego na pasy i doprowadzenie do wypadku- Orzeszkowej Żwirki i Wigury

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 22 stycznia 2019 18:46 napisane przez Kierowca

  Do Jam Jest.... proponuje wstąp w szeregi tzw Drogówki .... i sam rozwiążesz bolący Ciebie problem !!! Albo ogranicz do połowy spożycie tabletek .....

 • Link do komentarza Jam_Jest wtorek, 22 stycznia 2019 11:31 napisane przez Jam_Jest

  Polowania ciąg dalszy.
  Panowie policjanci z t/z drogówki, nie skupiajcie się do końca na osobach przechodzących w nieoznakowanych miejscach, ale skupcie swoją uwagę, na skrzyżowaniu ul. Moniuszki, a ul. Mieszka I. W tym miejscu codziennie dochodzi do nagminnego łamania przepisu kodeksu drogowego o zakazie skrętu w lewo, tj. z ul. Moniuszki, w ul. Mieszka I.
  Oczywiście łatwiej jest ukarać przechodnia mandatem za nieprzestrzeganie przepisów o poruszaniu się pieszych, a niżeli cwaniaczka ignorującego zakaz skrętu w lewo, z jednym wyjątkiem, pieszy może nie być zorientowanym w przepisach kodeksu drogowego w odróżnieniu od cwaniaczka posiadającego prawo jazdy, które zdobył je w czasie uczestnictwa w egzaminie, co obliguje go do przestrzegania ww. przepisów o poruszaniu się po drogach.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane