środa, 23 stycznia 2019 07:49

Pożar w domu na Skiereszewie

 
Pożar w domu na Skiereszewie archiwum redakcji

W miniony wtorek w godzinach popołudniowych doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno.

Zdarzenie miało miejsce 22 stycznia około godziny 14:00 w domu znajdującym się przy ul. Herberta (os. Skiereszewo), która to posesja leży już na terenie Gminy Gniezno (os. Grafitowe). Po dojeździe na miejsce zastępów z JRG Gniezno z jednorodzinnego domu wydobywał się dym. Obecny mieszkaniec poinformował, że w środku nie ma osób poszkodowanych, a także wskazał pomieszczenie, w którym rozpoczął się pożar.

Działania straży pożarnej polegały przeszukaniu domu przez ratowników zabezpieczonych sprzętem ochrony dróg oddechowych przy użyciu kamery termowizyjnej. Pożar znajdował się w jednym z pokoi, natomiast otwarte drzwi spowodowały przedostanie się silnego zadymienia na cały dom. Po znalezieniu źródła pożaru przystąpiono do usuwania dymu z budynku z jednoczesnymi działaniami gaśniczymi.

Po ugaszeniu i oddymieniu domu niezbędne były prace rozbiórkowe w pomieszczeniu pożarowym. Na zakończenie dom sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym, który nie wskazał stężenia gazów toksycznych.

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane