poniedziałek, 28 stycznia 2019 16:19

Jednoosobowa kontrola niezgodna z regulaminem MPK

 
Jednoosobowa kontrola niezgodna z regulaminem MPK archiwum redakcji

Do naszej redakcji dotarły informacje iż w autobusach ww. spółki prowadzone są kontrole biletów, dokonywane przez jedną osobę. Firma zapowiada iż będzie rozmawiać z wykonawcą usługi.

W ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców powiadomił nas o sytuacji, jaka miała miejsce w trakcie popołudniowego kursu linii nr 17 na ul. Witkowskiej: - Do autobusu wsiadła kobieta tylnymi drzwiami i podjęła od razu kontrolę biletów i to wyłącznie sama. Ta sytuacja powtarza się już po raz kolejny, że kontroler sam sprawdza bilety bez drugiej osoby. Regulamin MPK mówi, że kontrolę biletów można podjąć w składzie dwóch osób - poinformował nas pan Piotr. Jak się okazało, sytuację tę potwierdzili inni podróżni, korzystający z MPK w ostatnim czasie.

Jak mówi regulamin przewozów MPK dotyczący sprawdzania biletów przez osoby posiadające odpowiednie legitymacje: "Kontrola powinna być prowadzona w zespołach przynajmniej dwuosobowych, z wyjątkiem kierującego pojazdem. Dopuszczalne jest, aby w zespole dwuosobowym jeden z kontrolerów posiadał status osoby przyuczającej się do prowadzenia kontroli biletów (ucznia)".

O sprawę zapytaliśmy obecnego prezesa MPK Wojciecha Gulczyńskiego, który przekazał nam iż kontrolami biletów w autobusach zajmuje się firma zewnętrzna. Jak poinformował, w tej sprawie zostanie przeprowadzona rozmowa z wykonawcą usługi w celu wypełniania przepisu zawartego w regulaminie.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Zorro wtorek, 29 stycznia 2019 23:02 napisane przez Zorro

  Do Kierowcy. Artykuł 18 ustawy prawo o ruchu drogowym dokładnie to precyzuje. Autobus wyjeżdżający z przystanku w terenie zabudowanym ma pierwszeństwo przed innymi pojazdami. Uczą tego na nauce jazdy. Wymagają też tego na egzaminie na prawo jazdy.

 • Link do komentarza A wtorek, 29 stycznia 2019 15:30 napisane przez A

  To jest nic bo jadąc teraz objazdem mijają mnie autobusy różnych linii począwszy od ul.Witkowskiej aż do ul. Fabrycznej i kierowcy notorycznie wręcz ,, gadają,, przez telefony!!!!!!! no i co ...

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 28 stycznia 2019 21:28 napisane przez mieszkaniec

  to prawda jeżdżą w pojedynkę od chyba 2 miesięcy ...decyzja kierownictwa

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 28 stycznia 2019 19:38 napisane przez Kierowca

  A ja bym się zainteresował kierowcami MPK, którzy notorycznie wymuszają na ul. Kościuszki i w większości miasta łamią przepisy. Myślą, że dużo może więcej.

 • Link do komentarza Real poniedziałek, 28 stycznia 2019 18:54 napisane przez Real

  "Jak poinformował Gulczyński , w tej sprawie zostanie przeprowadzona rozmowa z wykonawcą usługi w celu wypełniania przepisu zawartego w regulaminie." Taka prosta sprawa i trzeba wyjaśniać, rozmawiać? Przecież wystarczy wyraźnie poinformować i to natychmiast , że takie sytuacje już nie będą miały miejsca... Panie Prezesie wystarczy tylko jeden telefon!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane