wtorek, 29 stycznia 2019 09:13

Ukrywał się za oceanem - zatrzymano go na lotnisku

 
Ukrywał się za oceanem - zatrzymano go na lotnisku archiwum redakcji

Mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego, który od 19 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, wpadł na warszawskim lotnisku i od razu trafił do aresztu.

Sytuacja miała miejsce we wtorek  22 stycznia. Funkcjonariusze Straży Granicznej po przylocie do Polski, na lotnisku w Warszawie zatrzymali mieszkańca gminy Witkowo poszukiwanego listem gończym. 71-latek przyleciał do Polski z Nowego Jorku, a w trakcie weryfikacji pasażerów strażnicy ustalili, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Zatrzymanego obywatela Polski osadzono w areszcie śledczym.

Przestępstw w postaci oszustw, podrabiania dokumentów, poświadczania nieprawdy, przywłaszczenia mężczyzna dokonywał pod koniec lat 90. XX wieku. Policja od kilkunastu lat bezskutecznie go poszukiwała, tymczasem mężczyzna ukrywał się na terenie Stanów Zjednoczonych. Był poszukiwany od 2000 roku przez Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie oraz Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy.

Mężczyzna, który najwyraźniej stracił czujność i myślał, że po latach nikt go nie będzie szukał w związku z jego przeszłością, został zatrzymany a następnie przekazany do najbliższego aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej przestępstwa 71-latkowi grozi kara wieloletniego więzienia.

źródło: KPP w Gnieźnie

3 komentarzy

  • Link do komentarza Marco środa, 30 stycznia 2019 07:19 napisane przez Marco

    No i facet ma zapewniony do końca życia darmowy pobyt w ..... " domu seniora". I czego tu chcieć więcej od życia? Ciepły pokoik, Bez kolejki zawiozą go do lekarza jak zachoruje. Darmowy dostęp do telewizji i internetu. Ciągły kontakt z kolegami z celi. ( Będzie miał zawsze słuchaczy swoich wspomnień). Jak , koledzy natychmiast wezwą funkcjonariusza dyżurnego. Darmowe jedzenie lepsze niż w szpitalu. Normalnie "Boskie życie" po 70 tce

  • Link do komentarza romek wtorek, 29 stycznia 2019 11:35 napisane przez romek

    wyjdzie z uwagi na wiek i wróci do domu, gdzie będą czekać oszukani:)

  • Link do komentarza Scarlett wtorek, 29 stycznia 2019 10:12 napisane przez Scarlett

    Uwierzę w sprawiedliwość, jak naprawdę posiedzi do końca życia w więzieniu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane