środa, 30 stycznia 2019 12:53

Niechciany spadek trafi w darowiznę

 
Niechciany spadek trafi w darowiznę źródło: Google Street View

Będący w posiadaniu Miasta Gniezna budynek administracyjny dawnej odlewni w Szprotawie, ma zostać przekazany w akcie darowizny tamtejszemu samorządowi.

Obiekt, który ulokowany jest przy ul. Sobieskiego w Szprotawie, przed laty nabył mieszkaniec Pierwszej Stolicy Polski. Na nieruchomość tą wziął duży kredyt, a po jego śmierci całość (wraz z hipoteką), na skutek zrzeczenia się praw przez rodzinę, zostały przekazane zgodnie z przepisami w ręce Miasta Gniezna. To kukułcze jajo od kilku lat spędzało sen z powiek urzędnikom, bowiem położony w dużym oddaleniu od Gniezna obiekt trzeba było nadzorować. Pozostawała przy tym kwestia zadłużenia na nim spoczywającego, którą to udało się po długich rozmowach z bankiem rozwiązać. 

W ubiegłym roku radni podjęli uchwałę o woli zbycia nieruchomości w Szprotawie. Niestety, mimo starań, nikt nie był zainteresowany kupnem ww. obiektu. Obecnie, jak przekazano na Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, budynek administracyjny jest w fatalnym stanie technicznym i należy podjąć odpowiednie kroki w celu jego dokładnego zabezpieczenia. Miasto Gniezno tymczasem wydało już sporo środków na ten cel, dlatego jedynym zasadniczym rozwiązaniem wydaje się obecnie przekazanie tej nieruchomości w akcie darowizny by pozbyć się niepotrzebnych kosztów. Jak poinformowano, Gmina Szprotawa planuje dokonać inwestycji w przejętym budynku i przeznaczyć go na cele mieszkaniowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane