czwartek, 31 stycznia 2019 07:09

Nocny pożar domu w Kalinie

 
Nocny pożar domu w Kalinie źródło: PSP Gniezno

W nocy z środy na czwartek gnieźnieńscy strażacy zostali powiadomieni o pożarze, jaki wybuchł na terenie osiedla letniskowego Kalina.

Do zdarzenia doszło 31 stycznia po godzinie 1:00, kiedy to do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w Kalinie.

Na miejsce zadysponowano zastępy gaśnicze z JRG Gniezno, OSP Strzyżewo Smykowe i OSP Trzemeszno, a po dotarciu na miejsce zastano bardzo mocno rozwinięty pożar poddasza budynku mieszkalnego. Działania gaśnicze, do których przystąpiono na miejscu, prowadzone były z kilku stron, także za pomocą drabiny mechanicznej. Po kilkunastu minutach udało się powstrzymać rozprzestrzenianie ognia, a dalsza akcja była prowadzona w celu stłumienia płomieni. W tym czasie wodę do gaszenia dowożono z hydrantu mieszczącego się w Jankowie Dolnym.  Nadpalone części budynku, meble i watę szklaną usunięto na zewnątrz i dogaszono.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Działania strażaków zostały zakończone po czterech godzinach.

źródło: PSP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Generał piątek, 01 lutego 2019 10:45 napisane przez Generał

    Jenyyy, co to się porobiło, że altanki na ogródkach ROD są większe niż dom przeciętnego Kowalskiego...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane