czwartek, 31 stycznia 2019 13:33

Drogówka karała pieszych i kierowców

 

Gnieźnieńscy policjanci podsumowali wczorajsze działania „NURD”, podczas których zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy ci drudzy nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, dlatego też cyklicznie policjanci gnieźnieńskiej drogówki prowadzą działania pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas całodniowej akcji prowadzonej w środę, mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, korzystanie z elementów odblaskowych, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Bilans wczorajszych działań to 38 ujawnionych wykroczeń, w tym 21 popełnione przez kierowców. Sprawcami pozostałych wykroczeń byli piesi, a w większości  przypadków dotyczyły one przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Trzeba zwrócić uwagę iż kierujący nieprawidłowo parkowali samochody w rejonie przejść dla pieszych i chodnikach.

Podczas działań policjanci apelowali głównie do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz używali elementów odblaskowych.

źródło: KPP w Gnieźnie

1 komentarz

  • Link do komentarza radek czwartek, 31 stycznia 2019 14:13 napisane przez radek

    Co to pieniądz robi z ludźmi...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane