piątek, 01 lutego 2019 11:10

Targi edukacyjne odpowiedzią na pytanie - którą szkołę wybrać?

 
Targi edukacyjne odpowiedzią na pytanie - którą szkołę wybrać? fot. Rafał Wichniewicz

Już za trzy tygodnie uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, będą mogli zapoznać się z ofertą liceów, techników oraz placówek zawodowych. Rusza też kampania uświadamiająca wagę wyboru dalszego etapu edukacji.

Rozpoczął się ostatni semestr nauki dla sporej grupy uczniów, chodzących do ostatnich klas podstawówek oraz wygaszanych już gimnazjów. W najbliższych tygodniach wiele szkół planuje organizację drzwi otwartych, ale różnorodność tego typu wydarzeń nie pozwala, by wszędzie odpowiednio zapoznać się z ofertą każdej placówki. Dlatego też Starostwo Powiatowe wychodzi z propozycją do rodziców uczniów, by pomóc w wyborze kolejnego etapu ścieżki edukacyjnej.

- Chcemy pomóc podjąć dobrą decyzję, by uczniowie klas 3 gimnazjów i klas 8 szkół podstawowych podjęli mądrą, rozsądną decyzję związaną z kolejnym etapem kształcenia. Mówię tu o decydowaniu się na liceum, technikum lub szkoły branżowe. Już rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami, a wczoraj miałem okazję spotkać się z rodzicami w Kiszkowie i było ono bardzo oczekiwane i nasz pomysł okazał się chyba strzałem w dziesiątkę, bo przez godzinę mogliśmy porozmawiać, podyskutować i przede wszystkim uspokoić rodziców, którzy swoje czasem może zasadne wątpliwości mieli - mówił p.o. dyrektora Wydziału Edukacji Łukasz Kaszyński.

- Oferta szkół jest bardzo szeroka, a ich sieć mamy ustawioną branżowo - mamy szkoły z zawodami ekonomicznymi, budowlanymi, rolniczymi, gastronomią, usługami i poszukiwanymi zawodami technicznymi. Aby ta decyzja była jak najbardziej trafna, potrzeba informacji, a tej nigdy dość. Dlatego też obserwując zaniepokojenie rodziców uczniów i zainteresowanie tym tematem, postanowiliśmy zorganizować targi edukacyjne - mówił Sylwester Sip, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego.

Powiatowe Targi Edukacyjne odbędą się w czwartek 21 lutego w godzinach od 9:00 do 14:00 w Centrum Kształcenia Praktycznego (u zbiegu ul. Roosevelta i Słowackiego). W ich trakcie ofercie szkół, które cały czas mogą zgłaszać się do wystawienia swojej oferty (kontakt z CKP), będzie także trwał dyżur doradcy zawodowego, a także warsztaty pt. "Zawodowe rozmaitości - jest w czym wybierać". Będzie też możliwość zwiedzania warsztatów CKP.

 

Pełen program:

9:00 Powitanie uczestników
9:15 - 14:00 Prezentacja ofert edukacyjnych szkół na targach

10:00 - 14:00 Dyżur doradcy zawodowego - konsultacje indyw. należy uzgodnić telefonicznie 61 426 53 41
10:30 - 11:30 i 12:30 - 13:30 Warsztaty "Zawodowe rozmaitości - jest w czym wybierać"
10:00 - 14:00 co pół godziny zwiedzanie pracowni CKP, zbiórka przy recepcji
 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator środa, 13 lutego 2019 19:09 napisane przez Obserwator

  CKP -Centrum Komisji Przesłuchań, po to się teraz tam wzywa dyrektorów ażeby się tłumaczyli.
  To nie jest Centrum kształcenia, dlatego tak się traktuje rodziców a co dopiero dzieci!

 • Link do komentarza Asia poniedziałek, 11 lutego 2019 22:32 napisane przez Asia

  Brawo, termin najlepszy z najlepszych! Może i szkoły się zaprezentują, pytanie tylko komu, bo mój syn będzie w szkole a ja w pracy.

 • Link do komentarza Terkon sobota, 02 lutego 2019 20:26 napisane przez Terkon

  Super, że będziemy mogli tam pójść... dzieci to może w ramach zajęć szkolnych tam zajdą ale rodziców to raczej nie uświadczycie...rodzice raczej pracują :-(

 • Link do komentarza Rozczarowana piątek, 01 lutego 2019 13:57 napisane przez Rozczarowana

  Trafność godzin targów rewelacyjna na pewno uczniowie skorzystają jak będą w szkole. GRATULACJE!!!

 • Link do komentarza Rodzic piątek, 01 lutego 2019 13:03 napisane przez Rodzic

  Świetny pomysł, ale te targi to chyna dla sztuki. Dzieciaki są przecież w szkołach a rodzice w pracy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane