piątek, 08 lutego 2019 12:47

Narada roczna gnieźnieńskich strażaków

 
Narada roczna gnieźnieńskich strażaków źródło: PSP Gniezno

8 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się narada roczna, w trakcie której podsumowano miniony rok w działalności gnieźnieńskiej jednostki.

Podczas narady komendant st. kpt. Mariusz Dębski przedstawił sprawozdanie z działalności gnieźnieńskich strażaków za 2018 rok, omawiając działalność operacyjno-szkoleniową, kontrolno-rozpoznawczą, kwatermistrzowsko-techniczną, finansową oraz kadrowo-organizacyjną KP PSP. Omówiona została także organizacja szkoleń i ćwiczeń Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w ramach doskonalenia zawodowego.

Przy okazji wspomniano o udziale gnieźnieńskich strażaków gaszeniu pożarów na Półwyspie Skandynawskim. W lipcu 2018 roku w ramach systemu międzynarodowej pomocy ratowniczej, dwa polskie moduły do gaszenia pożarów lasów (GFFFV) wyruszyły do Szwecji, która zmagała się z długotrwałymi i licznymi pożarami. Wśród grupy ratowniczej było 6 funkcjonariuszy KP PSP w Gnieźnie. Działania prowadzone były w systemie ciągłym, w trudnych warunkach terenowych, przy silnym i zmiennym wietrze, co powodowało potrzebę dokonywania podmiany ratowników co 12 godzin.

Ponadto w 2018 roku zakupiono Mobilny Symulator Zagrożeń Pożarowych. To makieta domu jednorodzinnego, mająca na celu zobrazować realne zagrożenia mogące wystąpić w naszych domach. Zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, większości samorządów z terenu powiatu gnieźnieńskiego oraz Nadleśnictwa Gniezno.

Podczas przemówienia Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Arkadiusz Przybyła podziękował władzom samorządu oraz strażakom PSP i OSP z terenu powiatu gnieźnieńskiego za dotychczasową i owocną współpracę.

źródło: PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane