poniedziałek, 11 lutego 2019 11:06

Śledztwo ws. sobotniego wypadku

 
Śledztwo ws. sobotniego wypadku fot. Rafał Wichniewicz

Po wypadku, który miał miejsce 9 lutego, Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie prowadzi postępowanie w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu w godzinach rannych, kiedy to informowaliśmy o wypadku z udziałem autobusu, do jakiego doszło na szosie między Gnieznem a Kłeckiem, na wysokości Pruchnowa. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco, 20-letni mieszkaniec Wrześni, jadąc od strony Gniezna w kierunku Kłecka, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, zderzył się z jadącym w tym samym kierunku autobusem marki Setra, którym kierował 37-letni mieszkaniec miejscowości Piotrowice.

W wyniku zderzenia kierujący autobusem zjechał na lewe pobocze drogi, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Autobusem podróżował kierowca oraz 41 pasażerów ze słupeckiego środowiska morsów, którzy jechali nad morze. Na miejscu zdarzenia załoga pogotowia ratunkowego udzieliła pomocy 9 pasażerom. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów uczestniczących w zdarzeniu.

W sprawie wszczęto postępowanie z art. 173 Kodeksu karnego, dotyczącego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. Sprawcy, w zależności od sklasyfikowania tego czynu, może grozić od 3 miesięcy do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane